ZATERDAG 26 MEI 2012

Twittermania
zaterdag 20 maart 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Media

Journalistiek is in zekere zin net roddelen: je hebt iets gehoord en dat vertel je zo snel mogelijk door. Al komt daar nog 1 dingetje bij: voor je het nieuws doorvertelt, moet je je ervan vergewissen dat het ook klopt - je moet iets checken. En omdat een nieuwtje vaak niet klopt, gooit de journalist vaak iets weg.
Maar toen kwam Twitter. 
En ging iedereen elkaar van alles twitteren. Journalisten ook, want als gezegd - journalistiek en roddelen liggen dicht bij elkaar en de meeste journalisten zijn dol op roddelen. 
Dat leidt tot vreemde situaties en The Times reconstrueert vandaag 'het grote nieuws' van een week geleden dat zowel Ncolas Sarkozy als zijn vrouw Carla Bruni vreemdgaan. Het kwam op Twitter, het kwam in het nieuws en het werd wereldnieuws.
Bron was Aude Baron, een Parijse online journalist die op Twitter meldde dat Bruni buitenechtelijk bezig was met een liedjesschrijver en dat de president het bed hield met een van zijn ministers. De hele wereld nam dit over en al snel was Sarkozy gedwongen op een persconferentie in Londen uit te leggen hoe het allemaal echt zat...
Baron zegt vandaag tegen The Times dat ze niks had nagetrokken, het was maar een geintje.
The Times legt nu uit hoe een en ander in zijn werk is gegaan, maar pleit de hoofdpersonen in kwestie ook niet geheel vrij. Want het gerucht dat Sarko en Bruni vreemdgaan, gaat al rond sinds februari 2008, sinds de dag dat ze met elkaar trouwden.

Bron: The Times

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (3)
Ik heb wel eens gelezen dat journalisten geen geweten hebben en dat ze daar niets aan kunnen doen...
Geplaatst op: zaterdag 20 maart 2010 | Door: Hoeiboei ()

In ieder geval ziet ze er op deze foto heel mooi uit. Is toch sympathieker dan dat gedoe met snertfoto's.
Geplaatst op: zaterdag 20 maart 2010 | Door: Suzan

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: donderdag 24 juni 2010 | Door: 23546



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Miss Travel: voor wie reislust heeft
Als je vroeger geen geld voor vakantie had, ging je met een beschreven stuk karton of met alleen je duim, langs de weg [...]

foto
Zo staat Sacha de Boer er voortaan bij in het Journaal
Het publiek van het journaal vergrijst en dus komen er veranderingen. De taal wordt populairder, de uitstraling [...]

foto
Na de cover van Time: Waar is Aisha nu?
In 2010 verscheen ze op de omslag van Time. De foto van het verminkte gezicht van de jonge Afghaanse vrouw ging de [...]

foto
Er zijn meer mobieltjes op de wereld dan tandenborstels
Een van de CEO’s van SAP, een van de grootste bedrijfssoftware leveranciers, kwam in een van zijn recente [...]

foto
CNN-presentator gooit gast uit live-show: "Je bent vreselijk"
CNN's sterpresentator Anderson Cooper had er na een paar vragen schoon genoeg van: "Ik heb werkelijk niks meer om [...]

foto
'Volkskrant wil Joop.nl verbieden'
Philippe Remarque, sinds 2010 hoofdredacteur van de Volkskrant, wil dat de overheid Joop verbiedt, schrijft Joop. Hij [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
ADVERTENTIE
Nu actueel op Twitter:
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 15:14:24 +0200 (Sat, 26 May 2012 13:14:24 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 15:14:24 +0200 (Sat, 26 May 2012 13:14:24 GMT) 
Procestijd pagina: 0.291 sec.