ZATERDAG 26 MEI 2012

Cuba lonkt steeds meer naar het kapitalisme: Cubanen mogen huizen kopen en verkopen
donderdag 3 november 2011
Door: Monique Smits
Categorie: Politiek



En weer is Cuba een stapje dichter bij het Kapitalisme. Gaf eind september de communistische regering toestemming voor het kopen van nieuwe auto’s, vandaag werd in de staatskrant Granma aangekondigd dat vanaf 10 november Cubanen voor het eerst sinds 50 jaar een huis kunnen kopen en verkopen. Het is volgens correspondenten de meest significante maatregel in de reeks van vrije markt hervormingen onder het bewind van Raúl Castro, aldus de BBC.

Cubanen verkochten al jaren illegaal huizen; ze konden hun woning legaal ruilen, en als hun huis groter was, werd er onder de tafel met geld geschoven. Nu deze transacties legaal worden zullen veel Cubanen weer wat rustiger kunnen slapen. “Mensen vreesden dat ze hun huis zouden kwijtraken als uit zou komen dat het illegaal was verworven”, vertelt een inwoner van Havana aan persbureau Reuters.
De nieuwe regel kent echter nog wel wat beperkingen: de opvallendste is dat iedereen maximaal één woonhuis en één vakantiehuis mag hebben. Buitenlanders en geëmigreerde Cubanen mogen geen vastgoed bezitten.
Nog niet.

Bronnen: BBC, Reuters

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag Cuba:



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Joden eerst: Israelische regering moet niks hebben van zwarte Afrikanen
Illegale Afrikaanse migranten die in Israël hun geluk zoeken gaan (nog) hardere tijden tegemoet: de [...]

foto
Forenzen zijn zeurende rijken volgens GroenLinks
GroenLinks blijkt een opmerkelijke blik te hebben op forenzen. Die doen iets wat niet nodig is - zich verplaatsen - en [...]

foto
Bouterse wist sporen op plaats delict
Amper twee maanden na de amnestie voor de Surinaamse president Desi Bouterse voor de Decembermoorden in 1982, neemt [...]

foto
Tofik Dibi haalt uit
Dibi in

foto
Wie is Beppe Grillo?
De Italiaanse, maatschappijkritische Beppe Grillo is een komiek die altijd zorgde voor opschudding in de politiek. Nu [...]

foto
'Dappere Dodo' Wilders eist aftreden van Jan Kees de Jager
PVV-leider Geert Wilders zegt het vertrouwen op in minister van financiën Jan Kees de Jager. Dat De Jager [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 06:05:49 +0200 (Sat, 26 May 2012 04:05:49 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 06:05:49 +0200 (Sat, 26 May 2012 04:05:49 GMT) 
Procestijd pagina: 0.243 sec.