ZATERDAG 26 MEI 2012

Zwitsers complimenteren zichzelf
donderdag 12 november 2009
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Samenleving

Zwitsers zijn de beste autorijders. Aldus de Zwitsers zelf. Vier van de vijf Zwitsers houden zich voor uitstekende weggebruikers. Geen ander volk heeft volgens de Neue Zurcher Zeitung inzake verkeersdeelneming een dermate hoge dunk van zichzelf. 
Het verzekeringsbedrijf AXA deed onderzoek onder 8.000 man in meerdere Europese landen en kwam tot deze conclusie. In Zwitserland zelf werden hiertoe 800 mensen ondervraagd. 
Tot op zekere hoogte komt dit oordeel nagenoeg met de werkelijkheid overeen, als het aantal verkeersdoden tenminste een indicatie is. Met 51 verkeersdoden per jaar per 1 miljoen inwoners is Zwitserland nagenoeg koploper veilig rijden. Alleen Groot-Brittannie steekt hier nog bovenuit, met 50 verkeersdoden per miljoen inwoners. 
Behalve regelmatig met de handy achter het stuur, is er nagenoeg niets aan te merken op het rijgedrag van de brave holbewoners. Behalve dit dan: in meerdere gevallen rijden ze door, als het stoplicht al op oranje is gesprongen! 
Tot zover de avonturen uit de Alpenrepubliek.

Bron: Neue Zurcher Zeitung

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (4)
Kunnen wij de juiste link krijgen? Thanks
Geplaatst op: donderdag 12 november 2009 | Door: Ivo Teulings

"In tien jaar tijd nam het aantal dodelijke slachtoffers in het verkeer af van 1.149 naar 791 per jaar. Een verschil van ruim 350 verkeersdoden per jaar. "
volkskrant.nl 12 11 09

791:16=49,4
Geplaatst op: donderdag 12 november 2009 | Door: jan

Niets op aan te merken? Ze gebruiken bijna nooit hun richtingaanwijzer. Levensgevaarlijk voor fietsers en heel onhandig op rotondes. En op de snelweg blijven ze graag met 110 km/u op de linkerbaan hangen. Tot zover uit Lausanne.
Geplaatst op: donderdag 12 november 2009 | Door: Job

Uitgaande van het aantal geregistreerde verkeersdoden per inwonertal kent Nederland na Malta binnen Europa de grootste verkeersveiligheid, op zeer korte afstand gevolgd door Zweden en Groot-Brittannië. Dit staat in de Veiligheidsbalans 2008 van de Inspectie Verkeer en Waterstaat.
Geplaatst op: donderdag 12 november 2009 | Door: Aad van Rooijen



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter
Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...]

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]

foto
Dit is de nieuwe woning van Vestia-baas Eric Staal
Hier woont hij binnenkort schrijft De Telegraaf.  De gewezen Vestiatopman Erik Staal. In een zeer [...]

foto
Zeven veel voorkomende verwondingen tijdens het barbecuen
Zwoele zomeravond. Kooltjes aan en vlees zijn ontdooid. Biertje in de hand en al drie achter de kiezen. Helemaal klaar [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 12:41:14 +0200 (Sat, 26 May 2012 10:41:14 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 12:41:14 +0200 (Sat, 26 May 2012 10:41:14 GMT) 
Procestijd pagina: 0.337 sec.