ZATERDAG 26 MEI 2012

Duitsers vertrouwen de katholieke kerk niet meer
zaterdag 27 februari 2010
Door: Dirk Jan van Baar
Categorie: Samenleving

Het is een kop waar wij in Nederland niet van opkijken. Nog maar dertig procent van de Duitsers gelooft dat de katholieke kerk eerlijk is. Een groot deel gelooft ook niet dat de kerk bereid is om schoon schip te maken in een aantal seksschandalen. Er wordt gesproken van een catastrofaal vertrouwensverlies. 
Aangezien het land van Luther gesplitst is in een katholiek en protestants deel, en het protestantisme is voortgekomen uit kritiek op de katholieke kerk, is dertig procent misschien nog niet eens zo´n slechte score. Maar de Duitsers leveren met Joseph Ratzinger ook de paus van Rome, bondskanselier Angela Merkel boekte tot voor kort instemmingsscores van zeventig procent en stonden ooit als gezagsgetrouw bekend. 
Als dat niet meer het geval is, is er werkelijk wat veranderd, al kun je ook zeggen dat het niet van vandaag of gisteren is dat de katholieke kerk zijn eigen tempo bepaalt in het wel of niet meegaan met de moderne wereld. 
Zo gezien is er weinig nieuiws onder de zon.
 

Bron: Franfurter Allgemeine Zeitung

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (17)
Beter laat dan nooit. Te hopen is dat dit verdoemde instituut zo snel moghelijk met de grond gelijk wordt gemaakt.Een paus die Hitler Jungen was, seksschandalen, bankschandalen, het Vaticaan als grootste aandelen bezitter in Italie. Het heeft veel weg van het "koninklijk huis" hier. Opruimen die smeerboel. En het moet onderhand toch wel duidelijk geworden zijn dat er geen godje bestaat en dat dus bidden evenmin helpt. We leven toch niet meer in de middeleeuwen?
Geplaatst op: zaterdag 27 februari 2010 | Door: wim3 ()

Toch schitterend hoe zo'n katholieke sekte een bom legt onder zijn eigen voortbestaan: buitensporig veel sexueel misbruik van vieze zonderlinge mannetjes die voor zo'n idioot "celibatair" (want aan kleine kinderen vergrijpen ze zich wel) bestaan kiezen. Een beter bewijs voor dat er geen god is, is haast niet aan te wijzen. Want wat voor god, die zogenaamd via die viespeuken spreekt, staat toe dat een onschuldig kind voor het leven beschadigd raakt door zijn "discipel". Vinden ze het gek dat de kerken leeglopen?!
Geplaatst op: zaterdag 27 februari 2010 | Door: niemand ()

@ Wim. Wat een fijn, weloverwogen, genuanceerd begin van een interessante discussie (niet dus...).

De Katholieke kerk heeft idd een paar major issues op het gebied van Geld, Seks, Politiek etc. Het is terecht en logisch dat veel mensen ernstig teleurgesteld zijn, boos zijn en/of weggaan uit de kerk.

Aan de andere kant is het een schitterend instituut, een prachtig geloof ook, wat enorm veel goeds heeft voortgebracht. Ik vind het echt heel interessant hoe de kerk met de 3 bovengenoemde issues aan de slag gaat. Ze zullen hier absoluut heel ingrijpende stappen moeten zetten om weer serieus genomen te worden door de mensen.
Je kunt van alles verzinnen: Ze zouden bijvoorbeeld 90% van hun vastgoed (kerken/kloosters&landerijen) kunnen verkopen,het geld duurzaam beleggen en de rente aan de armen geven. En weer diensten / missen houden in eenvoudige gebouwen, bij mensen thuis bijvoorbeeld. Back to the roots.
Geplaatst op: zaterdag 27 februari 2010 | Door: adriaan

Op deze planeet en geschiedenis leeft biologisch leven.
Het soort mens zag kans om te beginnen met denken en geloof werd geboren.
Nergens is er ook maar een bewijs van het door mensen bedachte geloof van welk soort ook.
Als uitlaatklep voor abnormaal gedrag ja, neem elk geloof, maar voor de normale mens kijkend ook met de hubble telescoop, niets klopt .
Zelfs the Big Bang theorie niet die ergens een centrum moet laten zien waar het was wat het allemaal mogelijk maakte.
Voor Katholiek geloof is dat in de wat wij noemen de milky way of voor de echt gelovigen ,Rome.
By agreement, over voor de Bang is geen discussie mogelijk want dan trap je op de tenen van god.
Heel langzaam maar zeker word dit soort wensdenken ingehaald door de natuur die gewoon antwoord geeft als de juiste vraag gesteld word door mensen die misschien geloven maar wel normaal als mens en niet als een abnormale die het gebruikt voor alles behalve vooruitgang op een hoge ladder.
Geplaatst op: zaterdag 27 februari 2010 | Door: Bas

@Niemand
Ik vind het onbegrijpelijk dat iemand in deze tijd nog in een god gelooft na alle barre ellende die o.a. het geloof door de eeuwen heen heeft veroorzaakt. Aan welke kant stond uw god bijv. in Ierland, of in Auschwitz of bij de kinderen die door geestelijken zijn verkracht. Dat vond uw god dus allemaal goed? Lijkt me dus een boef 1e klas. Heeft u wel eens van Darwin gehoord? Of heeft u wel eens iets gelezen van Richard Dawkins? Als het Engels te moeilijk voor u is, er zijn ook uitstekende vertalingen van zijn prachtige tot nadenkend gestemde boeken.
Geplaatst op: zaterdag 27 februari 2010 | Door: wim3 ()

Zeg, wim3, als jij uit mijn tekst nog niet eens kan opmaken dat ik niet in god geloof, heb je het verstand van een garnaal. Eerst maar eens goed begrijpend-lezen oefenen, voordat je zo hoog van de toren blaast. Uilskuiken!
Geplaatst op: zaterdag 27 februari 2010 | Door: niemand ()

Ik geloof in geen een kergeloof,ze prevelen allemaal om de centjes
Geplaatst op: zaterdag 27 februari 2010 | Door: alidas

@Niemand
Katholiek met een hoofdletter schrijven, terwijl dat volgens het Groene Boekje niet nodig is, het een schitterend instituut noemen en een prachtig geloof dat (en niet "wat") enorm veel goeds heeft voortgebracht, als u (en niet jij) dit allemaal schrijft zonder schrijft de gewenste ironische ondertoon, ja, dan zet je de mensen op het verkeerde been. En er dan nog een scheldwoord aan toevoegen dat zegt een heleboel over uw formaat.
Geplaatst op: zaterdag 27 februari 2010 | Door: wim3 ()

Mooi om dit te lezen, zeker omdat ze in Duitsland nog een verplichte Kirchensteuer hebben van ongeveer 3% van het brutoloon. Misschien dat deze ook binnenkort op de schop gaat.
Geplaatst op: zaterdag 27 februari 2010 | Door: Dennis

@wim3, voor een betweterige letterneuker ben je zelf wel behoorlijk slordig in je schrijfvaardigheid ("schrijft zonder schrijft"). En je kunt ook al niet tussen de regels de ironie doorlezen. Wat een aanfluiting voor iemand die als een dominee met Het Groene Boekje loopt te zwaaien. Je hebt je roeping gemist, jongen. Je had op dekansel moeten staan. Oh nee, je gelooft niet. (Behalve in je eigen bovenmeesterschap natuurlijk. HaHaHa!!!!)
Geplaatst op: zaterdag 27 februari 2010 | Door: niemand ()

HaHaHa, de kritiek van wim3 was bedoeld voor adriaan z'n tekst! Nu kom ik helemaal niet meer bij!!!!

Ik begreep al niet hoe zo'n betweter zo slecht kan lezen. (Maar toch mooi dat ik "katholiek" met een kleine letter heb geschreven. Niet dat het me iets kan schelen, maar toch.)
Geplaatst op: zaterdag 27 februari 2010 | Door: niemand ()

Ik ben het eigenlijk wel met wim3 eens en hoop dat het hele zootje zo snel mogelijk in elkaar stort. Wie nu nog niet wil zien dat een religie er allleen maar voor dienst de massa te controleren, heeft er een belang in. Niets dan ellende is er over ons gekomen sinds het Byzantijnse Rijk uit arren moede dit geneuzel maar tot staatsgodsdienst heeft verheven. De RK is anders niets dan het residu van het Romeinse Rijk, alleen onder de religieuze dekmantel is het verder over de wereld doorgewoekerd.

Net zoals majesteiten zeuren ze bij de kerk immer om geld in het zakje, want deze moeilijke en zware taak kost ook veel geld. Als je Tony Bushby erop naleest, rijzen de haren je te bergen, zoveel kapitaal heeft de RK gecumuleerd. En allemaal op valse voorwendselen en zonder bewijs. De mensen angst aanjagen voor hel en verdoemenis is een lucratieve bezigheid.

En dan hebben we het nog maar niet over het feit dat ze ook nog klagen over de schadeloosstellingen die ze links en rechts moeten betalen om de misbruikte koorknapen en familie op afstand te houden. Opdoeken die oplichtersbende en de poet verdelen onder degenen die men eeuwen heeft uitgebuit.
Geplaatst op: zaterdag 27 februari 2010 | Door: camperui

@Wim/ Niemand. Hartverwarmend om te zien hoe u als moderne en verlichte mensen, die zich bevrijd weten van het achterlijke geloof, met elkaar omgaan. Hoe kleine misverstandjes op beschaafde en vriendelijke wijze worden opgelost. Jullie bewijzen je eigen gelijk op treffende wijze. Je hebt helemaal niemand nodig die je iets zou kunnen leren op het gebied van positief, medemenselijk en inspirerend leven.
Hier kan ik echt niet tegenop. Ik haak af.
Geplaatst op: zaterdag 27 februari 2010 | Door: adriaan

@Adriaan
Ik heb geen scheldwoorden gebruikt maar moet bekennen dat mijn reactie slordig was en wat de namen van de inzenders betreft heb ik zoals het op vele sites gebruikelijk is naar de naam erboven gekeken. Dat "iemand" zo fel en ongenuanceerd kan reageren, had ik niet verwacht. Het zou jammer zijn als u om zo'n onbenullig voorval zou afhaken.
Geplaatst op: zondag 28 februari 2010 | Door: wim3

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: donderdag 24 juni 2010 | Door: FeiJi

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: zaterdag 28 augustus 2010 | Door: discountbagshop

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 17 september 2010 | Door: kellygreen



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter
Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...]

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]

foto
Dit is de nieuwe woning van Vestia-baas Eric Staal
Hier woont hij binnenkort schrijft De Telegraaf.  De gewezen Vestiatopman Erik Staal. In een zeer [...]

foto
Zeven veel voorkomende verwondingen tijdens het barbecuen
Zwoele zomeravond. Kooltjes aan en vlees zijn ontdooid. Biertje in de hand en al drie achter de kiezen. Helemaal klaar [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 14:22:11 +0200 (Sat, 26 May 2012 12:22:11 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 14:22:11 +0200 (Sat, 26 May 2012 12:22:11 GMT) 
Procestijd pagina: 0.345 sec.