ZATERDAG 26 MEI 2012

Niet de restaurants zitten vol in Italië, maar de gaarkeukens
zondag 13 november 2011
Door: Monique Smits
Categorie: Politiek

Nadat Silvio op het einde van de G20-top in Cannes probeerde de economische crisis in Italië te bagatelliseren door te roepen dat de restaurants in Italië vol zitten, en dat er nauwelijks een plek in een vliegtuig is te krijgen, ontstond er een nationaal oproer. Niet de restaurants zitten vol, maar de gaarkeukens.
Het aantal Italianen dat gedwongen onder de armoedegrens leeft is zo explosief gestegen dat veel goede doelen organisaties moeite hebben om iedereen te helpen, schrijft Annalisa Piras in The Guardian. Piras is correspondent in Londen van het Italiaanse weekblad L’Espresso.
De nieuwe armen zijn vooral gepensioneerden, maar ook gescheiden vaders die zichzelf, hun ex-vrouwen en kinderen niet kunnen onderhouden. Maar ook complete families vragen om een "paco spesa", een pakket met pasta en brood, of ze vragen aan goede doelen schoolboeken voor hun kinderen te kopen.

"Het is een complete verandering van levensstijl, ook voor de middenklasse, die moet wennen aan een onverbiddelijke afglijden naar armoede", schrijft Maria Laura Rodotà van de Corrière della Sera. "In plaats van naar restaurants te gaan, worden voortaan etentjes thuis georganiseerd. Ze ruilen hun huizen in plaats van dat ze met vakantie gaan. De Italianen die geld hebben, hebben het buiten het land gestald. Veel Italianen met geld willen een appartement in Berlijn kopen, degenen met nog meer op de bank een flat in Londen.
Traditioneel zijn Italianen spaarders. Maar volgens een recente opiniepeiling zegt 48% zich grote zorgen te maken over wat er zou kunnen gebeuren met hun spaargeld.
In de heersende verwarring is één ding duidelijk: de absolute minachting voor de politieke klasse. De "caste” wordt gezien als incompetent en corrupt. Drie van de vier Italianen vinden dat Berlusconi verantwoordelijk is voor de crisis.
Het enige sprankje hoop dat de Italianen nog hebben is Mario Monti, de nieuwe premier. Ze vertrouwen erop dat hij op een verstandige manier de pijnlijke hervormingen doorvoert.

Bronnen: The Guardian, Corriere della Sera

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag Berlusconi:

Reacties (1)
Maria Laura Rodotà die over de crisis klaagt. Veel gekker moet het niet worden. Als de Milanese elite het moeilijk begint te krijgen zou je denken dat er echt iets aan de hand is…, maar wat betreft die restaurants en vliegtuigen heeft Berlusconi gelijk. Eergisteren nog een binnenlandse vlucht Milaan-Pescara genomen en deze zat stampvol. En ook het vliegtuig naar Lamezia, in de gate ernaast, zat vol. En bijna alle wachten zaten continu hun I-Phone of I-Pad te checken. Maar ja, Annalisa Piras woont al zo’n zestien jaar niet meer in Italië.
Geplaatst op: maandag 14 november 2011 | Door: Thomas Rus



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Joden eerst: Israelische regering moet niks hebben van zwarte Afrikanen
Illegale Afrikaanse migranten die in Israël hun geluk zoeken gaan (nog) hardere tijden tegemoet: de [...]

foto
Forenzen zijn zeurende rijken volgens GroenLinks
GroenLinks blijkt een opmerkelijke blik te hebben op forenzen. Die doen iets wat niet nodig is - zich verplaatsen - en [...]

foto
Bouterse wist sporen op plaats delict
Amper twee maanden na de amnestie voor de Surinaamse president Desi Bouterse voor de Decembermoorden in 1982, neemt [...]

foto
Tofik Dibi haalt uit
Dibi in

foto
Wie is Beppe Grillo?
De Italiaanse, maatschappijkritische Beppe Grillo is een komiek die altijd zorgde voor opschudding in de politiek. Nu [...]

foto
'Dappere Dodo' Wilders eist aftreden van Jan Kees de Jager
PVV-leider Geert Wilders zegt het vertrouwen op in minister van financiën Jan Kees de Jager. Dat De Jager [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 07:01:20 +0200 (Sat, 26 May 2012 05:01:20 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 07:01:20 +0200 (Sat, 26 May 2012 05:01:20 GMT) 
Procestijd pagina: 0.35 sec.