ZATERDAG 26 MEI 2012

Rel: Sap eist vandaag nog uitleg Rutte over 'blunder' Hillen
dinsdag 6 september 2011
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Politiek

Volgens minister Hans Hillen van Defensie is de politietrainingsmissie in Kunduz eigenlijk geen civiele, maar een militaire missie. Dat zegt hij deze week in een interview in Vrij Nederland.
GroenLinks wil dat premier Mark Rutte minister Hans Hillen van Defensie tot de orde roept over die uitspraken. Fractievoorzitter Jolande Sap wil vandaag nog opheldering.  En de eerste rel van het vandaag begonnen parlementaire jaar staat daarmee op Hillens naam.

Hillen in VN: ‘Ik heb voortdurend gezegd: we moeten oppassen dat we onze mooie Nederlandse gevoelens niet projecteren op de harde werkelijkheid in een oorlogsgebied. De Kamer kan wel zeggen: het is een civiele missie, maar het is vooral militair. Ik was blij dat we groen licht hebben gekregen, maar ik wilde wel dat het parlement wist waar het ja tegen zei. Ik vind het nog steeds raar dat het geen militaire missie mag heten terwijl het bijna alleen maar militairen zijn. In Nederland willen we graag alleen de softe kant van zo’n expeditie zien omdat we de wereld willen verbeteren. Maar het leven is hard en in Kunduz al helemaal.’

Bronnen: Vrij Nederland, De Volkskrant

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag rutte:

Reacties (9)
Hmm die uitspraak gaat vast wel wat politiek vuurwerk opleveren. Enjoyable!

Overigens mag het niet echt een verrassing heten, het politieke systeem is door en door verrot.
Geplaatst op: dinsdag 6 september 2011 | Door: Held op pantoffels

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 6 september 2011 | Door: Held op pantoffels

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 6 september 2011 | Door: Held op pantoffels

En ALWEER is het Nederlandse volk bedrogen door dat uitschot in Den Haag. Weg met alle politici, de bloedzuigers die voor eigen belangen opkomen. Directe democratie is wat we nodig hebben. Laat de mensen stemmen over ALLES!
Geplaatst op: dinsdag 6 september 2011 | Door: Teun Teunis Teunissen

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 6 september 2011 | Door: Jules Winnfield

"Rutte verwacht vandaag nog uitleg van Sap over blunder met die Peters"
Want een blunder is het om die onbetrouwbare Peters te handhaven.
On topic: waarom verbaast me die uitspraak van Hillen niet? Zijn er eigenlijk nog wel betrouwbare mensen in onze regering?
Geplaatst op: dinsdag 6 september 2011 | Door: Willem2

iedereen die denkt dat we militairen sturen naar een oorlogsgebied om daar bonnenschrijvers op te leiden is natuurlijk naief. het was van meet af aan duidelijk dat het kabinet voor de missie was en met de kamer meekronkelde om het besluit erdoor te krijgen. Hillen is helder, Sap is naief. Laat ze lekker even op werkbezoek gaan om te kijken hoe realistisch het politie opleidingsplan is.
Geplaatst op: dinsdag 6 september 2011 | Door: Pietje

Dit is een stratgische zet van de poiltiek politie inzetten voor oorlogs geweld onder het motto politie opleiden maar hun grote doelstelling is lakeien te recruteren die bij onrust over enkelen jaren in ons land zo slag of stoot ingezet tegen opstandigen nederlandse burgers .
want dat ook wij in opstand komen staat als een paal boven water .we gaan het niet meer pikken die leugens van EU maloten die uiteindelijk ons zo kaal plukken als een kip.
Geplaatst op: dinsdag 6 september 2011 | Door: wally

Storm in een glas water. De werkelijke reden dat GL over een verbale onhandigheid die mogelijk wel klopt is om de aandacht af te leiden van een veel ernstiger kwestie die GL zelf betreft namelijk het bewezen machtsmisbruik van mevrouw Peters. Anderen structureel moreel de maat nemen tot het een van hun eigen kopstukken raakt ondermeint de geloofwaardigheid van GL.
Geplaatst op: woensdag 7 september 2011 | Door: Zambezi



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Joden eerst: Israelische regering moet niks hebben van zwarte Afrikanen
Illegale Afrikaanse migranten die in Israël hun geluk zoeken gaan (nog) hardere tijden tegemoet: de [...]

foto
Forenzen zijn zeurende rijken volgens GroenLinks
GroenLinks blijkt een opmerkelijke blik te hebben op forenzen. Die doen iets wat niet nodig is - zich verplaatsen - en [...]

foto
Bouterse wist sporen op plaats delict
Amper twee maanden na de amnestie voor de Surinaamse president Desi Bouterse voor de Decembermoorden in 1982, neemt [...]

foto
Tofik Dibi haalt uit
Dibi in

foto
Wie is Beppe Grillo?
De Italiaanse, maatschappijkritische Beppe Grillo is een komiek die altijd zorgde voor opschudding in de politiek. Nu [...]

foto
'Dappere Dodo' Wilders eist aftreden van Jan Kees de Jager
PVV-leider Geert Wilders zegt het vertrouwen op in minister van financiën Jan Kees de Jager. Dat De Jager [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 03:41:05 +0200 (Sat, 26 May 2012 01:41:05 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 03:41:05 +0200 (Sat, 26 May 2012 01:41:05 GMT) 
Procestijd pagina: 0.351 sec.