Niets maar dan ook niets kan de Franse argwaan tegen andere mogendheden wegnemen, waarbij een hoofdrol is weggelegd voor de Verenigde Staten.
Dus als Amerikaanse soldaten op Haïti landen om ter plekke de bevolking te helpen, is dat eigenlijk een bezettingsmacht, vermomd als hulpverleners.
De Franse minister voor Humanitaire Hulp, Alainn Joyandet, drukte zich iets anders uit, maar dit was wat hij bedoelde. Gisteren vroeg bij de VN om opheldering inzake het Amerikaanse gedrag op de luchthaven van Port-au-Prince. USA-militairen hebben daar de verkeerstoren in bezit genomen en hebben zeggenschap over de wijze waarop (ondermeer) Franse vliegtuigen komen binnenvliegen. En u weet: vandaag de verkeerstoren, morgen de radio, overmorgen de baas van alles.
"Het gaat hier dacht ik om hulp aan Haïti, niet om de bezetting van Haïti," zo zei de bewindsman.
De hulporganisatie 'Medecins Sans Frontieres' (zeer Frans georienteerd) klaagde ook al over de moeizame manier waarop hun vliegtuigen met hulpgoederen op het eiland kunnen landen - en welke grote gevolgen dit wel niet kan hebben voor mensen in nood. Oorzaak: Amerikaanse militairen in de verkeerstoren. Ondertoon van deze kritiek: Amerika vliegt zoveel militairen in, dat de hulpgoederen op de tweede plaats komen.
Haïti is tussen 1915 en 1935 bezet geweest door Amerika. De nu aanwezige militairen (10.000) zijn er strikt voor humanitaire zaken en om de orde te bewaren, zo wordt bezworen door de Amerkaanse woordvoerder.
Wie het ook gelooft, niet de oude kolonisator van het eiland, Frankrijk.
Bron: The Daily Telegraph
Van dit Sharia-filmpje voor het monument op de Dam gaat veel gedoe komen . | ||
![]() Niet artsen, maar politici besturen ziekenhuizen en de zorg Het zijn opvallend vaak oud-politici die als bestuurder een flinke vinger in de pap hadden bij de verdeling van 23 [...] | ||
![]() Vaticaan-gate: de butler als boef, de gelekte geheimen, de groeiende chaos Het is de man die de paus 's morgens helpt met aankleden, die aanwezig is bij de ochtendmis en voorin de Pausmobiel [...] | ||
![]() Verkiezingen worden een duel tussen Mark Rutte en Emile Roemer De VVD en de SP hebben de meeste kans op succes bij de komende verkiezingen, althans datblijkt uit een kiezersonderzoek [...] | ||
![]() Gebruiken Republikeinen dit tegen Obama? Hij was gretige 'pot'-roker De jonge Barack Obama hield wel van een jointje. Geen probleem zou je zeggen, maar in de VS was en is het illegaal. In [...] | ||
![]() Lente-akkoord: er worden massaal rollators gehamsterd Er worden massaal rollators gehamsterd. En dat ligt waarschijnlijk aan het Lenteakkoord. Premis Medical, de grootste [...] | ||
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5
Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf
NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant
Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos
Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt
Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned
Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool
PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws
Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws





|