ZATERDAG 26 MEI 2012

The Rise of the Reborns
Siliconen baby's rukken op
zondag 27 november 2011
Door: Chantal Caes
Categorie: Cultuur

In de National Portrait Gallery in London hield een vrouw tijdens een prijsuitreiking een baby in haar armen. Dat is niet zo vreemd. Ze wiegde hem en ondersteunde zijn hoofdje, maar iets klopte niet. Het kindje bewoog niet. Pas als je dichtbij kwam, zag je dat het geen levende baby was. De 'moeder' was de fotograaf Rebecca Martinez, die de Reborn gebruikte voor haar project preTenders. Ze heeft 4 jaar lang mensen met deze poppen gefotografeerd.

Reborns nemen sinds 6-7 jaar een bijzondere plaats in in de cultuur: het zijn onmiskenbaar kunstwerken. Voor sommigen verzamelaars zijn het poppen, voor enkelen betekenen ze meer: een herinnering aan een kind of een vervanging van een kind en anderen vinden het gewoon gezellig om een baby in huis te hebben. In China hebben mensen door het 1-kind-beleid vaker zonen en nemen ze graag een nep-dochtertje erbij. Ze kunnen ook gebruikt worden in verpleegtehuizen: demente ouderen vinden het heerlijk om de 'kindjes' te wiegen. Een vrouw verloor haar kindje na 16 weken zwangerschap. Ze wilde weten hoe de baby eruit zag, maar was bang om hem te zien. Dus liet ze een pop van een foetus maken en droeg die 3 weken met zich mee. Dat hielp haar bij het afscheid nemen, zei ze.

Inmiddels gaan ze gepaard met een hele industrie, webfora, beurzen, wereldwijde export, aanverwante producten, zoals op maat gemaakte babykleding, meubilair, etc. Voor € 100,- kun je via e-bay al een rudimentair exemplaar kopen, maar laatst werd er in de UK eentje verkocht voor € 13.000,-.

  

 

Bronnen: The Guardian, preTenders

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag kunst:



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Kraan 13 op NDSM-terrein in Amsterdam wordt hotel
De laatst overgebleven kraan op het NDSM-terrein in Amsterdam wordt getransformeerd tot hotel. Edwin Kornmann Rudi is [...]

foto
Michelin waardeert Amsterdam weer met drie sterren
Ondanks de werkzaamheden aan de Noord/Zuidlijn en de renovatie van het Rijksmuseum en het Stedelijk Museum blijft [...]

foto
Sex & Drugs & Rock & Roll
Ian Dury wist het al langer, maar internationale (waaronder Nederlandse) onderzoekers hebben nu ook ontdekt dat drank, [...]

foto
Bezoekersrecord voor 'Intouchables' (+ het echte verhaal)
'Intouchables' is de best bezochte Franse film ooit in de Nederlandse bioscopen. Volgens de distributeur trok de [...]

Ter nagedachtenis: Bee Gees, 'One night only' live in concert
.

foto
Robin Gibb - Bee Gee's: 1949-2012
Robin Gibb is gisteren aan leverkanker gestorven. Hij was een van de kernleden van de
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 08:04:29 +0200 (Sat, 26 May 2012 06:04:29 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 08:04:29 +0200 (Sat, 26 May 2012 06:04:29 GMT) 
Procestijd pagina: 0.331 sec.