Reacties (21)
Jaaaaah, daargaan we weer! Opnieuw krijgen alle Nederlanders plichten opgelegd omdat de PvdA teveel derdewereld probleem immigranten heeft binnegelaten. En uiteraard moeten die asocialen ook weer zwaar gesubsidieerd worden om datgene te doen wat normale burgers, inclusief normale immigranten, gewoon als een vanzelfsprekende eigen verplichting beschouwen.
Waarom begint de PvdA niet gewoon met het dischgooien van de grens voor probleemimmigranten en met het uitwijzen van illegalen en 'mislukte' immigranten?
Wat een waardeloze praatjesmaker is die Van der Laan toch.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: leusen
@Leusen
Misschien moet je het artikel even lezen voor je reageert.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Aad van Rooijen
@ Aad van Rooijen - Misschien moet u zeggen wat u bedoelt als u reageert.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: leusen
Men zou voor de grap eens reacties moeten lezen van PVV stemmers onder artikelen op de diverse krantenpagina's. Het nivo Nederlands is lager dan dat van bijvoorbeeld mijn Turkse buren.
Het zou dus een goede zaak zijn om het systeem waar Van der Laan op duidt, niet alleen te laten gelden voor nieuwe Nederlanders, maar ook voor de oude.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Max Doorrijhoogte
Stuitende arrogantie, met de daar altijd bijhorende domheid, van reageerder 'Max Doorrijhoogte'. Het niet beheersen van de schrijftaal, of het maken van spelfouten, betekenen niet dat je daardoor het kiesrecht verliest. Schrijftaal, spreektaal en orthografie zijn drie verschillende dingen. Maar ga vooral zo door: Culemborg is nog maar het begin.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Jansen, A.
@ Max Doorrijhoogte
Wat u zegt klopt helemaal niet met wat ik op bijvoorbeeld de Dagelijkse Standaard waarneem, of op Het Vrije Volk. Ongetwijfeld zullen er PVV stemmers zijn die slecht spellen - gelooft u mij, na veertig jaar linkse onderwijsvernieuwing geldt dat waarschijnlijk voor de aanhangers van alle politieke partijen.
De linkse pogingen PVV stemmers af te schilderen als ongeschoolden en asocialen kloppen eenvoudig niet met de feiten. Hoger opgeleide mannen vormen de kern van het PVV electoraat.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: leusen
@Leusen
Van der Laan is minister van integratie, niet van immigratie. Zijn taak is ervoor te zorgen dat legale vreemdelingen, de nieuwe Nederlanders, goed integreren. Het belangrijkste instrument daarvoor is de taal. Wat hij nu voorstelt is dat iedereen Nederlands leert lezen en schrijven. Voor Nederlanders die dat al kunnen verandert er dus niets.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Aad van Rooijen
@ Aad van Rooijen
Van der Laan stelt helemaal niets voor. Hij is de minister van de 'positieve geluiden' zonder maatregelen. Een beprater en een meewaaier. Zijn partij 'dweilt met de kraan open' zoals hij zelf ook al heeft vastgesteld en hij doet daar niets aan. Dan kan je zo iemand moeilijk serieus nemen.
Alle 'maatregelen' die de PvdA tot op heden heeft voorgesteld aan integratiebeleid kosten handenvol met geld. Er verandert voor de Nederlanders dus wel wat: ze zien nog meer van hun belastinggeld naar de volkomen mislukte multiculturele samenleving verdwijnen.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: leusen
Toch ook weer wat werkgelegenheid voor de Nederlanders. En inkomen. En op termijn minder chagrijn!
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Rik Verschuere
Levenslang leren is levenslang lijden, althans voor hen die dit niet kunnen. Ze hadden hier nooit toegelaten mogen worden.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: 2Crazy2bTrue ()
Dit oude nieuws was vorig jaar bij andere media ook al actueel.
Van der Laan roept maar iets en denkt heel zwak de oplossing te hebben gevonden om autochtonen bij jarenlange problemen van niet-willende allochtonen te betrekken.
Zie de dwaze blik van Van der Laan als een ervaren lerares Nederlands vertelt dat de allochtone vrouwen veelal niet willen leren.
http://pauwenwitteman.vara.nl/Archief-detail.113.0.html?&tx_ttnews[tt_news]=13637&tx_ttnews[backPid]=111&cHash=a48923da8f
Bron: Den Haag Centraal 12 december jl.
Opinie door Puump van Kuijk
Emine, een jaar of 45. Ze heeft een man, volwassen dochter, een kleuter en een peuter. Emine is kogelrond, ingepakt in vesten en lange rokken, en haar hoofddoek benadrukt haar pienter glimmende oogjes.
Haar man werkt zes dagen per week in het Westland. Haar volwassen dochter studeert een vak dat ik, met mijn lerarenopleiding, totaal niet begrijp.
In haar flat geen boeken, geen tijdschriften, geen kranten. Niets persoonlijks te zien in de huiskamer. Emine is analfabeet, ook in het Turks.
Zes jaar geleden is zij met haar dochtertje door haar man naar Nederland gehaald, waar de twee jongsten zijn geboren.
Ik heb een jaar lang elke week anderhalf uur lang geprobeerd Emine Nederlands te laten spreken of schrijven of lezen. Maar nee, ze had het te druk met het huishouden. Met de kinderen. Hoofdpijn. Huiswerk kwijt. Huiswerk door kinderen verscheurd.
Maandenlang zijn we met aap noot mies bezig, elke week beginnen we weer van voren af aan. Ze saboteert al mijn didactische invalshoeken. Ik begrijp na een tijdje via de dochter dat ze echt niet wil, maar ik houd vol. Ik van mijn kant zal me in ieder geval aan de afspraak houden om haar een jaar lang te begeleiden. En bovendien, ons contact is eigenlijk best goed en de kleine kinderen profiteren in ieder geval van mijn aanwezigheid, we doen klapspelletjes en puzzeltjes.
Emines man en de kinderen hebben Nederlandse paspoorten. Zij is inburgeringsplichtig. Zij schijnt een jaar bij een inburgeringscursus te hebben gezeten, ene oor in, andere oor uit. Ze heeft daar ook een certificaat van gekregen, in dit geval een bewijs dat ze er fysiek aanwezig is geweest. Ze heeft er niets geleerd.
De gemeente Den Haag roept haar nu op en zegt via de dochter tegen haar dat ze niveau A2 moet gaan halen. Emine is woedend. Ze heeft geen uitkering en vindt dat Nederland dus verder geen eisen aan haar kan stellen.
De ambtenaar zegt: Mevrouw, al duurt het 10 jaar, al duurt het 20 jaar, u zúlt het Nederlands leren. Emine weigert. Ze kan het niet. Ze wil het niet. Ze heeft het te druk met de kleintjes en het huishouden. Ze wil met rust gelaten worden.
Ik ga met de grote dochter gezellig een dagje Den Haag in.
Mijn Den Haag, waar je alleen hoofddoekjes achter de kassa van de supermarkt ziet.
Welke straat we ook inlopen, ze is er in die zes jaar nog nooit geweest. In het Panorama Mesdag en de hele verdere dag in het Hofkwartier is ze de enige zichtbare moslimvrouw (geen make/up, lange grijze jas, hoofddoekje). Ze realiseert zich dat zelf ook. Waar zijn die 11,4% niet/westerse allochtonen die Den Haag heeft?
O ja, aan de ándere kant van de Laan van Meerdervoort.
We genieten beiden volop van dit ongewone uitje en bij het broodje tussen de middag durf ik het te vragen: Denk je dat je moeder ooit Nederlands zal willen leren?
Antwoord: Nee.
Vraag: Waarom dan niet?
Antwoord: Ze is bang. Ze heeft het te druk met de kleintjes. Bovendien, veel mensen die ik ken, hebben die cursus gevolgd en niets geleerd. We willen een verklaring van ´geen leervermogen´ voor mijn moeder, dan hoeft ze tenminste niets meer te leren.
Vraag: Zou ze niet gelukkiger zijn als ze kan lezen en schrijven?
Weloverwogen antwoord: Nee, dat denk ik niet.
Vraag: Wie moet de kleintjes straks helpen met hun huiswerk, naar schoolavonden gaan en zo?
Antwoord: Ik, ze heeft mij toch ook niet kunnen helpen, en ik heb het toch ook gered?
Vraag: Mogen je ouders dat van je verwachten?
Antwoord: Ja, dat is gebruikelijk in onze cultuur, je zorgt voor je familie (en een beetje geringschattend), jullie niet.
Ik probeer haar uit te leggen dat Nederland een prestatiemaatschappij is en dat iedereen naar vermogen mee moet doen. Ze begrijpt niet wat dat met haar moeder te maken heeft. Nederlandse vrouwen hoeven toch ook niet te werken als hun man genoeg verdient? Het is discriminatie (ze gebruikt het woord niet, maar de boodschap is duidelijk).
´sAvonds thuis lees ik minister Van der Laans uitspraak: ´Van de nieuwkomers mag een extra inspanning worden verwacht om zich een plek in de samenleving te verwerven in de Nederlandse samenleving´.
Ik zal niet meewerken aan de verklaring van geen leervermogen voor Emine.
Ze heeft het nog niet eens geprobéérd. En haar intelligente, volwassen dochter, die al 6 jaar in Nederland woont, in een andere stad studeert, en geen huissleutel van hun eigen flat heeft, meent echt dat ze het ook niet hóeft te proberen.
Een inspanningsverplichting. Ja, dat ben ik met de minister eens.
Maar hoe moet dat nu met Emine, minister Van der Laan? Excellentie.
-------------------------------------------------------------------
Ik vind het knap dat de dochter op eigen kracht een vervolgopleiding doet,
hoewel ze het normaal vindt dat haar moeder haar nieuwe leven ´gehandicapt´
doorbrengt en ze zich niet bewust is van haar opvoedkundige taak, zeker ten opzichte van de jongere kinderen, die afhankelijk zijn van hun ouders.
Daarnaast haalt de dochter een zware last op haar schouders door zich voor haar verdere leven een verzorgende- hetzij tolkverplichting op zich te nemen, terwijl zij nu nog niet het verloop van haar verdere leven kan overzien.
Van nieuwkomers wordt verwacht dat ze een positieve bijdrage aan de maatschappij leveren. De hoge kosten van inburgering besteed aan Emine is door haar anti-leergedrag weggegooid belastinggeld, evenals dat het demotiverend is t.a.v. de beroepsgroep in deze ´hulpverlening´ werkzaam.
De echtgenoot van Emine blijft op de achtergrond. Hij heeft natuurlijk ook een verantwoordelijkheid in deze, maar is zich dat waarschijnlijk ook niet bewust of blijft bewust hangen in zijn oude cultuur.
Om de algemene ontwikkeling voor de toekomst op peil te houden is het de taak aan het kabinet om aan nieuwkomers scherpere eisen te stellen. De huidige manier is ergerlijk omslachtig en kostbaar zonder dat er gedegen resultaat wordt behaald.
Deze problematiek zal pas echt tot het verleden behoren door slechts immigranten toe te laten die, alvorens zij afreizen naar Nederland, zich in het land van herkomst gemotiveerd hebben voorbereid door minimaal de Nederlandse taal te leren beheersen.
Een serieus controlesysteem daaraan gekoppeld.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: R.E.A.List
@R.E.A. List: u heeft geen schrijfcursus meer nodig.
En misschien kunt u een uitgever vinden voor uw roman...
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Aad van Rooijen
Van der Laan heeft werkelijk geen idee waar hij het over heeft. De ene zinloze, achtelijke luchtballon na de andere. Levenslang leren? Prima! Voor iedereen graag. En inburgering die niet werkt? Natuurlijk werkt die niet! De gemeenten doen maar wat, forceren immigranten na lange wachttijden in klassen die totaal niet aansluiten bij wat ze nodig hebben om op niveau te functioneren, waarna diezelfde immigraten er achter komen dat hun diploma's hier consequent ondergewaardeerd worden door eerst het IDW, en vervolgens nog een keer door de werkgevers. Hoezo: meedoen? Een immigrant krijgt totaal niet de kans om mee te doen!
Het steeds restrectievere beleid waarin immigranten steeds maar weer dit soort pesterijen over zich heen krijgen, begint overigens ook behoorlijk haar vruchten af te werpen. De brain drain uit Nederland is aardig op gang gekomen. Buitenlandse expats, veelal uitstekend opgeleid, kunnen hun partner niet meer mee nemen, en kiezen dus liever voor een land dat wel beschaafd met hen omgaat. Nederlandse expats die terug naar Nederland willen, zien zich geconfronteerd met het feit dat ze hun lokaal gestichtte gezin niet mee kunnen nemen, en áls ze dat al lukt, ze als onwillende, profiterende imbiecelen worden behandeld. Nederlandse studenten of jonge academici die in het buitenland (ja, je wordt als Nederlandse student gestimuleerd in het buitenland op stage of studie te gaan!) een partner tegen ontmoeten, kiezen eerder voor het land van die partner dan voor Nederland, omdat ze hemel en aarde moeten bewegen om die partner hier te krijgen. Netto vloeit zo al ongeveer 5% van de hoog opgeleiden weg, en het effect begint pas net.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Andre
@R.E.A.List: heb met interesse uw bijdrage gelezen. Maar gelet op uw ervaringen moet ik u in dit nieuwe jaar met klem op het hart drukken, dat types zoals die Emine(en dat worden er steeds meer!)
nooit ofte nimmer zullen integreren, simpel, omdat de koran het leren van een vreemde taal(behalve Arabisch), integratie an sich en de omgang met ongelovigen, lees: niet-moslims, verbiedt!!
hetvrijevolk.com/?pagina=8364
De uitgebreide info komt u al klikkende tegen op:
hetvrijevolk.com/?pagina=8487
Tip: steek uw energie in niet-moslims.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Ari Stoteles
@leusen
Voldoe aan je verplichting en schrijf foutloos Nederlands.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Dick
De meeste nieuwe nederlanders zijn al slimmer dan huidige nederlanders. De immigratie is een dankbaar onderwerp voor links en rechts. Het zou fijn zijn als dit zou stoppen en het beestje bij de naam te noemen. Dat schijnt alleen door extreme partijen of figuren te kunnen.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: Anders
We krijgen nieuwe mensen binnen waar we niks aan hebben,lage opleiding uiteraard geen eigen kapitaal en spreken een koes koes taaltje waar we niks aan hebben Een goed idee,dat mensen ook engels kunnen spreken omdat de stap van engels naar nederlands een stuk kleiner is En uiteraard mogen er niet teveel en dat aantal is al bereikt naar nederland europa komen Ze hebben een ander geloof en andere gewoontes Voor alle linkse mensen zou ik zeggen ga wat zien van de wereld,dan ga je van zelf wel wat meer naar de rechter kant ga naar midden en latijns amerika naar azie
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: de bonn ()
Qoute Max doorrijhoogte:
-Men zou voor de grap eens reacties moeten lezen van PVV stemmers onder artikelen op de diverse krantenpagina's. Het nivo Nederlands is lager dan dat van bijvoorbeeld mijn Turkse buren.
Het zou dus een goede zaak zijn om het systeem waar Van der Laan op duidt, niet alleen te laten gelden voor nieuwe Nederlanders, maar ook voor de oude.-
Grammaticaal zijn alle drie de zinnen verkeerd.
Stijl 4 fout.
Ernstig voor de brenger van een dergelijke boodschap.
Bovendien is er een half jaar geleden al onderzoek gedaan naar het profiel van de PVV-stemmer. Dit naar aanleiding van een politicus die suggeerde dat de PVV-stemmers allemaal Tokkies zijn. Hoofdzakelijk woonachtig in de oude buurten van grote steden.
Het profiel van de PVV-stemmer bleek totaal anders. Vele PVV-stemmers zijn middelbaar tot hoger opgeleid en wonen in wijken waar nagenoeg geen 'probleemallochtonen' wonen.
De reactie van A. Jansen kan ik ook onderschrijven.
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: dirk ()
Met meer nieuwkomers krijgen we Nederland echt wel op de knieën!
Geplaatst op: woensdag 6 januari 2010 | Door: jip gulzen ()
levenslang nederlands leren doen we allemaal aangezien het groene (of was het nu het witte) boekje om de zoveel jaar weer wordt aangepast.
Als ik de gemiddelde reacties lees op artikelen van bijvoorbeeld de telegraaf website. Dan is het nivo niet bepaald hoog.
Maar ik vind dat de Nederlandse taal ook veel te veel "uitzonderingen op de regels" heeft als het gaat om spelling. Dit maakt de taal onnodig moeilijk om correct te schrijven.
Geplaatst op: donderdag 7 januari 2010 | Door: alter3go ()
Gut gut gut, wat een discussie weer over stijl en spellingsfouten in de reacties. Taal is enkel een doel, om jezelf verstaanbaar te maken. Als ik kan begrijpen wat iemand zegt of schrijft, is dat voor mij voldoende.
PS, de echte tokkies, de usual suspect pvv stemmers, blijven thuis tijdens verkiezingen.
Geplaatst op: donderdag 7 januari 2010 | Door: JS ()
Reageren