ZATERDAG 26 MEI 2012

Een nieuw Frans-Russisch rapprochement
donderdag 11 maart 2010
Door: Dirk Jan van Baar
Categorie: Politiek

Fransen en Russen lijken het weer uitstekend met elkaar te kunnen vinden. In het verleden waren zulke allianties vaak gericht tegen Duitsland, dat onder controle gehouden moest worden. In de jaren zestig trachtte Charles de Gaulle nog een eigen Franse rol te spelen, tussen beide supermachten. 
Momenteel is Frankrijk geïnteresseerd in Russische energiebronnen (net als Duitsland met Gazprom) en is het zelfs bezig met de verkoop van geavanceerde wapensystemen (helikopters) aan Moskou. Toen de 'kleine oorlog' tussen Rusland en Georgië uitbrak, in augustus 2008, reisde president Sarkozy (Frankrijk was toen ook EU-voorzitter) onmiddellijk naar Moskou af om te bemiddelen.
Vorige week ontmoette Sarkozy de Russische leiding opnieuw en er leek zich zelfs enige 'persoonlijke chemie' af te tekenen. Alleen was dat niet met Vladimir Poetin, Ruslands 'sterke man' in wiens ogen George W. Bush had gekregen en die door Gerhard Schröder een 'volbloed-democraat' werd genoemd, maar met de huidige president Medvedev, die tot nu toe steeds als een trekpop van Poetin is beschouwd. Het kan zijn dat Medvedev zijn relatie met Sarkozy gebruikt om zich tegenover Poetin te profileren.
Als dat laatste waar is, zegt dat ook iets over de nieuwe status van Frankrijk. Het land van Napoleon en De Gaulle, dat vroeger alleen met de 'groten' zaken wenste te doen, is afgezwakt naar het tweede plan als er genoegen wordt genomen met contactpersonen van het type Medvedev. Alleen het woord 'rapprochment' herinnert nog aan de grote dagen van vroeger, toen de internationale diplomatie zich in het Frans uitdrukte.

Bron: The Wall Street Journal

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (2)
Wat een onzin. Presidenten ontmoeten elkaar op gelijkwaardig niveau, en Poetin is formeel ' maar' premier. Het gaat niet over de poppetjes, maar over het resultaat van de besprekingen. Sarkozy zal het eerder als een belediging zien als hij slechts met de premier, en niet met het staatshoofd mag spreken.
Geplaatst op: donderdag 11 maart 2010 | Door: Thijs

Amerikaanse afgunst.
De Fransen hebben het in de wereld veel beter voor mekaar dan de geldverslaafde yanken.
Geplaatst op: donderdag 11 maart 2010 | Door: Bertus



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Van dit Sharia-filmpje voor het monument op de Dam gaat veel gedoe komen
.

foto
Niet artsen, maar politici besturen ziekenhuizen en de zorg
Het zijn opvallend vaak oud-politici die als bestuurder een flinke vinger in de pap hadden bij de verdeling van 23 [...]

foto
Vaticaan-gate: de butler als boef, de gelekte geheimen, de groeiende chaos
Het is de man die de paus 's morgens helpt met aankleden, die aanwezig is bij de ochtendmis en voorin de Pausmobiel [...]

foto
Verkiezingen worden een duel tussen Mark Rutte en Emile Roemer
De VVD en de SP hebben de meeste kans op succes bij de komende verkiezingen, althans datblijkt uit een kiezersonderzoek [...]

foto
Gebruiken Republikeinen dit tegen Obama? Hij was gretige 'pot'-roker
De jonge Barack Obama hield wel van een jointje. Geen probleem zou je zeggen, maar in de VS was en is het illegaal. In [...]

foto
Lente-akkoord: er worden massaal rollators gehamsterd
Er worden massaal rollators gehamsterd. En dat ligt waarschijnlijk aan het Lenteakkoord. Premis Medical, de grootste [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 14:49:54 +0200 (Sat, 26 May 2012 12:49:54 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 14:49:54 +0200 (Sat, 26 May 2012 12:49:54 GMT) 
Procestijd pagina: 0.347 sec.