Het klinkt misschien niet als een vraag waar de top onderzoekers van het SETI-programma (Search for Extra-Terrestrial Intelligence) en de Britse Royal Society doorgaans hun tijd mee verdoen, maar komende week is hij wel degelijk aan de orde.
Op de vijftigste verjaardag van het SETI programma, dat in die halve eeuw geen enkel resultaat heeft opgeleverd, zullen wetenschappers serieus gaan spreken over een scenario dat we maar wat vaak in science-fictionfilms hebben gezien: leven buitenaardse wezens hier samen met ons op aarde?
'We moeten af van het idee dat ET ons vage signalen uit de ruimte zou sturen en op zoek naar een nieuwe aanpak.' Paul Davies, een natuurkundige van de universiteit van Arizona, betoogt dat de sterkste aanwijzing voor het bestaan van buitenaards leven is om aan te tonen dat leven hier op aarde niet een keer, maar meerdere keren is ontstaan.
Volgens Davies moet er op aarde sprake zijn van een zogenaamde 'schaduw biosfeer', waarin op de meest vijandige plaatsen - in vulkanen, zoutmeren, woesijnzand - vreemde microben leven die een totaal andere levensvorm hebben dat zoals wij dat momenteel kennen. Davies' team onderzoekt momenteel de mogelijkheid dat er op plaatsen die hevig verontreinigd zijn met het gif arcenicum, beestjes zijn ontstaan die arcenicum op dezelfde manier gebruiken als gewone levensvormen fosfor gebuiken. Als een essentiele bouwsteen voor hun voortbestaan dus.
Als totaal onbekende verschillende levensvormen op aarde kunnen ontstaan vergroot dat de mogelijkheden op het vinden van buitenaards leven, aldus Davies.
Bron: The Times
![]() Vinden mannen dom uitziende vrouwen aantrekkelijker?
Mannen op zoek naar een one-night-stand blijken de voorkeur te geven aan een niet al te pientere, dronken [...] | ||
![]() Top 10 nieuwe diersoorten Elk jaar worden er nieuwe, onontdekte diersoorten gevonden. Het International Institute for Species Exploration[...] | ||
![]() Max Planckinstituut: Elke 10 tot 20 jaar kans op ernstige kernramp De kans op een ernstige kernramp werd altijd geschat op eens in de 2000 jaar of zelfs eens in de 100.000 jaar. Maar [...] | ||
![]() Waarom we vaak kiezen wat de ander ook kiest Al op het schoolplein of in de speeltuin willen kinderen altijd met hetzelfde speelgoed spelen. Maar ook in latere [...] | ||
![]() Hoe word je astronaut (en wat schuift het?) Hoe word je astronaut? Vanuit het internationale ruimtestation ISS adviseert André Kuipers om een [...] | ||
![]() We hebben hersenen, omdat we bewegen Wat we waarnemen met onze ogen, oren en andere zintuigen, wordt door onze hersenen verwerkt zodat we passend kunnen [...] | ||
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5
Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf
NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant
Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos
Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt
Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned
Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool
PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws
Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws





|