ZATERDAG 26 MEI 2012

Antigone, de schikgodin achter Goldmans' Griekenland deal
dinsdag 23 februari 2010
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Economie

Haar naam lijkt uit een Grieks drama te komen, Antigone Loudiadis, en ze was de architect van Goldman Sachs  die miljarden van de schuld van Griekenland aan het oog onttrok. 
Antigino (46) roepnaam Andy, spreekt vloeiend Grieks en heeft in hoge graad in yoga, maar is toch vooral een uitgekookte bankier, gestationeerd in Londen. Tien jaar geleden bedacht ze een constructie die een deel van de Griekse schuld wegtoverde, Goldman Sachs minstens 300 miljoen opleverde, en haar naar een jaarsalaris bracht van boven de 10 miljoen. Pas onlangs zijn de Europese autoriteiten er achter gekomen dat ze door Griekenland en Godman Sachs zijn gefopt.
The Wall Street Journal portretteert Antigone. Uit dat portret komt een weinig gerustellend beeld. Een beest voor haar personeel, volgens haarzelf "your typical Type A workaholic smoker", met yoga als compensatie.

Bron: The Wall Street Journal

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (4)
Dus nu gaan we schadevergoedingen eisen van Goldman Sachs en zo niet krijgen ze een verbod om ooit nog zaken te doen in Europa.
Toch?
Of is dergelijke daadkracht alleen voorbehouden aan de USA die UBS tot bepaalde zaken dwong?
Geplaatst op: dinsdag 23 februari 2010 | Door: Ronald|

Maar eerst wel allemaal een bonus.
Geplaatst op: dinsdag 23 februari 2010 | Door: Everdien ()

Het is inderdaad vreemd dat kleine boefjes worden gepakt en gestraft, en de banksters vrijuit kunnen gaan met behoud van hun buit. De Europese belastingbetaler zal voor het bedrog van een aantal Griekse regeringen mogen opdraaien, terwijl de EU zelf op geen enkele manier controle heeft uitgevoerd op de financiën (maar dat is ook niets nieuws). Nu nog afwachten welke landen er nog zullen volgen.
Geplaatst op: dinsdag 23 februari 2010 | Door: H. Davids

Haar naam komt inderdaad uit een Grieks drama, wat zeg ik, ís de naam van een Grieks drama. Wel eens van Sofokles gehoord? Die Antigone had overigens eerder last van een teveel aan fatsoen.
Geplaatst op: dinsdag 23 februari 2010 | Door: Jan Willem



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
'Help de Grieken alsjeblieft'
Nu toeristen het massaal laten afweten, komen de Nederlanders in Griekenland in het geweer. Ze zijn bezorgd over de [...]

foto
Saai! Alle telefoons lijken nu op een iPhone
Het tomeloze succes van Apple leidt er toe dat alle telefoons er nu hetzelfde uitzien. Zwart, glanzend hoekig, bijna [...]

foto
De Telegraaf: 'Vakantiegeld verdwijnt bij faillissement eurolanden'
Wat kost het de gemiddelde Nederlander als de redding van de zwakste eurolanden, Portugal en Ierland en Griekenland, [...]

foto
7 vragen die je zelf kunt stellen in je sollicitatiegesprek
1. Wat is de grootste opgaven waar uw bedrijf/organisatie mee zit, en wat is het aandeel van uw afdeling om die opgave [...]

foto
Nu gaat het echt mis met de Nederlandse economie
Toen de economische teruggang na de crisis van 2008 meeviel haalden we opgelucht adem. Te vroeg, constateert het FD. De [...]

foto
3 ton boete voor stoute bankier Deuss
De Nederlandse oliehandelaar/bankier John Deuss is vandaag schuldig bevonden aan illegaal bankieren en het niet melden [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 14:11:45 +0200 (Sat, 26 May 2012 12:11:45 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 14:11:45 +0200 (Sat, 26 May 2012 12:11:45 GMT) 
Procestijd pagina: 0.305 sec.