ZATERDAG 26 MEI 2012

Idealist verkoopt cd voor 2,5 miljoen euro
vrijdag 5 februari 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Economie

Duitsland blijft in de ban van de cd met daarop vertrouwelijke gegevens van rijke landgenoten die hun spaarcenten stiekem in Zwitserland hebben weggestopt. Eerder al meldde Welingelichte Kringen (2de link) hoe Angela Merkel de gestolen cd wil kopen met geheime gegevens van 1.500 Duitse miljonairs. De dief vraagt er 2,5 miljoen euro voor, een koopje wat Merkel betreft, zeker als je beseft met welke claims de fiscus de belastingontduikers straks kan vervolgen. 
De Süddeutsche Zeitung weet vandaag te melden dat de betreffende cd 400 miljoen euro kan opleveren, maar tegelijk kleven er nog mysteries aan deze hoogst merkwaardige vorm van heling. Want wie is nou precies de verkoper van deze gegevens? En wat drijft hem behalve geldzucht? Wraak?
Het schijnt om iemand te gaan die al een jaar geleden met vertrouwelijke gegevens van Crédit Suisse rondliep. En die - let op! - aanstoot nam aan het feit dat rijke Duitsers zo makkelijk de fiscus wisten te omzeilen. 
Aha! Een idealist derhalve, die deze cd nu voor 2,5 miljoen euro aan de Duitse staat tracht te slijten.
Inmiddels is de belastingdienst van Wuppertal aan de slag gegaan met enkele data van de cd - om te kijken of het om bruikbare gegevens gaat.

Bronnen: Süddeutsche Zeitung, Welingelichte Kringen

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (3)
Jan kees de Jager wil de cd ook hebben. Als die verkoper echt slim is maakt ie diverse kopies die vervolgens voor miljoenen aan meerdere regeringen kan verkopen.
volgens mij neemt ie helemaal geen aanstoot aan dubieuze praktijken :D
Geplaatst op: vrijdag 5 februari 2010 | Door: B.S.

Als die 1500 miljonairs nu eens meer bieden ...
Geplaatst op: vrijdag 5 februari 2010 | Door: HKr

Wat heeft een miljonair überhaupt nog in Eurabië te zoeken?
Als je in het bezit bent van zowel geld als gezond verstand dan vertrek je onmiddellijk van dit verlopen socialistische continent.
Geplaatst op: vrijdag 5 februari 2010 | Door: R.E. Veldwijk ()



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
'Help de Grieken alsjeblieft'
Nu toeristen het massaal laten afweten, komen de Nederlanders in Griekenland in het geweer. Ze zijn bezorgd over de [...]

foto
Saai! Alle telefoons lijken nu op een iPhone
Het tomeloze succes van Apple leidt er toe dat alle telefoons er nu hetzelfde uitzien. Zwart, glanzend hoekig, bijna [...]

foto
De Telegraaf: 'Vakantiegeld verdwijnt bij faillissement eurolanden'
Wat kost het de gemiddelde Nederlander als de redding van de zwakste eurolanden, Portugal en Ierland en Griekenland, [...]

foto
7 vragen die je zelf kunt stellen in je sollicitatiegesprek
1. Wat is de grootste opgaven waar uw bedrijf/organisatie mee zit, en wat is het aandeel van uw afdeling om die opgave [...]

foto
Nu gaat het echt mis met de Nederlandse economie
Toen de economische teruggang na de crisis van 2008 meeviel haalden we opgelucht adem. Te vroeg, constateert het FD. De [...]

foto
3 ton boete voor stoute bankier Deuss
De Nederlandse oliehandelaar/bankier John Deuss is vandaag schuldig bevonden aan illegaal bankieren en het niet melden [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 16:27:34 +0200 (Sat, 26 May 2012 14:27:34 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 16:27:34 +0200 (Sat, 26 May 2012 14:27:34 GMT) 
Procestijd pagina: 0.299 sec.