Terwijl minister Koenders van ontwikkelingshulp er alles aan doet zijn budget op het huidige peil te houden, gaan andere westerse landen gewoon door met verlenen van hulp aan de bevolking van Haïti.
Problemen zijn legio. De angst bestaat voor een massale exodus, er is angst voor een burgeroorlog, eten en drinken distribueren is een crime en de gezondheidsproblemen zijn bijzonder nijpend; de levens van miljoenen mensen staan op het spel met de camera's er bovenop om alle fases van de ellende te tonen.
Eerst een paar voorlopige cijfers: Vermoedelijk zijn 200.000 mensen gedood, zijn 1,5 miljoen dakloos en hebben 3 miljoen mensen te kampen met de gevolgen van de aardbeving. Vele duizenden Haïtianen ontvluchten de hoofdstad om te ontsnappen aan geweld en hongersnood.
Eten en gezondheid zijn nu zaken van de hoogste prioriteit.
Mobile hospitals zijn overstroomd door in leven gebleven slachtoffers van de ineengestorte gebouwen, die nu behandeling verdienen.
Verder bestaat de angst voor tuberculose en malaria. De hygiene is zeer beneden peil en bovendien lopen veel mensen rond met open wonden. Intussen zijn dokters als gekken aan het amputeren: handen, armen, benen - de gevolgen van de ingestorte stad zijn enorm.
Nog 1 verschrikkelijk detail uit bijgaand stuk uit The Daily Telegraph: veel mensen hebben ook ernstige verwondingen opgelopen doordat ze vanonder het steen zijn bevrijd door amateur-hulpverleners.
Bron: The Daily Telegraph
![]() Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...] | ||
![]() Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...] | ||
![]() De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...] | ||
![]() Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...] | ||
![]() Dit is de nieuwe woning van Vestia-baas Eric Staal Hier woont hij binnenkort schrijft De Telegraaf. De gewezen Vestiatopman Erik Staal. In een zeer [...] | ||
![]() Zeven veel voorkomende verwondingen tijdens het barbecuen Zwoele zomeravond. Kooltjes aan en vlees zijn ontdooid. Biertje in de hand en al drie achter de kiezen. Helemaal klaar [...] | ||
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5
Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf
NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant
Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos
Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt
Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned
Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool
PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws
Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws





|