ZATERDAG 26 MEI 2012

Het debunken van Elvis gaat gewoon door
zondag 21 maart 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Media

De liefhebber van Elvis Presley heeft al vele jaren last van tegenstrijdige gevoelens. Wat een ongelooflijk goede zanger is het toch, denkt hij bij het beluisteren van de Elvis-muziek. En wat een verschrikkelijke lul is het, zo houdt hij zichzelf voor bij het zien van documentaire beelden of bij het lezen van Elvis-boeken.
Nog betrekkelijk lang heeft de Elvis-entourage de vieze was binnenskamers weten te houden, maar in 1981 viel er niets meer te redden, bij de verschijning van Albert Goldmans Elvis-biografie. In dit boek werd met zo verschrikkelijk veel modder gegooid dat Elvis gewoon niet meer schoon viel te poetsen. 
Sinsdien zien we aan het Elvis-front twee terugkerende bewegingen. De Graceland-maffia, de nabestaanden zeg maar, gaat door met het oppoetsen van de mythe en weet daarmee tot de dag van vandaag fortuinen te verdienen, en er is ook een hele industrie ontstaan van Elvis-debunking waaraan voorlopig geen einde lijkt te komen. En die eveneens lucratief mag heten.
In deze laatste categorie moeten we het nieuwe Elvis-boek zien waar The Sunday Times vandaag gewag van maakt. Het heet Baby Let's Play House: Elvis and His Women en u voet hem al komen.
Was Elvis het brave soldaatje dat voor zijn nummer naar Duitsland moest, terwijl zijn vriendinnetje Priscilla op hem zat te wachten? Geenszins. Elvis was in het geheel niet de 'Southern gentleman' waar een enkele stommeling hem wellicht nog steeds voor houdt; in de ban van de roem vergreep hij zich graag aan (andere) kleine meisjes en intussen zat Priscilla ook niet stil.
Veel hierover in The Sunday Times, zie het als een nieuw hoofdstuk van een kortstondig rock and roll-leven waar werkelijk heel veel lelijks over valt te vertellen. 
En nu terug naar de muziek.

Bron: The Sunday Times

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (1)
Zo'n goede zanger was hij ook niet -- ware hij een echt goede zanger geweest, dan had hij nooit zo veel imitatoren kunnen hebben.
Geplaatst op: dinsdag 23 maart 2010 | Door: ijsbrand



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Miss Travel: voor wie reislust heeft
Als je vroeger geen geld voor vakantie had, ging je met een beschreven stuk karton of met alleen je duim, langs de weg [...]

foto
Zo staat Sacha de Boer er voortaan bij in het Journaal
Het publiek van het journaal vergrijst en dus komen er veranderingen. De taal wordt populairder, de uitstraling [...]

foto
Na de cover van Time: Waar is Aisha nu?
In 2010 verscheen ze op de omslag van Time. De foto van het verminkte gezicht van de jonge Afghaanse vrouw ging de [...]

foto
Er zijn meer mobieltjes op de wereld dan tandenborstels
Een van de CEO’s van SAP, een van de grootste bedrijfssoftware leveranciers, kwam in een van zijn recente [...]

foto
CNN-presentator gooit gast uit live-show: "Je bent vreselijk"
CNN's sterpresentator Anderson Cooper had er na een paar vragen schoon genoeg van: "Ik heb werkelijk niks meer om [...]

foto
'Volkskrant wil Joop.nl verbieden'
Philippe Remarque, sinds 2010 hoofdredacteur van de Volkskrant, wil dat de overheid Joop verbiedt, schrijft Joop. Hij [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
ADVERTENTIE
Nu actueel op Twitter:
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 15:15:36 +0200 (Sat, 26 May 2012 13:15:36 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 15:15:36 +0200 (Sat, 26 May 2012 13:15:36 GMT) 
Procestijd pagina: 0.288 sec.