Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft de afgelopen jaren voor een bedrag van zeker 12 miljoen euro tijdelijke directeuren en adviseurs ingehuurd. Dat blijkt volgens de NOS uit een analyse van Harry Paul, de tijdelijke opvolger van de in opspraak geraakte COA-topvrouw Nurten Albayrak.
Paul schreef dit in in een brief die begin oktober al naar minister Leers werd verstuurd. Sinds 2004, toen Albayrak bij het COA als topvrouw werd aangesteld, zijn 37 personen ingehuurd voor de positie van directeur of manager, meldde hij.
Sommigen bleven één of twee jaar, maar één strategisch adviseur werkte zeven jaar onafgebroken voor het COA. Hij kostte de organisatie in totaal meer dan twee miljoen euro, met 2008 als topjaar met een inkomen van 389.005 euro. Een andere dure kracht, nu belast met de reorganisatie van het COA, wordt ook al sinds 2007 ingehuurd. Het COA betaalde voor hem bij elkaar 1,1 miljoen in vier jaar tijd.
Het COA betaalt ook al jaren te veel voor onderhoud van de azc's. Klokkenluiders spreken van "enorme geldverspilling".
In 2006 bracht het COA het onderhoud van de azc's onder bij één aannemer. Die hanteert prijzen die gemiddeld 65% hoger zijn dan nodig is, blijkt uit NOS- onderzoek.
In september werd bekend dat de bedrijfscultuur bij het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers 'compleet verziekt' zou zijn. Er zou onnodig veel gemeenschapsgeld worden uitgegeven.
Tags:
![]() Joden eerst: Israelische regering moet niks hebben van zwarte Afrikanen Illegale Afrikaanse migranten die in Israël hun geluk zoeken gaan (nog) hardere tijden tegemoet: de [...] | ||
![]() Forenzen zijn zeurende rijken volgens GroenLinks GroenLinks blijkt een opmerkelijke blik te hebben op forenzen. Die doen iets wat niet nodig is - zich verplaatsen - en [...] | ||
![]() Bouterse wist sporen op plaats delict Amper twee maanden na de amnestie voor de Surinaamse president Desi Bouterse voor de Decembermoorden in 1982, neemt [...] | ||
![]() Tofik Dibi haalt uit Dibi in | ||
![]() Wie is Beppe Grillo? De Italiaanse, maatschappijkritische Beppe Grillo is een komiek die altijd zorgde voor opschudding in de politiek. Nu [...] | ||
![]() 'Dappere Dodo' Wilders eist aftreden van Jan Kees de Jager PVV-leider Geert Wilders zegt het vertrouwen op in minister van financiën Jan Kees de Jager. Dat De Jager [...] | ||
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5
Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf
NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant
Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos
Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt
Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned
Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool
PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws
Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws





|