ZATERDAG 26 MEI 2012

Vlak voor we dood gaan
woensdag 7 oktober 2009
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Wetenschap

Wat gebeurt er vlak voor de dood? Nadat hen bij andere patiënten vlak voor hun dood rare dingen waren opgevallen, hielden wetenschappers van de George Washingotn Universiteit een groep van terminale patiënten zeer nauw in het oog met EEC-apparatuur die hersenactiviteit meet.
Alle apparaatjes, zoals mobiele telefoons, waren verwijderd, zodat er geen stoorzenders konden zijn. En wat bleek: bij alle zeven onderzochte patiënten trad vlak voor de dood een zeer intensieve opleving van de hersenactiviteit op.Het verloop was bij alle zeven precies hetzelfde: een uitschieter in activiteit met het hoogtepunt vlak voor de dood.
Een goede verklaring hebben de wetenschappers er niet voor. Misschien is er een samenhang tussen de extra hersenactiviteit vlak voor de dood en de bijna-dood ervaringen die veel mensen hebben ervaren die bijna dood waren.
Er komt een groter onderzoek, met meer patiënten en nog betere meetapparatuur.

 

Bronnen: Discovery, Medical News

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag BDE:

Reacties (7)
Een merkwaardig fenomeen...

Een 100 procent dekkende verklaring zal wel nooit worden gevonden, men kan hier alleen maar over speculeren.
De volgende mogelijkheden kunnen we echter niet bij voorbaat uitsluiten;

1. Men ziet in een flits het leven wat men geleefd heeft aan zich voorbij gaan.
2. Men wordt van ''HOGERE HAND''' afgerekend op de goede en kwade daden en men wordt voor de keuze gesteld; al of niet reÏncarneren.
3. Men gaat over in een andere dimensie waar géén tijd is en men beschikt over een onstoffelijk (astraal) lichaam.
4. Men wordt geconfronteerd met een Opperwezen die de zin van het leven openbaart.
5. Men ziet reeds overleden geliefden en die begeleiden de stervende naar een volgend bestaan.
6. Men ziet de (eventuele) realiteit; de eeuwige dood en dat wekt hevige emotie op.
7. Men gaat over in een toestand van euforie die eeuwig zal duren; een eindeloze 'trip' die te vergelijken is met een LSD-ervaring.
8. Op het moment van sterven gaat men over tot een wedergeboorte in een ander lichaam; de eeuwige reïncarnatie.
9. Men wordt geconfronteerd met een reeds overleden persoon die men liever niet ziet; een schoonmoeder, een ex-partner of een schuldeiser.
10. Een natuurlijke reactie van het stoffelijk lichaam wat zich verzet tegen de eeuwige dood.

Maar als u een andere verklaring heeft dan zal deze gewone sterveling dat graag van u vernemen.
Geplaatst op: donderdag 8 oktober 2009 | Door: tristan

Ernstig zuurstoftekort leidt tot verlies van de balans tussen alle neurotransmitters. De hersencellen gooien alle sluizen open in een soort spastische reactie. De hersenen slaan op hol. Heel logisch, doorlopen mensen niets te zien
Geplaatst op: donderdag 8 oktober 2009 | Door: peter vd berg ()

op het moment van doodgaan, houdt het lichaam , als machine op te functioneren.
de wisselwerking tussen computer( de hersenen) en de machine houdt op te bestaan.
aangezien, die computer onderdeel vormt van het totale systeem, en er voor wat betreft de werking , ook afhankelijk van is, zonder lichaam functioneerd de hersenpan niet, zal die computer met de geest erinopgesloten, nog een laatste impuls afgeven, om die machine weer aan de praat te krijgen.
Omdat dat niet lukt, zal de computer het zinkende schip verlaten, met de geest erin opgesloten, en vrij weg vliegen.
onzichtbaar en onmerkbaar.
want de geestelijke kant van het leven is niet te vangen in tastbare zaken.
zelfs de geestelijke kant van het universum is niet te vatten in tastbare zaken, want 96 % van alle materie is onzichtbare dark matter.
geen wetenschapper ter wereld die dat kan verklaren of begrijpen.
dus wat weten we nu eigenlijk?
helemaal niets, het leven is en blijft een groot mysterie, en dat is maar goed ook.
en al die luitjes, die voor god willen spelen, spelen met hun eigen geslachtsdelen zoals kleine kinderen in de box ook doen.
ik durf de stelling aan: verwondering is ALTIJD beter dan onderzoek.
dat geldt slechts als je je eigen beperkingen als mens serieus neemt.
Anderen denken dat ze godzelf zijn, maar die vergissen zich toch
Geplaatst op: donderdag 8 oktober 2009 | Door: indian ()

@123jafet:
Behalve Louis van Gaal toch zeker?
Geplaatst op: vrijdag 9 oktober 2009 | Door: dirk ()

Ik geef me nu vast op voor het vervolgonderzoek. Vanaf 1 februari 2015 ben ik beschikbaar (dan 65 en zonder AOW).
Geplaatst op: zondag 11 oktober 2009 | Door: Gerard Wassekwam ()

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 6 juli 2010 | Door: vbcv ()

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: maandag 26 juli 2010 | Door: libe



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Top 10 nieuwe diersoorten
Elk jaar worden er nieuwe, onontdekte diersoorten gevonden. Het International Institute for Species Exploration[...]

foto
Max Planckinstituut: Elke 10 tot 20 jaar kans op ernstige kernramp
De kans op een ernstige kernramp werd altijd geschat op eens in de 2000 jaar of zelfs eens in de 100.000 jaar. Maar [...]

foto
Waarom we vaak kiezen wat de ander ook kiest
Al op het schoolplein of in de speeltuin willen kinderen altijd met hetzelfde speelgoed spelen. Maar ook in latere [...]

foto
Hoe word je astronaut (en wat schuift het?)
Hoe word je astronaut? Vanuit het internationale ruimtestation ISS adviseert André Kuipers om een [...]

foto
We hebben hersenen, omdat we bewegen
Wat we waarnemen met onze ogen, oren en andere zintuigen, wordt door onze hersenen verwerkt zodat we passend kunnen [...]

foto
China schiet op regenwolken
Nieuw onderdeel van het Chinese vijfjarenplan: de komende jaren gaat het 3 tot 5 % meer regenen. En de Chinezen laten [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 12:32:08 +0200 (Sat, 26 May 2012 10:32:08 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 12:32:08 +0200 (Sat, 26 May 2012 10:32:08 GMT) 
Procestijd pagina: 0.314 sec.