ZATERDAG 26 MEI 2012

Hoe mijn ouders een jongen van me probeerden te maken
vrijdag 26 maart 2010
Door: Désirée du Roy
Categorie: Samenleving

"Het begon al met mijn naam. Jesse. Mijn hele leven ben ik al aan het uitleggen dat ik toch  en vrouw ben. In 1978, mijn geboortejaar, dachten feministes als mijn moeder dat de wereld beter zou zijn als er geen verschillen waren tussen de geslachten. Ze deden hun BH's uit, hielden de deur voor zichzelf open en stopten met diëten. De dames wisten zeker dat de verschillen tussen mannen en vrouwen door de cultuur kwam, niet door de natuur.
Het project van gelijkheid van mijn ouders - dat project was ik - werd vanaf het begin een vreselijke mislukking. Zodra ik kon praten wilde ik die rare overal kwijt en wilde ik een roze jurk. Dus het is logisch dat ik en mijn generatie afstand namen van de ideeën van toen. Vrouwelijkheid en feminisme gaan heel goed samen.
Maar nu zijn we weer doorgeschoten. Er is voor meisjes nu wel weer erg veel vrouwelijkheid, zoals Paris Hilton als rolmodel.
Ik ben nu zelfs verzoend met mijn naam. Maar dat komt ook door de aNderen namen die mijn ouders destijds overwogen. Oyster en Wing - Oester en Vleugel."

Het hele verhaal van Jesse staat onder de link.

Bron: Newsweek

  < 
 > 

Meer berichten:



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter
Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...]

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]

foto
Dit is de nieuwe woning van Vestia-baas Eric Staal
Hier woont hij binnenkort schrijft De Telegraaf.  De gewezen Vestiatopman Erik Staal. In een zeer [...]

foto
Zeven veel voorkomende verwondingen tijdens het barbecuen
Zwoele zomeravond. Kooltjes aan en vlees zijn ontdooid. Biertje in de hand en al drie achter de kiezen. Helemaal klaar [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 15:30:40 +0200 (Sat, 26 May 2012 13:30:40 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 15:30:40 +0200 (Sat, 26 May 2012 13:30:40 GMT) 
Procestijd pagina: 0.339 sec.