ZATERDAG 26 MEI 2012

Merkel chanteerde banken naar akkoord. "Als jullie niet akkoord gaan met 50% raken jullie alles kwijt"
zaterdag 29 oktober 2011
Door: Emmeke Smit
Categorie: Politiek

De inschikkelijkheid van de banken om 50 procent van hun vorderingen op Griekenland te laten lopen kwam niet vanzelf. Dagen was er al door hoge vertegenwoordigers van banken en de EU gepraat. Het leidde tot te weinig. Rond middernacht werd de eurotop stilgelegd. Merkel, Sarkozy, Lagarde (IMF) en Trichet spraken in een belendend zaaltje met de banken. Sarkozy bedacht, schrijft De Financieel Economische Tijd in een reconstructie, dat chantage de goede weg was. Dreigen met een systeemcrisis. Merkel voerde hem uit.
"Als jullie niet akkoord gaan mislukt de top en zijn jullie alles kwijt." Wij gaan niet wijken, was de boodschap. De banken bogen en waren de helft van de Griekse schulden kwijt.
Euro gered, wereld gered, banken gered.
(Voor een paar extra weken)

Bron: De Tijd

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag banken:

Reacties (4)
Klinkt goed, zo wordt het ook aan ons verkocht.
Maar het gaat hier enkel over de schulden die banken aanhouden. De leningen vanuit de ECB, de EU en het IMF blijven buiten schot. De effectieve kwijtschelding komt zo neer op 28%. Dat is te weinig. Zelfs na deze haircut kijkt Griekenland in 2021 aan tegen een schuldratio van 120%. Dus over 9 jaar heeft Griekenland in het beste geval een schuldenlast die hoger ligt dan die van Italië vandaag!
Geplaatst op: zaterdag 29 oktober 2011 | Door: Broodkruimel

Als het waar is dan was het de hoogste tijd. Onze schijndemocratie mag dan zeker niet de ideale staatsvorm zijn, maar banken zouden helemaal niets te vertellen mogen hebben.
Geplaatst op: zaterdag 29 oktober 2011 | Door: Ronald|

Gossie, eindelijk durven de politici een keer wat! Maar ze zouden het aan de markt moeten overlaten, wat de Griekse staatsobligaties waard zullen zijn: dus waarschijnlijk zo goed als niks waard zijn.

Maar nee. Voor de paar honderd miljard nepschulden trekken ze 1000 miljard uit, op kosten van de algemeenheid, die dan ook nog middels derivaten ongetwijfeld verhoogd zal worden tot 5000 miljard euro. Zwendel van nitwits.

Demokratie bestaat alleen nog om de regerende banken een alibi te bezorgen, tegen een bevolking die in opstand zou komen: "Je kan de volgende keer toch op wat anders stemmen..."
Geplaatst op: zaterdag 29 oktober 2011 | Door: Karl Kraut

Chantage?? Al die ellende is begonnen met die graaiers! Betalen zullen ze! Elke keer weer!
Geplaatst op: zaterdag 29 oktober 2011 | Door: Herman Goedertier



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Joden eerst: Israelische regering moet niks hebben van zwarte Afrikanen
Illegale Afrikaanse migranten die in Israël hun geluk zoeken gaan (nog) hardere tijden tegemoet: de [...]

foto
Forenzen zijn zeurende rijken volgens GroenLinks
GroenLinks blijkt een opmerkelijke blik te hebben op forenzen. Die doen iets wat niet nodig is - zich verplaatsen - en [...]

foto
Bouterse wist sporen op plaats delict
Amper twee maanden na de amnestie voor de Surinaamse president Desi Bouterse voor de Decembermoorden in 1982, neemt [...]

foto
Tofik Dibi haalt uit
Dibi in

foto
Wie is Beppe Grillo?
De Italiaanse, maatschappijkritische Beppe Grillo is een komiek die altijd zorgde voor opschudding in de politiek. Nu [...]

foto
'Dappere Dodo' Wilders eist aftreden van Jan Kees de Jager
PVV-leider Geert Wilders zegt het vertrouwen op in minister van financiën Jan Kees de Jager. Dat De Jager [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 05:35:47 +0200 (Sat, 26 May 2012 03:35:47 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 05:35:47 +0200 (Sat, 26 May 2012 03:35:47 GMT) 
Procestijd pagina: 0.388 sec.