ZATERDAG 26 MEI 2012

Er komt steeds meer bewijs: het verbod op electronica in vliegtuigen is Complete B.S.
dinsdag 27 december 2011
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Media

Amerikaanse luchtreizigers hebben er een probleem bij. Als ze elektronisch lezen moeten ze hun boek uitzetten in het vliegtuig. Straling. Een columnist van de New York Times ging op onderzoek uit, zeker toen bleek dat piloten in de cockpit gewoon iPads gebruiken. Zijn verslag is opzienbarend. Allereerst blijkt dat elektronische boeken amper straling geven. Niet meer dan een elektrisch scheerapparaat bijvoorbeeld. En die mogen wel. Maar bovendien blijkt de redenering niet te kloppen. Die luidt dat een iPad wel kan, in de cockpit bijvoorbeeld, maar dat 100 ipads 100 keer een beetje straling geven en dus gevaarlijk zijn. Maar zo werkt straling helemaal niet. Die kun je niet zomaar bij elkaar optellen.
En uit de rondgang van de New York Times blijkt ook dat alle instanties een andere reden geven voor het verbod.
Conclusie: vermoedelijk slaat dat verbod op niets

Bronnen: Business Insider, New York Times

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (4)
MythBusters hebben in een aflevering de boel al ontkracht!
Het is complete BS was ook hun conclusie
Geplaatst op: woensdag 28 december 2011 | Door: KOKUSMAKREEL

Er was al in 2007 afgesproken dat de apparaten wel mochten per 1 januari 2010. Dat is later terug getrokken, waarom weet ik niet.
Maar bullshit is het wel, vooral tijdens stijgen en landen. Heel veel vliegvelden staan naast enorme zendmasten.
Geplaatst op: woensdag 28 december 2011 | Door: Mo

- De Ipads die in de cockpit gebruikt worden daarvan is hoogstwaarschijnlijk de draadloze verbinding van afgesloten. Deze Ipad's vervangen de 20 kilo zware approach-charts en ze worden gebruikt voor performance berekeningen. Ieder ander gebruik buiten de operating procedures zal strikt verboden zijn.
- Vliegtuigen die voor CAT3 operaties zijn goed gekeurd landen met het ILS systeem en met hoogte radar die gekoppeld is aan de automatische piloot voor nul meter zicht en plafond. Niet voor niets is er dan een ILS sensitive area voor deze low visibility procedures. Wanneer iedereen in dichte mist net voor de landing z'n oma gaat bellen, lijkt mij het risico te groot om met 100 ton of meer op de baan te kwakken, met alle gevolgen van dien.
Geplaatst op: woensdag 28 december 2011 | Door: scepticus

Waarom mag je geen flesje drinken mee nemen in de Arena en dergelijke, Omdat ze het je willen verkopen aldaar.
Het zelfde geld voor de entertainment in het vliegtuig..
Een passagier die zich een paar uur verveeld zal meer
afnemen van dan een die zich kan vermaken met zijn eigen aipat.
Geplaatst op: woensdag 28 december 2011 | Door: AmazingPrutsWare



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Miss Travel: voor wie reislust heeft
Als je vroeger geen geld voor vakantie had, ging je met een beschreven stuk karton of met alleen je duim, langs de weg [...]

foto
Zo staat Sacha de Boer er voortaan bij in het Journaal
Het publiek van het journaal vergrijst en dus komen er veranderingen. De taal wordt populairder, de uitstraling [...]

foto
Na de cover van Time: Waar is Aisha nu?
In 2010 verscheen ze op de omslag van Time. De foto van het verminkte gezicht van de jonge Afghaanse vrouw ging de [...]

foto
Er zijn meer mobieltjes op de wereld dan tandenborstels
Een van de CEO’s van SAP, een van de grootste bedrijfssoftware leveranciers, kwam in een van zijn recente [...]

foto
CNN-presentator gooit gast uit live-show: "Je bent vreselijk"
CNN's sterpresentator Anderson Cooper had er na een paar vragen schoon genoeg van: "Ik heb werkelijk niks meer om [...]

foto
'Volkskrant wil Joop.nl verbieden'
Philippe Remarque, sinds 2010 hoofdredacteur van de Volkskrant, wil dat de overheid Joop verbiedt, schrijft Joop. Hij [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
ADVERTENTIE
Nu actueel op Twitter:
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 10:44:21 +0200 (Sat, 26 May 2012 08:44:21 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 10:44:21 +0200 (Sat, 26 May 2012 08:44:21 GMT) 
Procestijd pagina: 0.287 sec.