ZATERDAG 26 MEI 2012

De Hoop Scheffer veegt de vloer aan met 'Davids'
zaterdag 13 februari 2010
Door: Dirk Jan van Baar
Categorie: Politiek

Het opvallende van al het rumoer over het rapport-Davids was dat de reacties van de aangevallen partijen tot nu toe ontbraken. Zij hielden zich stil, al kwam Cees Fasser, lid van de commissie-Davids, afgelopen maandag al met een hoognodige correctie op de algemene beeldvorming als zou de PvdA in het gelijk zijn gesteld. 
Nu slaat Jaap de Hoop Scheffer van zich af en laat hij niets heel van de conclusies van het rapport. 
De Hoop Scheffer is natuurlijk belanghebbende, net als oud-minister van Defensie Henk Kamp, die we nog niet gehoord hebben, maar in de (laffe) kabinetsreactie van dinsdag stilletjes tot zondebok is gemaakt in het niet naar behoren inlichten van de Kamer (een van de verwijten van Davids). 
Wie de kwestie-Irak vanaf het begin heeft gevolgd en het rapport heeft gelezen kan maar één ding zeggen: De Hoop Scheffer heeft volstrekt gelijk met de verdediging van hemzelf en de in deze kwestie veelbekritiseerde Jan Peter Balkenende.

Bron: de Volkskrant

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (9)
Jammer. Niet iedereen:

http://sargasso.nl/archief/2010/02/13/weekendquote-leg-me-dat-eens-uit/#more-54445
Geplaatst op: zaterdag 13 februari 2010 | Door: Maarten

Vind het verweer van De Hoop Scheffer tamelijk zwak hoor.
Geplaatst op: zaterdag 13 februari 2010 | Door: Ecluse ()

De Hoop Scheffer moet niet zeiken. Hij heeft zijn zin gehad. Hij is secretaris-generaal van de Navo geweest. Dat was één van de (verborgen) voorwaarden van Nederland voor deelname.
Geplaatst op: zaterdag 13 februari 2010 | Door: Jacques Jour

We hebben de amerikanen geloofd ,de amerikanen hebben ons voor gelogen En jp en het cda en de vvd is er ingetrapt,uiteraard weten we dit nu maar ook toen waren we niet zeker van de zaak En over jaap de hoop scheffer het is gewoon een ja knikker ,een marionet voor de amerikanen
Geplaatst op: zaterdag 13 februari 2010 | Door: de bonn

Deze gelanceerde pluchkelever kan verder zijn zakken gaan vullen als hoogleraar te Leiden.
Wat een waanzin. Slecht voor alles en iedereen.
JDHS kraakt het rapport Davids af hoewel het rapport vermeldt dat zijn benoeming niets te maken heeft met zijn aanstelling als VN-opperhoofd.
Is dat een foutje van hem of heeft het rapport het op dit punt fout?
Linksom of rechtsom, we worden voorgelogen.
Geplaatst op: zondag 14 februari 2010 | Door: aadd

Als een journalist net als de eerste beste reaguurder met overslaande stem taal als "laf" gaat gebruiken weten we wel hoe laat het is.
Geplaatst op: zondag 14 februari 2010 | Door: Herman

Veegt de vloer aan?
Moet hij wel heel wat overtuigender voor overkomen.
Geplaatst op: zondag 14 februari 2010 | Door: P.F. de Jong

Ongelofelijk...

"Wie de kwestie-Irak vanaf het begin heeft gevolgd en het rapport heeft gelezen kan maar één ding zeggen: De Hoop Scheffer heeft volstrekt gelijk met de verdediging van hemzelf en de in deze kwestie veelbekritiseerde Jan Peter Balkenende."

Deze zin getuigt eerder van een tekort aan argumenten dan aan een valide standpunt: Mensen die tot een andere conclusie komen, hebben volgens de schrijver kennelijk te weinig kennis van de Irak-kwestie. Daarmee is een discussie met de schrijver welhaast in de kiem gesmoord.

Maar de arrogantie van de schrijver gaat nog verder: met tenminste zijn kennis is het mogelijk tot een juiste conclusie te komen. Daarbij wordt voorbij gegaan aan het feit dat veel politiek bedreven wordt in achterkamers en zelden de weg naar de pers vindt, laat staan de burgers.
De kwestie-Irak is dermate omvattend, de belangen en de hoeveelheid belanghebbenden dermate groot dat ik serieus betwijfel of er uberhaupt een instantie (laat staan persoon) bestaat die een overzicht heeft over deze oorlog.

Met deze gedachte alleen al zou de Hoop Scheffer zijn hand in eigen boezem moeten steken.

Apropos:
Dat Jaap nu een baan als hoogleraar in Leiden cadeau heeft gekregen, is wat mij betreft op zijn minst een academische dwaling, zo niet een schande.
Rekent u even mee?

Laten we er van uitgaan dat de hoogte van het salaris van Jaap door de Balkenendenorm wordt gegeven, in de toekomst zo'n 180 000 euro.
Er gaan stemmen op in het kabinet de basisbeurs voor studenten af te schaffen. Deze is tegenwoordig maximaal zo'n 253 euro per maand.
Het resultaat is dat het geld dat Jaap verdient in een jaar genoeg is van ~12 studenten de gehele studie (studiejaar: 5 jaar) te bekostigen. Kiest de universiteit Leiden voor een man met veel politieke ervaring maar weinig wetenschappelijke vaardigheden, of voor een beurs die elk jaar toegekend wordt aan twaalf talentvolle studenten?

Wees bescheiden Jaap en hou de eer aan jezelf...
Geplaatst op: zondag 14 februari 2010 | Door: Ab Zeurt

correctie:

"Deze zin getuigt eerder van een tekort aan argumenten dan aan een valide standpunt: "

Deze zin getuigt eerder van een tekort aan argumenten dan een valide standpunt:
Geplaatst op: zondag 14 februari 2010 | Door: Ab Zeurt ()



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Van dit Sharia-filmpje voor het monument op de Dam gaat veel gedoe komen
.

foto
Niet artsen, maar politici besturen ziekenhuizen en de zorg
Het zijn opvallend vaak oud-politici die als bestuurder een flinke vinger in de pap hadden bij de verdeling van 23 [...]

foto
Vaticaan-gate: de butler als boef, de gelekte geheimen, de groeiende chaos
Het is de man die de paus 's morgens helpt met aankleden, die aanwezig is bij de ochtendmis en voorin de Pausmobiel [...]

foto
Verkiezingen worden een duel tussen Mark Rutte en Emile Roemer
De VVD en de SP hebben de meeste kans op succes bij de komende verkiezingen, althans datblijkt uit een kiezersonderzoek [...]

foto
Gebruiken Republikeinen dit tegen Obama? Hij was gretige 'pot'-roker
De jonge Barack Obama hield wel van een jointje. Geen probleem zou je zeggen, maar in de VS was en is het illegaal. In [...]

foto
Lente-akkoord: er worden massaal rollators gehamsterd
Er worden massaal rollators gehamsterd. En dat ligt waarschijnlijk aan het Lenteakkoord. Premis Medical, de grootste [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 16:44:42 +0200 (Sat, 26 May 2012 14:44:42 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 16:44:42 +0200 (Sat, 26 May 2012 14:44:42 GMT) 
Procestijd pagina: 0.349 sec.