Ook in de Verenigde Staten wint het populisme aan kracht. Maar in de VS gaat het niet om simpele gedachten over integratie maar om de rol en omvang van de overheid. Meer precies: heel veel Amerikanen hebben genoeg van de overheid.
Weliswaar heeft de overheid de economie overeind gehouden toen de markt ten onder ging, maar dat heeft de afkeer van Big Goverment niet kleiner gemaakt. Weliswaar willen Amerikanen dat president Obama voor banen zorgt, maar dan wel zonder actief in te grijpen in de economie. En dankzij die woede gedijen complottheorie over moslim Obama en glorieert iemand als Sarah Palin, de boer Koekoek van de VS.
"'I'm mad as hell,' schreeuwt iedereen, maar waarover precies is niet altijd duidelijk,' schrijft James Surowiecki in een mooi stuk in The New Yorker.
En vanwege hun ongerichte woede zeggen Amerikanen dingen die onverenigbaar zijn. Maar wie heeft ooit gezegd dat de publieke opinie een consistente mening moet hebben?
Surowiecki adviseert de regering zich niet al teveel aan te trekken van het almaar luider wordende tumult. Als het lukt om de economie weer op gang te krijgen, als er weer banen bijkomen, dan gaat de woede vanzelf liggen.
Denkt hij.
Overigens is 74 procent van de Amerikanen (zie link 2) er van overtuigd dat hun boer Koekoek ongeschikt is om ooit president te worden. Zo boos zijn ze dus ook weer niet.
Bronnen: The New Yorker, Newser
Van dit Sharia-filmpje voor het monument op de Dam gaat veel gedoe komen . | ||
![]() Niet artsen, maar politici besturen ziekenhuizen en de zorg Het zijn opvallend vaak oud-politici die als bestuurder een flinke vinger in de pap hadden bij de verdeling van 23 [...] | ||
![]() Vaticaan-gate: de butler als boef, de gelekte geheimen, de groeiende chaos Het is de man die de paus 's morgens helpt met aankleden, die aanwezig is bij de ochtendmis en voorin de Pausmobiel [...] | ||
![]() Verkiezingen worden een duel tussen Mark Rutte en Emile Roemer De VVD en de SP hebben de meeste kans op succes bij de komende verkiezingen, althans datblijkt uit een kiezersonderzoek [...] | ||
![]() Gebruiken Republikeinen dit tegen Obama? Hij was gretige 'pot'-roker De jonge Barack Obama hield wel van een jointje. Geen probleem zou je zeggen, maar in de VS was en is het illegaal. In [...] | ||
![]() Lente-akkoord: er worden massaal rollators gehamsterd Er worden massaal rollators gehamsterd. En dat ligt waarschijnlijk aan het Lenteakkoord. Premis Medical, de grootste [...] | ||
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant
Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5
Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf
NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant
Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos
Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt
Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned
Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool
PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws





|