ZATERDAG 26 MEI 2012

Theodor Holman
Ebenhard
maandag 8 maart 2010
Categorie: HET BLOG

Toch wel grappig, die dolkstoot van Eberhard van der Laan in de rug van Wouter Bos. Het was natuurlijk geen dolkstoot, want het was geen dolk. Het was meer een nagelknippertje. Maar toch...

In Buitenhof vertelde Van der Laan dat hij het nooit zo ver met het CDA zou hebben laten komen, want hij kon het goed vinden met zijn CDA-kameraden. Ab Klink was een echte schat, en Ernst (Hirsch Ballin), daar kon je ook fijn mee knikkeren, en Donner was gek op schuine moppen die hij altijd in de fietsenstalling vertelde. Bos en Balkenende  daarentegen - en daar was de nagelknipper - konden elkaar niet goed op het schild tillen. (Vooronderstelling: dat zou hij, Van der Laan, wel goed kunnen.)
We zagen het gebeuren. Plasterk opzij geveegd, Bos weggemaaid (anders wil het CDA niet) en dan komt Eberhard bovendrijven. Zonder zwembandjes, maar geheel uit vrije wil kan hij zich naar boven watertrappelen.

Van der Laan, die zo redelijk is dat hij zichzelf expres tegenspreekt uit respect voor de oppositie.

Je merkt dat hij advocaat is geweest, want hij verdedigt Wouter Bos met een enthousiasme alsof die Wouter B. een zwarte crimineel is voor wie hij, mr. Eberhard, nog net een taakstraf bij de rechter uit het vuur wist te slepen.

Ik mag hem wel. Hij is zo'n PvdA'er uit een goed milieu die, nadat de boodschappen zijn gedaan, nog wat kleingeld overheeft voor wat liefdadigheid, wat je ziet aan de manier waarop hij over 'de prachtwijken' spreekt. Rustig, bedaagd, goed geïnformeerd; de baas die complimenten uitdeelt aan zijn ondergeschikten en hun een kwartje extra in hun loonzakje geeft.
Lees verder

Bron: Parool

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (4)
Ik hoop eerder dat het een een-tweetje wordt met Bos. Dat de een in het kabinet kan gaan zitten(bij eventuele coalitie), en de ander in de fractie. En anders samen de fractie ingaan. Dan wordt de politiek weer op hoger niveau bedreven.
Ik heb veel respect voor mevrouw Hamer, maar Van der Laan speelt toch in een hogere divisie.

En ere wie ere toekomt, Plassterk weet nog niet of hij naar de kamer wil, Van der Laan heeft zijn kandidaatstelling als bekend gemaakt. Dat heeft meer kwaliteit dan de uitspraken van het verwende knaapje Balkenende.

Sorry meneer Holman, er is mínder drama en gelukkig méér stijl.
Geplaatst op: maandag 8 maart 2010 | Door: Goudje

Ik hoop, was het maar eerder gebeurd, dat de Partij van de Afgunst de komende jaren helemaal niet meer in een kabinet terechtkomt.
Het grootschalig potverteren en geld uitdelen van een ander heeft nu wel weer lang genoeg geduurd.
Tijd voor een centrum-rechts kabinet dus met veel aandacht voor economisch herstel en een zeer restrictief immigratiebeleid.
Geplaatst op: dinsdag 9 maart 2010 | Door: Hans

@Hans
"grootschalig potverteren en geld uitdelen van een ander" geeft bijna een outbollig beeld. In ieder geval is deze stelling al jaren achterhaald.
Met name rechts wil veel geld uitgeven, bijv. aan de Joint Strike Fighters en aan het leger in Afganistan. En denk eens aan de invloed van de op grote voet levende bankiers op het kabinet.

Bovendien heeft de PvdA met de CU een goede invloed gehad op de regenteske bezuinigingsdrift van het CDA. Met een gematigd crisisbeleid wordt de koopkracht beschermd en houden we niet angstvallig alle geld thuis, uit vrees voor de paniekboodschappen van rechtse politici.
Geplaatst op: dinsdag 9 maart 2010 | Door: Goudje

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 17 september 2010 | Door: kellygreen



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Bert Brussen
Subsidie voor Joop.nl is belachelijk
Onlangs bepleiten Philippe Remarque (hoofdredacteur van deze krant), Frank Volmer van TMG (De Telegraaf) en Sander [...]

Bert Wagendorp
Je weet dat iedereen die zegt dat Europa zich níet voorbereidt op de grexit, liegt
Demissionair minister van Financiën De Jager zei gisteren in het debat over het ESM dat de PVV met alle [...]

Beatrijs Ritsema
Facebook, het moderne poesiealbum
De aandelen Facebook zijn kort na de beursgang achteruit gekacheld van 38 naar 34 dollar. Beleggers zijn dus alweer [...]

Sylvain Ephimenco
Laat Hare Majesteit dan een mooi gebaar maken in deze zware tijden
Het begrotingsakkoord, dat mensen hard treft, is de inzet bij de volgende verkiezingen. De neopopulisten zullen geen [...]

Nausicaa Marbe
De echte BAM! van dit jaar: de G500 van Sywert van Lienden
Zo was je een rijzende ster binnen je partij, zo ben je ineens een hinderlijke figuur. Zo word je door de politieke [...]

Sheila Sitalsing
Mark Rutte is een bullebak
Dus Mark Rutte is helemaal niet de aimabele, joviale, tweeduimenomhoog, sympathieke, sportieve, goedlachse, [...]
ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 14:43:47 +0200 (Sat, 26 May 2012 12:43:47 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 14:43:47 +0200 (Sat, 26 May 2012 12:43:47 GMT) 
Procestijd pagina: 0.291 sec.