ZATERDAG 26 MEI 2012

Laat de auto met chauffeur maar staan
maandag 8 maart 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Samenleving

Voor de Britse topambtenaren die normaal door auto met chauffeur worden rondgereden, zijn barre tijden aangebroken - zo meldt de Financial Times.
De hoogste ambtenaar, Sir Gus O'Donnell, heeft zijn collega's gesommeerd vaker de auto te laten staan en als het even kan met openbaar vervoer naar de werkplek te reizen. Op die manier wordt blijk gegeven van goede bedoelingen, en dat is belangrijker dan je werk snel en doelmatig verrichten.
Een auto van de zaak (mooie wagen, tenminste 1 chauffeur, sociale lasten) kost zo'n 80.000 pond per jaar en in tijden van draconische bezuinigingen gingen er uiteraard stemmen op waarvoor dat allemaal zo nodig moet.
Ook is bedacht dat meerdere functionarissen met elkaar kunnen poolen, maar dan is de lol van een eigen auto met een eigen chauffer natuurlijk compleet verdwenen. 
Een enkele topambtenaar weet zich aan deze vervelende ontwikkeling te onttrekken door een beroep te doen op de veiligheid van de natie. Zo blijft de SG van Buitenlandse Zaken over een eigen auto beschikken, ook al doet dat menige wenkbrauw fronsen. De reden? "He needs it because of security considerations. He makes telephone calls in the car and needs a security-cleared driver," aldus een woordvoerder.
Maar de rest moet er toch echt aan geloven. En mompelt nu zinsnedes over 'saving money' en 'reducing the carbon footprint.' Waarna met de meest mogelijke tegenzin de Underground naar huis wordt genomen. 

Bron: Financial Times

  < 
 > 

Meer berichten:



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter
Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...]

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]

foto
Dit is de nieuwe woning van Vestia-baas Eric Staal
Hier woont hij binnenkort schrijft De Telegraaf.  De gewezen Vestiatopman Erik Staal. In een zeer [...]

foto
Zeven veel voorkomende verwondingen tijdens het barbecuen
Zwoele zomeravond. Kooltjes aan en vlees zijn ontdooid. Biertje in de hand en al drie achter de kiezen. Helemaal klaar [...]
De Koppensneller
Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

Lady Gaga komt met eigen socialenetwerksite (18:33) Het Laatste Nieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 14:43:15 +0200 (Sat, 26 May 2012 12:43:15 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 14:43:15 +0200 (Sat, 26 May 2012 12:43:15 GMT) 
Procestijd pagina: 0.334 sec.