ZATERDAG 26 MEI 2012

Hoe voorkom je dat je teveel uitgeeft?
donderdag 20 oktober 2011
Door: Chantal Caes
Categorie: Cultuur - Boeken

Je past iets in de winkel en het staat je geweldig. 's Avonds trek je je nieuwe outfit thuis aan en vraag je je af waarom je er ineens zo bleek uitziet en hoe het kan dat je nu meer vetrolletjes ziet. Waarschijnlijk ben je 'ge-brand-washed'. Warmer licht in de paskamers is slechts één van de truukjes, schrijft Martin Lindstrom in zijn boek Brandwashed: Tricks Companies Use to Manipulate Our Minds and Persuade Us to Buy.

Andere truukjes zijn: speciale spiegels die ervoor zorgen dat je huid er gebruind uitziet, nostalgische muziek die je in de juiste stemming brengt voor een impulsaankoop. En aangepaste maten, die groter zijn dan het etiket aangeeft: je denkt dan dat een kleinere maat je past, terwijl je je eigen maat draagt. Je zou beter kunnen weten, maar je emoties zitten je vaak in de weg.

Om dit soort miskopen te voorkomen, moet je van tevoren een plan bedenken, zegt Lindstrom. Als je iets in een opwelling wil kopen, stel de aankoop dan 48 uur uit. De kans is groot dat je je in de tussentijd realiseert dat je het begeerde ding niet nodig hebt en je geld liever anders wil besteden.

Nog een paar tips: betaal cash, gebruik beslist geen creditcard (uit onderzoek blijkt dat je dan 30% meer uitgeeft) en koop alleen iets in winkels waar je je geld terugkrijgt als je bij nader inzien toch spijt hebt van je aankoop.

Bronnen: Globe and Mail, Amazon

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag geld:

Reacties (1)
Thuis heb ik daarom ook warmer licht , speciale spiegels en nostalgischer muziek dan de meeste andere mensen thuis gewend zijn. Mijn huis is mijn luchtkasteel.
Geplaatst op: donderdag 20 oktober 2011 | Door: Karl Kraut



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Sarrazin: Duitsland steunt de euro vanwege de Holocaust
Volgens Thilo Sarazzin is er een rechtstreeks verband tussen de Holocaust en de euro. Het hele Europese experiment, en [...]

foto
Aan Wilders' verdiende geld gaat naar vluchtelingen
Meindert Fennema, hoogleraar politieke theorie aan de Universiteit van Amsterdam, heeft aangekondigd dat hij een fonds [...]

foto
Waarom juist mannen meer romans zouden moeten lezen
Mannen zijn goed in van alles (jagen, snoeven, autorijden), maar sociaal vaak beneden de maat. Daar is een remedie [...]

foto
Geert Wilders is aangekomen in New York
PVV leider Geert Wilders is maandagochtend aangekomen in New York. Hij gaat daar zijn boek promoten, en aldoende ook [...]

foto
Koningen en koninginnen
In 2004 kwam Delphine Boël, kunstenares én buitenechtelijke dochter van Koning Albert II van België, [...]

foto
(Foto's) Wonderbaarlijke, unieke rijdende biebs
Nederland kent de bibliobus, een rijdende bibliotheek die naar wijken gaat waar een bibliotheekvestiging ontbreekt of [...]
ADVERTENTIE
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 04:47:54 +0200 (Sat, 26 May 2012 02:47:54 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 04:47:54 +0200 (Sat, 26 May 2012 02:47:54 GMT) 
Procestijd pagina: 0.329 sec.