ZATERDAG 26 MEI 2012

Gaat Obama nu ook al in de vliegtuigen?
woensdag 8 juli 2009
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Economie

Dankzij de val van de olieprijzen is Washington vorig jaar een ramp bespaard gebleven: de luchtvaartmaatschappijen bleven overeind.
Maar nu stijgen de prijzen weer. En is de bezettingsgraad van vliegtuigen laag omdat de crisis heerst. Dus bij een bedrijf als United Airlines zijn de problemen alweer nijpend geworden.
Zelf probeert de branche het tij te keren door grote allianties (lees kartels) aan te gaan; daarbij worden bepaalde trajecten ‘verdeeld’ en wordt gepoogd andere bedrijven buitenspel te zetten. Ook worden warme banden aangegaan met de overheid om een bevoorrechte positie af te dwingen.
De Amerikaanse wetgever zou zich hiertegen meten verzetten, maar dat doet ze niet. Het ministerie van Justitie doet er het zwijgen toe en Obama’s minister van Vervoer, Ray LaHood zegt: "These alliances are life savers for airlines. We believe it. The airlines believe it."
Luchtvaartmaatschappijen gewoon failliet laten gaan is blijkbaar geen optie. En door de grote partijen zo de hand boven het hoofd te houden, zijn de prijzen te hoog en is de consument de dupe.
De Amerikaanse regering heeft een hoge functionaris, Christine Varney, die zich tegen monopolies dient te keren. Hoogste tijd, aldus The Wall Street Journal, dat ze in actie komt.
Verder beklaagde Barack Obama zich eerder over de hoeveelheid lobbyisten die in Washington (met succes) actief zijn. Maar het lijkt er op dat de lobbysector onder de nog nieuwe regering beter scoort dan ooit tevoren.

Bron: Te Wall Street Journal

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (2)
Luchtvaartmaatschappijen hadden het al zwaar voor de crisis en zullen het nu wel extra zwaar hebben.
Het beste is de zwakke broeders zoals Al Itailia gewoonweg bankroet te laten gaan opdat de luchtvaartmaatschappijen die wel weten hoe ze moeten overleven dan ook de kans krijgen te overleven.
De PAL heeft ook het loodje gelegd en eerlijk gezegd was dat maar goed ook, slechte service dure prijs.
Garuda onderhield zijn grote vogels slecht en moet gewoonweg daar voor opdraaien.
Er is gewoonweg een overschot aan luchtvaartmaatschappijen.
Geplaatst op: woensdag 8 juli 2009 | Door: Multidifficulti ()

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 17 september 2010 | Door: kellygreen



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
'Help de Grieken alsjeblieft'
Nu toeristen het massaal laten afweten, komen de Nederlanders in Griekenland in het geweer. Ze zijn bezorgd over de [...]

foto
Saai! Alle telefoons lijken nu op een iPhone
Het tomeloze succes van Apple leidt er toe dat alle telefoons er nu hetzelfde uitzien. Zwart, glanzend hoekig, bijna [...]

foto
De Telegraaf: 'Vakantiegeld verdwijnt bij faillissement eurolanden'
Wat kost het de gemiddelde Nederlander als de redding van de zwakste eurolanden, Portugal en Ierland en Griekenland, [...]

foto
7 vragen die je zelf kunt stellen in je sollicitatiegesprek
1. Wat is de grootste opgaven waar uw bedrijf/organisatie mee zit, en wat is het aandeel van uw afdeling om die opgave [...]

foto
Nu gaat het echt mis met de Nederlandse economie
Toen de economische teruggang na de crisis van 2008 meeviel haalden we opgelucht adem. Te vroeg, constateert het FD. De [...]

foto
3 ton boete voor stoute bankier Deuss
De Nederlandse oliehandelaar/bankier John Deuss is vandaag schuldig bevonden aan illegaal bankieren en het niet melden [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 12:19:07 +0200 (Sat, 26 May 2012 10:19:07 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 12:19:07 +0200 (Sat, 26 May 2012 10:19:07 GMT) 
Procestijd pagina: 0.299 sec.