ZATERDAG 26 MEI 2012

Opwarming: de halve wereld in ijzeren greep van de winter
woensdag 6 januari 2010
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Samenleving

In Duitsland is het strooizout op en rijden heel veel treinen met vertraging, in Engeland en Frankrijk zijn  spoorweg- en vliegverkeer ernstig ontregeld vanwege sneeuw en kou. In Engeland is dat al weken zo. Voor de zoveelste keer waren gisteren de luchthavens van Londen en Manchester deels gesloten. China gaat door de strengste winter in zestig jaar.
Op welke recordplaats de Chinese winter terecht zal komen kan pas na de winter worden vastgesteld, want het eind is ook in China nog niet in zicht. 
De situatie in delen van China is zo nijpend dat er tekorten zijn aan brandstof, met name voor verwarming. De provincie Jiangxi heeft nog voor 11 dagen kolen, kustprovincievoor negen dagen.
In het noorden van India, vooral in de deelstaat Uttar Pradesh, zijn tientallen doden gevallen door de vrieskou. In heel het land zijn meer dan 100 mensen doodgevroren. In Polen staat de teller na de 13 recente winterdoden op 122 slachtoffers. In Polen bereikte het kwik afgelopen nachten dieptepunten van -25 graden. De Indiase

In de Verenigde Staten woedt een koude golf die grote delen van het land in de greep heeft. Zelfs de sinaasappeloogst in Florida wordt door de vorst bedreigd. En in het Zuid-Koreaanse Seoel viel op één dag meer dan een kwart meter sneeuw, dat is een nooit geziene hoeveelheid sinds het begin van de metingen in 1937. Op de internationale luchthaven van Peking werden 1.200 vluchten geschrapt of vertraagd.
Ook in delen van Frankrijk en Engeland is burgers gevraagd zuinig te zijn met stroom. En in Nederland meten de ijsmeters de dikte van het ijs, vanwege een mogelijke Elfstedentocht

Kopenhagen was misschien geen groot succes, maar de resultaten zijn niettemin verbluffend.

 

Bronnen: The Wall Street Journal, Het Belang van Limburg

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (40)
Kopenhagen met zijn milieuconferentie kunnen we onder dezelfde besodemieteraars plaatsen als de WHO met zijn farmaceutische bedrijven.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Ronald

Weer is geen klimaat. Weer voorspellen lukt in de meest gunstigste gevallen 2 dagen vooruit. Klimaat voorspellen is voorbehouden aan wichelaars.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Maarten

Ze zijn een beetje vroeg geweest met het lager zetten van de thermostaat en ook had er even gewacht moeten worden tot er weer genoeg zout was. Slechte regie.

Of was dat circus in Kopenhagen een grote farce met veel gefoezel met feiten?
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Everdien

Eindelijk een conferentie die meteen resultaat oplevert!
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Aad van Rooijen

Zat me ook al af te vragen, van 1963 tot 1986 geen elfstedentocht.
Van 1986 tot op heden driemaal raak.
Conclusie, vroegâh, toen was het pas warm!
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Joost

Gelukkig maar dat de inactiviteit van de zon geen invloed op het klimaat heeft!
Je moet er toch niet aan denken dat, zoals nu, een periode van inactiviteit voor afkoeling zou zorgen.
Dan zouden we nu vorst hebben van meer dan 20 graden!
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: R.E. Veldwijk ()

Er gaat vast een gerenommeerd deskundige c.q. climatoloog opstaan die een stukje schrijft met als titel:
"Koude winters gevolg van opwarming door de mens veroorzaakt".
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: camperui

@Joost
Lies, damned lies and statistics... Als de je Elfstedentochten ordent per decennium vanaf de jaren nul van de twintigste eeuw krijg je de volgende reeks:
1-2-1-1-3-2-1-0-2-1-0.
Daar kun je een afname in zien vanaf de tweede helft van de twintigste eeuw.
Overigens is dit helemaal geen koude winter.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Aad van Rooijen

@
Veldwijk In januari 2009 was het in het Limburgse Ell -21,8 graden celcius.

@ Ad
Dat klopt natuurlijk. Maar de klimaatwetenschappers doen hetzelfde door de statistieken zo weer te geven dat de data SCHOKKEND EN ALARMEREND zijn.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Joost

De klimaat-fraude woekert zelfs door richting wikipedia:
Meer dan 5000 klimaat-verwante berichten gemutileerd/gewist!!
Wiki is dan ook absoluut onbetrouwbaar gebleken, wetenschappers zoals William Connolley (Cambridge, tevens Green Party) blijken zich er niet voor te schamen om in de hoedanigheid van moderator moedwillig de boel te bedonderen :

"Connolley took control of all things climate in the most used information source the world has ever known &#8211; Wikipedia. Starting in February 2003, just when opposition to the claims of the band members were beginning to gel, Connolley set to work on the Wikipedia site. He rewrote Wikipedia&#8217;s articles on global warming, on the greenhouse effect, on the instrumental temperature record, on the urban heat island, on climate models, on global cooling. On Feb. 14, he began to erase the Little Ice Age; on Aug.11, the Medieval Warm Period. In October, he turned his attention to the hockey stick graph. He rewrote articles on the politics of global warming and on the scientists who were skeptical of the band. Richard Lindzen and Fred Singer, two of the world&#8217;s most distinguished climate scientists, were among his early targets, followed by others that the band especially hated, such as Willie Soon and Sallie Baliunas of the Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, authorities on the Medieval Warm Period.

All told, Connolley created or rewrote 5,428 unique Wikipedia articles. His control over Wikipedia was greater still, however, through the role he obtained at Wikipedia as a website administrator, which allowed him to act with virtual impunity. When Connolley didn&#8217;t like the subject of a certain article, he removed it &#8212; more than 500 articles of various descriptions disappeared at his hand. When he disapproved of the arguments that others were making, he often had them barred &#8212; over 2,000 Wikipedia contributors who ran afoul of him found themselves blocked from making further contributions. Acolytes whose writing conformed to Connolley&#8217;s global warming views, in contrast, were rewarded with Wikipedia&#8217;s blessings. In these ways, Connolley turned Wikipedia into the missionary wing of the global warming movement."





http://blogs.telegraph.co.uk/news/jamesdelingpole/100020515/climategate-the-corruption-of-wikipedia/
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: koen_c_s ()

De founder van LA weather Channel heeft goed nieuws : It is a big lie

hier de unieke beelden.

http://www.kusi.com/home/78477082.html?video=pop&t=a
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Dino ()

Welingelicht?
Ik hoop dat de schrijver op gevorderde leeftijd is zodat deze niet de gevolgen mee hoeft te maken.
Die zijn voor zn/hr kinderen.
dit is net zoiets als waarschuwingen over CO2 ahv beelden van rokende schoorstenen. Zelfde nivo.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Nanne

@Camperui
Die reeks,
Daar snap ik geen klap van, wat heb je nou presies uitgezocht?
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Peter

@Camperui
Oh, wacht ik snap m elke tien jaar hoeveel elfstedentochten... Sorry
Ja dus het is echt niet heter of kouder aan het worden...
Ikzelf begrijp zelfs dat we een kleine ijstijd aan het íngaan zijn...
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Peter

De man made global warming is uiteraard oplichterij. Al Gore is een zakkenvuller en het IPCC heeft een eigen agenda. Period.

Maar door nu te stellen dat deze koude winter "bewijs" is van het tegendeel, hanteren we dezelfde drogredenen als aanhangers van de man-made global warming. Ik heb een buurman die zegt dat hij in zijn herinnering vroeger toch minder warme zomers had meegemaakt. DUS volgens hem is de global warming een feit.

Het feit dat deze winter het tegendeel zou bewijzen is dezelfde onlogische redenering. Het klimaat schommelt, laat alleen op de langere termijn trends zien. En de invloed van de mens is daarop te verwaarlozen.

Iedereen die het tegendeel beweert, is óf een leugenaar maar waarschijnlijker een meeloper die het eigen denkvermogen heeft uitgeschakeld.

Ik kan wel het volgende scenario voorspellen. Over 5 jaar schrijft het IPCC samen met Al Gore een eventuele afkoeling op hun conto. "Kijk eens hoe goed onze maatregelen hebben gewerkt!"
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Jean-Pierre

Inderdaad JP.
Dikke kans dat ze over 5 jaar schrijven dat het allemaal mee valt dankzij hun inzet als ze eindelijk niet meer kunnen ontkennen dat er geen opwarming is danwel zal komen.

Kijk mensen!
Onze inzet om jullie zuinig te laten zijn met het milieu heeft gewerkt!!!!
Door onze aanhoudende informatie is iedereen zo zuinig gaan zijn met energie dat er geen opwarming meer is!!!!
Dankzij ons is de opwarming afgewend!!!!
Wij zijn jullie redders!!!!
Wees ons dankbaar!!!!!

Net zoiets als de reiziger die in de middeleeuwen een dorp binnenloopt waar het al een maand niet heeft geregend en de gewassen dus aan het verdrogen zijn.
Een uur later gaat het regenen en hij zegt dat dat aan hem te danken is.
In de middeleeuwen werkte dergelijke volksverlakkerij van een charlatan, je zou toch denken dat we tegenwoordig verder zijn..........
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Theo

De klimaat hoax is door linkse figuren bedacht om weer mooie vette baantjes te creëren en dikke subsidies uit de staatskas te roven.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Lekker hoor

Moet je nagaan wanneer Kopenhagen wel gelukt was, Dan gingen we nu de volgende ijstijd in.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Tammo

De elfstedentochten van de begin periode werden op dunner ijs verreden.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: jeroen

@ Jeroen

Dat klinkt heel plausiebel want toen ging het om veel minder schaatsers.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: jip gulzen ()

EN MENSEN WORD IS WAKKER. we worden voor de gek gehouden. net als met de griep spuitjes etc. word nou is wakker.
Geplaatst op: donderdag 7 januari 2010 | Door: tjeerd ()

Alles draait om GELD. Geen opwarming van de aarde. Aarde bestaat al miljoenen jaren, sinds +/- 100 jaar worden er statistiekjes bijgehouden. Wat is 100 jaar op miljoenen jaren? Helemaal niets. Gaat echt alleen om het geld. Neem Kopenhagen. Als de nood echt zo hoog is, dan geef je je laatste cent wel uit hoor.
Net als de Mexicaanse griep. Ook dit ging om geld. Ik ken niemand die de griep gehad heeft.

Geld, geld, geld, eigen belang, eigen belang, eigen belang
Geplaatst op: donderdag 7 januari 2010 | Door: tineke

Laat mij nu altijd geleerd zijn, dat het begrip 'klimaat' over metingen gedurende decennia en centennia zou gaan en het begrip 'weer' over metingen gedurende een paar dagen, een paar weken, nou vooruit, een paar maanden. Metingen all over the world, that is. Metingen op wetenschappelijk niveau, systematisch ingezameld en systematisch herleid tot de bronnen en gecorrigeerd op (bekende) afwijkingen en complicerende factoren. Wat nu zijn een paar sneeuw en ijsdagen op de "eeuwigheid". Ik bedoel : Hoe wanhopig moet je zijn...
Geplaatst op: donderdag 7 januari 2010 | Door: Robert Bleeker

De "opwarming" van de aarde is gewoon een links complot om de burger te onderdrukken en te knechten naar hun maatstaven en geld uit de zakken te kloppen. De afgelopen jaren hebben we al te maken gehad met strenge vorst en toenemende sneeuwbuien. Wie echt gelooft in de "opwarming" van de aarde, is rijp voor opname in een psychiatrische inrichting. De natuur bewijst het tegendeel. We leven inmiddels in Russische toestanden.
Geplaatst op: donderdag 7 januari 2010 | Door: Groene Leeuw

Klimaatverandering hoeft overigens niet direct te betekenen dat de temperatuur in de winter omhoog gaat. Zover als ik het begrepen heb, wordt het klimaat steeds extremer, dus ook koudere winters. Zelfs als de aarde niet opwarmt, zijn er nog verschillende redenen te verzinnen waarom wij de huidige verspilling niet door kunnen zetten. Wen maar aan het idee dat het toch echt minder gaat worden in de komende decennia.

en voor de complotdenkers, haal uw aluminium hoedjes tevoorschijn, en gebruik het internet alsjeblieft niet. Je weet toch dat Big Brother meekijkt?
Geplaatst op: donderdag 7 januari 2010 | Door: JS ()

De klimaathype heeft weinig te maken met de zorg om het milieu, maar meer met de zorg hoe het
milieu mij zelf ten goede komt.
Hoe kan ik in de komende jaren meeprofiteren uit de ruif gevuld met honderden miljarden aan belastinggeld, hoe kan ik er een leuke baan aan over houden en hoe krijg ik veel aanzien.
Bah, bah en nog's bah.
Geplaatst op: vrijdag 8 januari 2010 | Door: torsten pieper

@ Tineke, ken jij ook al niemand die de griep heeft gehad?Volgens mij moeten we daar blij om zijn. Gelukkig heeft de griep niet die verschrikkelijke omvang gekregen waar de geleerden bang voor waren.
Of was je misschien gelukkiger geweest als eea veel ernstiger was verlopen?
Geplaatst op: vrijdag 8 januari 2010 | Door: Alois Schicklgruber

De brede massa van een volk valt makkelijker aan een grote leugen ten offer dan aan een kleine."

Van wie is deze uitspraak?

Met ander worden.
Als regeringen en wetenschapers nu samen een grote leugen bedenken.
Dan trapt het gewone volk er wel in.
Want na denken is de moeilijk geworden in onze maatschappij.
We nemen alles aan wat het NOS ons voorschotelt.

Kopenhagen als klimaatconferentie stelde niets voor.




Citaat van Hitler
Duits: "Die breite Masse eines Volkes einer grossen Lüge leichter zum Opfer fällt als einer kleinen."
Geplaatst op: zondag 10 januari 2010 | Door: reqin

Ik geloofde nooit in globale opwarming of in die Kopenhaagse conferentie, maar ze hebben echt onwaarschijnlijk snel resultaat geboekt. Waar Lord Monckton sprak over dat 30 jaar stilleggen van de gehele wereldeconomie nodig is om .5 graad Celsius daling te bereiken is het die politici gewoon in een paar weekjes gelukt om meer dan 2 graden verschil te boeken. Bravo jongens petje af!
Of was het toch een farce van die opwarming? Het zou je bijna aan het denken zetten
Geplaatst op: zondag 10 januari 2010 | Door: henk

Ik ging net even naar buiten maar ik moet zeggen met al die sneeuw is het toch wel berekoud zeg.. Ik zal zometeen nog even mijn auto onnodig laten draaien voor wat extra co2 productie, en hopen dat het snel weer wat warmer wordt.
Maar alle flauwekul terzijde, De mens zal best wel een aandeel hebben in de opwarming van de aarde, alleen ik denk dat je dat het beste kan vergelijken met 2 aansteker's die een kamer van zo'n 20 vierkante meter proberen te verwarmen.
Geplaatst op: zondag 10 januari 2010 | Door: Dennis

Bij ons is het 0 graden, in Oslo -8 en in Stockholm -9. Dat zijn normale wintertemperaturen.
Geplaatst op: maandag 11 januari 2010 | Door: Aad van Rooijen

Wij hebben het over een stijging van 0,7C in een zorgvuldig door het IPCC gekozen periode.
Als je bedenkt dat thermometers altijd een afwijking hebben en in een groot deel van deze periodes kwikthermometers gebruikt werden waar afleesfouten makkelijk gemaakt zijn zou men wat voorzichtiger mogen zijn met miljarden rond te strooien. Zeker als je daarbij de veranderingen in het landschap nog meeneemt, zoals bebossing, bebouwing en bestrating.
Daarom sluit ik niet uit dat er een probleem bestreden wordt dat niet bestaat.
Geplaatst op: maandag 11 januari 2010 | Door: crap

@crap
Over dat zorgvuldig kiezen van data: de tegenstanders van de theorie van temperatuurstijging, waaronder zelfverklaard deskundige Leon de Winter, kiezen bij voorkeur een tienjaarsperiode die begint in het topjaar 1998 en ophoudt in het dipjaar 2008. Dan zie je een gebogen lijn met een hoger beginpunt dan eindpunt. Elk ander traject laat een stijging zien.
Geplaatst op: maandag 11 januari 2010 | Door: Aad van Rooijen

Ik wacht nog op een filmopname van Diederik Samsom met beremuts op, die ons hel en verdoemenis predikt als we niet als de sodemieter heel Nederland en de Noordzee volstampen met windmolens.
Niet dat het helpt ergens voor of tegen, die molentjes produceren maar 6 uur per dag, maar dat vergeet Diederik altijd er even bij te vertellen.
Geplaatst op: maandag 11 januari 2010 | Door: besserwessie

@Joost, Jeroen, Jip
De geschiedenis van de vandaag verreden Ronde van Loosdrecht lijkt ook een afname van het aantal strenge winters te bevestigen.
De ronde is verreden in 1947, 1950, 1954, 1963, 1964, 1970, 1979, 1987, 1991, 1996 en 2010.
De intervallen tussen die jaren worden gemiddeld steeds langer: 3-4-9-1-6-9-8-4-5-14 jaar.
Geplaatst op: maandag 11 januari 2010 | Door: Aad van Rooijen

Deze winter is helemaal niet zo koud. Het schommelt nu een paar weken tussen de -4 en +2.
Er ligt sneeuw en het waait af en toe flink, daardoor ligt de gevoelstemperatuur laag.
Op de sloot bij mij voor ligt maar een dun laagje ijs met veel wakken. Schaatsen is nauwelijks te doen. Vorig jaar was het ijs veel dikker, alleen alweer na een week of twee verdwenen.
Geplaatst op: dinsdag 12 januari 2010 | Door: B.G.

Volgens mij is dit alles pas écht een inconvenient truth voor gore al...
Geplaatst op: dinsdag 12 januari 2010 | Door: Bob van Munten

Ik hoop dat het snel opwarmt...
Geplaatst op: woensdag 13 januari 2010 | Door: Think Twice

WIK zou eens wat moeten doen aan al die derden die hier de schimmige boodschappen van hun organisaties spuien. Het aantal 'aluhoedjes' is de laatste tijd werkelijk schrikbarend.
Geplaatst op: woensdag 13 januari 2010 | Door: JS

En moet dit als bewijs gelden dat de aarde niet opwarmt? Wat de schrijver van dit artikel vergeet te vermelden, is dat het in Groenland, Spitsbergen, de Canadese eilanden en Alaska al maanden lang veel te warm is. De temperatuur schommelt er wat rond het vriespunt, terwijl het daar rond deze tijd strak hoort te vriezen. Dit heeft mogelijk te maken met een zeer uitzonderlijke verschuiving van de Warme Golfstroom richting West-Groenland (tevens een mogelijke verklaring voor het relatief koude weer hier).
Laten we ook niet vergeten dat 2009 nog steeds het op een na warmste jaar on record was, en het laatste decennium het warmste ooit gemeten. Afgelopen november was ook buitengewoon zacht. En dat de gletsjers in de afgelopen decennia flink zijn geslonken kan elke alpinist met een fototoestel zelf constateren. Mensen, staar je toch niet dood op een paar vlokjes sneeuw en wat uitglijers in de alweer gedateerde IPCC rapportages. Wees toch niet zo naief om te denken dat bijvoorbeeld de NASA onderdeel uitmaakt van een links complot. Er is meer aan de hand!
Geplaatst op: donderdag 4 februari 2010 | Door: Jim



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter
Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...]

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]

foto
Dit is de nieuwe woning van Vestia-baas Eric Staal
Hier woont hij binnenkort schrijft De Telegraaf.  De gewezen Vestiatopman Erik Staal. In een zeer [...]

foto
Zeven veel voorkomende verwondingen tijdens het barbecuen
Zwoele zomeravond. Kooltjes aan en vlees zijn ontdooid. Biertje in de hand en al drie achter de kiezen. Helemaal klaar [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 12:58:03 +0200 (Sat, 26 May 2012 10:58:03 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 12:58:03 +0200 (Sat, 26 May 2012 10:58:03 GMT) 
Procestijd pagina: 0.339 sec.