ZATERDAG 26 MEI 2012

Klimaatkunde: de nieuwste wetenschappelijke inzichten...
maandag 15 februari 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Wetenschap

Phil Jones is opnieuw tot andere inzichten gekomen. De bekende klimaatprofessor die directeur is van de University of East Anglia Climatic Research Unit zet opeens vraagtekens bij eerdere met stelligheid geuite zekerheden.
Het instituut waaraan hij leiding geeft was kortgeleden wereldnieuws in de zaak die inmiddels Climategate heet. 100den emails van zijn onderzoekers waren gehackt waaruit viel op te maken dat de hang naar wetenschappelijke consensus ('de mens is oorzaak van de opwarming van de aarde') bijzonder groot was.
Met dit schandaal kregen klimaatsceptici de wind in de zeilen en was Jones de gebeten hond. Want hij en zijn instituut waren immers de 'hofleveranciers' aan het IPPC dat de wereld 'dicteerde' hoe klimaatpolitiek moest worden bedreven.
Allereerst bekende Jones gisteren voor de BBC dat hij zijn instituut slecht leidde en dat het werk daar in zekere chaotische omstandigheden werd verricht. Dit is meer dan een detail, want waar onderzoeksgegevens slordig worden gebruikt voor wetenschappelijke uitkomsten, is het denkbaar dat die uitkomsten niet kloppen.
Daarnaast gaf hij toe dat gedurende de afgelopen 15 jaar op aarde geen sprake is geweest van ‘statistically significant warming.'
Jones is er op dit moment - Welingelichte Kringen meldde het al eerder (zie 2de link) - slecht aan toe. En overwoog zelfmoord toen hij kort geleden een lawine van kritiek over zich heen kreeg.

Bronnen: Daily Mail, Welingelichte Kringen

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (12)
Ja al is de leugen nog zo snel etc.
Geplaatst op: maandag 15 februari 2010 | Door: antonius

Uiteindelijk is het toch de liefde die het klimaatprobleem moet oplossen. Hoe? Zie/hoor: http://www.deliedjeskrant.nl/liedje.php?recordID=6
Geplaatst op: maandag 15 februari 2010 | Door: Marc De Koninck ()

Mevrouw Cramer,
Mag ik dan nu mij peertje terug?
Geplaatst op: maandag 15 februari 2010 | Door: Paul

De vraag blijft of de conclusies die getrokken zijn in Kopenhagen overeind blijven nu blijkt dat het verband tussen opwarming van de aarde en de invloed van de mens daarop niet is aangetoond. Daar moet het over gaan en niet over een poppetje.
Geplaatst op: maandag 15 februari 2010 | Door: Frederik Blom ()

Dat niet alle onderzoeken kloppen betekent niet dat alle onderzoeken niet kloppen.

Maar klimaatopwarming of niet, investeren in duurzame energie is een goede zaak om minder afhankelijk te worden van olie.
Geplaatst op: maandag 15 februari 2010 | Door: Jasper

@Paul In verband met het hoge energieverbruik van het peertje is het sowieso verstandiger deze af te schaffen. Zoals zo vaak worden zaken danig door elkaar gehaald in de klimaatdiscussie.

@Jasper Eens. Investeren in duurzame energie blijft een noodzaak.
Geplaatst op: maandag 15 februari 2010 | Door: Jean-Pierre

Wie moeten we eigenlijk executeren?
De boodschapper met de corrupte boodschap of de ontvanger die klakkeloos op de boodschap vertrouwde en daarop een miljardenverslindend beleid maakte?
_
@ Jean-Pierre:
Het peertje geeft warmte (energie is een constante), en dat heeft zijn nut. Bovendien is een peertje goedkoper, minder vervuilend als afval, en zuiniger in de productie. Het gloeilampenverbod was impulsief, ondoordacht en onnodig.
Investeren in duurzame energie? Kernenergie is efficiënt, weinig vervuilend, goedkoop en zeer ruim voorradig. Wat een onzin om dan te investeren in windmolens (onrendabel, horizonvervuilend, duur), biomassa of zonenergie.
Geplaatst op: maandag 15 februari 2010 | Door: De Bankier

Waarom staat er toch nog steeds "emails [..] waren gehackt"? Geen enkele aanwijzing voor, en daarbij onwaarschijnlijk. Waarschijnlijker is "gelekt", en als je helemaal neutraal wilt zijn, schrijf dan "openbaar gemaakt" o.i.d.
Geplaatst op: maandag 15 februari 2010 | Door: vw

Inderdaad, het peertje geeft warmte.
Dat is natuurlijk een bijproduct wat op dagen als nu geen probleem is, maar een half jaar terug toen ik me kapot zat te zweten kon ik die extra warmte missen als kiespijn.

Zuinige lampen en andere zuinige zaken zijn dus helemaal niet zo'n ramp, zolang ze maar niet op andere gebieden extra milieuvervuilend zijn.
Ontwikkel dus gewoon lampen die zonder die extra vervuiling zuiniger omgaan met milieu en minder restwarmte afgeven.
En dat electrische auto's om die reden minder gunstig zijn dan sommigen in hun kortzichtigheid denken maakt die verspillende SUV's niet minder verspillend, maar dat is iets wat er bij sommigen nog niet helemaal in wil...
Geplaatst op: maandag 15 februari 2010 | Door: Theo

Dat milieugeneuzel kunnen we dus achter ons laten, maar laten we vooral doorgaan met onafhankelijk worden van olie. Hoe duurder de olie, hoe groter de mond van Putin. En oliedollars zijn de drijvende financieringsbron achter islamisme en islamitisch terrorisme.
Geplaatst op: maandag 15 februari 2010 | Door: Ronald|

Jaha duurzame energie zoiets als windmolens, lees en huiver:

De windmolen paradox

Windmolens verbruiken meer brandstof dan zij uitsparen. Hé, hoe kan dat nou? Wind is toch gratis, groen, duurzaam en onuitputtelijk? Dat klopt wel maar elektriciteit moet het gehele jaar 24 uur per dag beschikbaar zijn. Uit praktijkcijfers blijkt dat windmolens gemiddeld 6 uur per dag produceren, mogelijk in de toekomst ver op zee 10 uur per dag. De wind komt en gaat naar eigen willekeur. De centrales moeten dus het gehele jaar meedraaien en op- en afgeregeld naargelang er windstroom is. Dit op- en afregelen kost natuurlijk extra brandstof zoals elke autorijder zal weten. Vanwege de vereiste 24 uur per dag beschikbaarheid van stroom kost bijkoppelen van de variabele windstroom aan het elektriciteitsnet meer brandstof dan de beoogde besparing: de windmolen paradox.
An inconvenient truth for some of us.

En hoeveel kost dat onze samenleving? Véééél geld. Ik geef als voorbeeld een gepland windmolenproject aan de kust van het IJsselmeer nabij Urk.
In november 2009 heeft minister van der Hoeven 1 miljard subsidie toegezegd voor een groot windmolenpark in het IJsselmeer voor de kust van Urk. Daarbovenop komt dan 30 miljoen per jaar om het elektriciteitsnet in balans te houden met de variabele windstroom. Tachtig molens met een productie capaciteit van 430 megawatt als het waait tussen windkracht 4 en wind 9. U weetwel gemiddeld ongeveer 6 uur per dag.
Even ter vergelijking, de dichtbij gelegen nieuwe STEG centrale Lelystad krijgt een vermogen van 870 megawatt 24 uur per dag en wordt gebouwd voor ruim 400 miljoen.

Waarom dan windmolens? Vraag dat maar aan Kamerlid Diederik Samsom, minister Jacqueline Cramer en minister Maria van der Hoeven. In hun antwoorden zijn dan steekwoorden te vinden als milieu, groen, onuitputtelijk. Kunt u het nog volgen?

The greenspeakers are blowing your taxmoney in the wind.
Geplaatst op: maandag 15 februari 2010 | Door: besserwessie

Wat een geneuzel over kernenergie, zonne-energie is het veiligste wat er is en onbeperkt aanwezig0 ,terwijl kernenergie nogal riskant en toch ook duur is om te bouwen.
Vraag eens aan de mensen in Tsjernobyl wat zij ervan vinden....
Geplaatst op: maandag 15 februari 2010 | Door: Zonnetje in huis



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Vinden mannen dom uitziende vrouwen aantrekkelijker?


Mannen op zoek naar een one-night-stand blijken de voorkeur te geven aan een niet al te pientere, dronken [...]

foto
Top 10 nieuwe diersoorten
Elk jaar worden er nieuwe, onontdekte diersoorten gevonden. Het International Institute for Species Exploration[...]

foto
Max Planckinstituut: Elke 10 tot 20 jaar kans op ernstige kernramp
De kans op een ernstige kernramp werd altijd geschat op eens in de 2000 jaar of zelfs eens in de 100.000 jaar. Maar [...]

foto
Waarom we vaak kiezen wat de ander ook kiest
Al op het schoolplein of in de speeltuin willen kinderen altijd met hetzelfde speelgoed spelen. Maar ook in latere [...]

foto
Hoe word je astronaut (en wat schuift het?)
Hoe word je astronaut? Vanuit het internationale ruimtestation ISS adviseert André Kuipers om een [...]

foto
We hebben hersenen, omdat we bewegen
Wat we waarnemen met onze ogen, oren en andere zintuigen, wordt door onze hersenen verwerkt zodat we passend kunnen [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 16:48:50 +0200 (Sat, 26 May 2012 14:48:50 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 16:48:50 +0200 (Sat, 26 May 2012 14:48:50 GMT) 
Procestijd pagina: 0.309 sec.