ZATERDAG 26 MEI 2012

'De mensen moesten eens weten wat er in de peeskamertjes gebeurt'
vrijdag 14 oktober 2011
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Politiek

De Amsterdamse wethouder Lodewijk Asscher uit in een interview met Trouw harde kritiek op de Nederlandse omgang met prostitutie. Volgens hem 'ontkennen' veel bestuurders en opiniemakers de misstanden, wordt volgehouden dat het prima op orde is, en weten veel burgers nauwelijks van de 'ruwe werkelijkheid in de peeskamer'. Hij spreekt van een 'collectieve zwijgafspraak'.
Asscher (PvdA) houdt zich als bestuurder al jaren bezig met de Wallen, de rosse buurt in de hoofdstad. De gemeente Amsterdam probeert in het 1012-project, genoemd naar het postcodegebied waarin de Wallen liggen, de criminaliteit te verminderen door panden op te kopen en een andere bestemming te geven.
Er is op de Wallen veel mensenhandel, zeker onder bijvoorbeeld Hongaarse meisjes die met geweld of met behulp van financiële trucs en schuldendwang worden uitgebuit. Sommige politiecontroleurs schatten dat van de prostituees 50 tot 90 procent gedwongen aan het werk is, ook in legale raambordelen die een gemeentelijke vergunning hebben.

Volgens Asscher rust de zwijgzaamheid op de angst om als 'fatsoensrakker' of 'preuts' te worden neergezet. 'Maar je komt helemaal niet toe aan discussies over preutsheid of fatsoensrakkerij als je spreekt over mensenhandel. Die termen staan buiten de orde van dit probleem. Het is een nationale vergissing dat onze omgang met prostitutie thuishoort in het rijtje vrijheid, blijheid en tolerantie. Dat strookt niet met de werkelijkheid', zegt Asscher in Trouw vandaag.

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag prostitutie:

Reacties (1)
Is het erg om het niet te willen weten?
Geplaatst op: vrijdag 14 oktober 2011 | Door: olaf



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Joden eerst: Israelische regering moet niks hebben van zwarte Afrikanen
Illegale Afrikaanse migranten die in Israël hun geluk zoeken gaan (nog) hardere tijden tegemoet: de [...]

foto
Forenzen zijn zeurende rijken volgens GroenLinks
GroenLinks blijkt een opmerkelijke blik te hebben op forenzen. Die doen iets wat niet nodig is - zich verplaatsen - en [...]

foto
Bouterse wist sporen op plaats delict
Amper twee maanden na de amnestie voor de Surinaamse president Desi Bouterse voor de Decembermoorden in 1982, neemt [...]

foto
Tofik Dibi haalt uit
Dibi in

foto
Wie is Beppe Grillo?
De Italiaanse, maatschappijkritische Beppe Grillo is een komiek die altijd zorgde voor opschudding in de politiek. Nu [...]

foto
'Dappere Dodo' Wilders eist aftreden van Jan Kees de Jager
PVV-leider Geert Wilders zegt het vertrouwen op in minister van financiën Jan Kees de Jager. Dat De Jager [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 02:45:37 +0200 (Sat, 26 May 2012 00:45:37 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 02:45:37 +0200 (Sat, 26 May 2012 00:45:37 GMT) 
Procestijd pagina: 0.357 sec.