ZATERDAG 26 MEI 2012

Rawagede-weduwen geplukt
Andere dorpsbewoners eisen helft Nederlandse schadevergoeding op
zaterdag 24 december 2011
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Samenleving

De negen 'weduwen van Rawagede' hebben niet lang kunnen genieten van het geld dat zij van de Nederlandse staat hebben gekregen. Hun 20 duizend euro was nog niet binnen of de gemeenschap van het dorp eiste haar deel. De weduwen hebben onder zware druk de helft van het geld moeten afstaan.

Vertegenwoordigers van de weduwen zijn woedend. Zij hebben de zaak aangekaart bij de Indonesische mensenrechtencommissie.

Dorpshoofd Mamat heeft de vrouwen ruim een week geleden naar zijn kantoor ontboden. Zes gaven er meteen gehoor aan zijn oproep. Zij moesten een verklaring tekenen waarin zij afstand deden van de helft van de schadevergoeding. Als zij dat weigerden, zouden zij de halve dorpsbevolking tegenover zich vinden en dat zou hun leven in het dorp ondraaglijk hebben gemaakt.
De Volkskrant heeft een reportage over het dorp

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (4)
Na terechte excuses en compensatie door Nederland hoop je tegen beter weten in dat Indonesië nu ook hand in eigen boezem durft te steken. En excuses en compensatie biedt voor de massamoord van Madiun en de massaslachtingen van 1965 op hun eigen bevolking (respectievelijk tienduizend doden en honderdduizenden doden). In plaats daarvan steekt men liever de hand in de portemonnee van de weduwen.
Geplaatst op: zaterdag 24 december 2011 | Door: RobH

Ik durf te wedden dat die helft van het geld dat de dames moeten afstaan rechtstreeks in de zakken van het dorpshoofd en zijn familie verdwijnt. Er is daar nog niets veranderd sinds "Multatuli".
Geplaatst op: zaterdag 24 december 2011 | Door: boer henk

Dit was te verwachten. Graaien uit andermans beurs is wel aan Indonesiërs toevertrouwd. Overigens is er geen sprake van een reportage vanuit Rawagede in de Volkskrant. Het is een samenvatting uit de Jakarta Post. Zie ook de dateline.
Geplaatst op: zaterdag 24 december 2011 | Door: JohnS

Domheid dient bestraft te worden.

De Nederlandse staat is niet de opvolger van Nederlands Indië. Alle misstanden van het KNIL zijn het pakkie-an van de Indonesische overheid, want zij is de rechtmatige opvolger van het niet meer bestaande Nederlands Indië.

Het is heel aardig dat iemand met last van plaatsvervangende schaamte zijn excuses aanbiedt, maar omdat hij de moorden niet gepleegd heeft is het niets anders dan een leeg gebaar. De 20.000 Euro is ook niet anders dan een leeg gebaar, de doden komen er niet mee terug, het leed wordt niet vergoed en de persoon die betaalt heeft het niet gedaan.

Tevens is dit historisch onjuist. Toen Nederland en Indonesië uit elkaar gingen heeft Indonesië alle claims op Nederland laten varen, en gelijkertijd alle bezittingen genationaliseerd. Alle bezittingen, ook van privé-personen! Hieruit volgt dat deze gift aan de weduwen van Rawagede onrechtmatig is, het is in strijd met de overeenkomsten die destijds zijn gesloten.
Geplaatst op: zondag 25 december 2011 | Door: vanhetgoor ()



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]

foto
Dit is de nieuwe woning van Vestia-baas Eric Staal
Hier woont hij binnenkort schrijft De Telegraaf.  De gewezen Vestiatopman Erik Staal. In een zeer [...]

foto
Zeven veel voorkomende verwondingen tijdens het barbecuen
Zwoele zomeravond. Kooltjes aan en vlees zijn ontdooid. Biertje in de hand en al drie achter de kiezen. Helemaal klaar [...]

foto
Wat is het nut van de mug?
Er komen momenten in het leven, waarop je jezelf belangrijke levensvragen stelt. Zo ook iedere zomer, wanneer muggen de [...]

foto
Mensen met tatoeages hebben vaker seks
Tattoos en lichaamspiercings worden steeds meer geaccepteerd door een groot aantal jongeren en jong volwassenen. Recent [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 10:32:14 +0200 (Sat, 26 May 2012 08:32:14 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 10:32:14 +0200 (Sat, 26 May 2012 08:32:14 GMT) 
Procestijd pagina: 0.337 sec.