ZATERDAG 26 MEI 2012

Obama zette Sarko op zijn plaats
maandag 8 juni 2009
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Politiek

Laten we met behulp van Charles Bremner, een veteraan van The Times, nog even terugkijken op het bezoekje van president Obama aan Frankrijk dit weekend. 
Bremner gaf zijn ogen goed de kost en zijn conclusie is: Obama houdt veel afstand tot de Franse president - veel meer dan de kleine Sarkozy lief is. 
Obama verbleef zondag in Parijs op een minuut lopen van het Elysee, het presidentiele paleis, maar een bezoekje aan de Franse president kon er niet vanaf - hoezeer Sarkozy hierom ook gevraagd had. De Obamaatjes gingen eerst naar Centre Pompidou met hun dertig auto's, daarna naar de Notre Dame en vervolgens naar een goede brasserie om te lunchen (wel water, geen wijn). 
Een dag eerder, bij de herdenking van D-Day, wist Obama het zo te draaien dat het leek of hij de gastheer was en Sarkozy een van de gasten ('Obama Beach'). Toen hadden de twee een werklunch van 20 minuten (!) en ook al waren de verklaringen na afloop heel erg buddy- buddy, het was insiders wel duidelijk dat Obama hier een meer dan gangbare afstand betrachtte. 
Mogelijke reden voor een zekere koelte: Obama denkt graag over zaken na, Sarkozy is een man van actie zonder veel reflectie. 
Het feit dat de Amerikaanse president over kwam met een heel konvooi aan eigen spullen, zoals vliegtuigen, heli's, auto's en motors (veel auto's komen uit de failliete GM-boedel) gaf de Fransen ook al een zeker miskend gevoel en de weinig hartelijke relatie tussen beide presidenten is nu een dankbaar onderwerp in de Franse pers. 
Verder deden Franse media er alles aan om de Britse rol inzake D-Day zo klein mogelijk te houden. Een komiek beweerde zelfs op de radio dat hij het hondsbrutaal vond van de Britten dat ze het gerucht maar bleven verspreiden dat ze iets te maken zouden hebben gehad met de landingen in Normandie in 1944.

Bron: The Times

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (2)
Erg komisch, er zijn ook engelsen omgekomen bij de landingen.
En wat hebben we gelachen.
Geplaatst op: zondag 7 juni 2009 | Door: Anton

Soms zeggen ogen veel meer, hier zeker http://tinyurl.com/pd28tf
Geplaatst op: maandag 8 juni 2009 | Door: Michelle



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Van dit Sharia-filmpje voor het monument op de Dam gaat veel gedoe komen
.

foto
Niet artsen, maar politici besturen ziekenhuizen en de zorg
Het zijn opvallend vaak oud-politici die als bestuurder een flinke vinger in de pap hadden bij de verdeling van 23 [...]

foto
Vaticaan-gate: de butler als boef, de gelekte geheimen, de groeiende chaos
Het is de man die de paus 's morgens helpt met aankleden, die aanwezig is bij de ochtendmis en voorin de Pausmobiel [...]

foto
Verkiezingen worden een duel tussen Mark Rutte en Emile Roemer
De VVD en de SP hebben de meeste kans op succes bij de komende verkiezingen, althans datblijkt uit een kiezersonderzoek [...]

foto
Gebruiken Republikeinen dit tegen Obama? Hij was gretige 'pot'-roker
De jonge Barack Obama hield wel van een jointje. Geen probleem zou je zeggen, maar in de VS was en is het illegaal. In [...]

foto
Lente-akkoord: er worden massaal rollators gehamsterd
Er worden massaal rollators gehamsterd. En dat ligt waarschijnlijk aan het Lenteakkoord. Premis Medical, de grootste [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 12:07:46 +0200 (Sat, 26 May 2012 10:07:46 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 12:07:46 +0200 (Sat, 26 May 2012 10:07:46 GMT) 
Procestijd pagina: 0.34 sec.