ZATERDAG 26 MEI 2012

Help, mijn partner heeft een borderlinestoornis
zondag 29 januari 2012
Door: Chantal Caes
Categorie: Samenleving

Als je een partner met een borderline persoonlijkheidsstoornis hebt, is de kans groot dat hij of zij vaak extreem pijnlijke dingen tegen je zegt. Je hoeft natuurlijk geen psychiatrische stoornis te hebben om gemeen te doen, maar als je partner een borderlinestoornis heeft is dat gedrag waarschijnlijk frequenter en extremer.

Mensen met een borderlinestoornis doen dat niet opzettelijk, maar dat maakt het niet minder moeilijk. Ze kunnen niet omgaan met emotionele pijn. Die kunnen ze niet verdragen. En een kat in het nauw maakt rare sprongen. Als het je partner is, moet je echter ook jezelf in bescherming nemen.

Bedenk:

  • Zonder hulp zal je partner waarschijnlijk niet veranderen
    Vraag je af of je dit wel aankan. Als je met je partner door wil gaan en je wil dat er wat verandert, dan heeft hij/zij hulp nodig. Het is niet jouw taak om je partner 'beter' te maken. En je kunt zelf niet veel doen om te voorkomen dat je partner gemeen tegen je doet.
  • Hou rekening met je eigen gevoelens
    Ook al hou je echt heel veel van je partner, als hij/zij je ook angst aanjaagt en ervoor zorgt dat je een naar gevoel krijgt over jezelf, dat is het geen gezonde relatie. Angst en liefde gaan niet samen.
  • Maar gebruik van je hulpbronnen
    Maak een lijst van vrienden, familie, collega's en buren wiens hulp je kunt inroepen. Er zijn vaak meer mensen die je willen helpen, dan je dacht.
  • Zoek zelf hulp
    Behalve professionele hulp kan (online of irl) contact met lotgenoten je helpen. Dan merk je in ieder geval dat je de enige niet bent.

Bron: PsychCentral

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag relaties:

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]

foto
Dit is de nieuwe woning van Vestia-baas Eric Staal
Hier woont hij binnenkort schrijft De Telegraaf.  De gewezen Vestiatopman Erik Staal. In een zeer [...]

foto
Zeven veel voorkomende verwondingen tijdens het barbecuen
Zwoele zomeravond. Kooltjes aan en vlees zijn ontdooid. Biertje in de hand en al drie achter de kiezen. Helemaal klaar [...]

foto
Wat is het nut van de mug?
Er komen momenten in het leven, waarop je jezelf belangrijke levensvragen stelt. Zo ook iedere zomer, wanneer muggen de [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 11:14:59 +0200 (Sat, 26 May 2012 09:14:59 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 11:14:59 +0200 (Sat, 26 May 2012 09:14:59 GMT) 
Procestijd pagina: 0.349 sec.