ZATERDAG 26 MEI 2012

In gesprek met Mexicaanse moordenaars
zaterdag 27 maart 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Samenleving

Alejandro Saenz en Nicolas Sosa, opgepakt voor moord,  ontvangen de verslaggevers van The Times in de gevangenis. Beiden zijn leider van een middelgrote onderneming in Ciudad Juárez, de meest gewelddadige stad ter wereld. Hun werk bestaat uit het loodsen van grote partijen drugs over de Mexicaanse grens richting Verenigde Staten. 
Er zijn meer bedrijven in deze regio die soortgelijke werkzaamheden verrichten en dat leidt weleens tot enige wrevel. Natuurlijk, eerst proberen de heren alles in den minne te schikken, maar het komt voor dat een meningsverschil niet wordt opgelost. In dat geval staan de verhoudingen op scherp en ja, als iemand dan een wapen bij de hand heeft, zit een ongeluk in een klein hoekje.
De gewelddadigheden in dit deel van Mexico spreken zeer tot de verbeelding, want zelfs in films is niet vaak te zien wat hier in het echt schijnt te gebeuren.
Beide heren in The Times vertellen over hun enerverende werkzaamheden en dat wordt allemaal zeer goed (understated) opgeschreven. Iemand als Willem Holleeder is maar een krullenjogen vergeleken bij deze mannen.

Bron: The Times

  < 
 > 

Meer berichten:



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter
Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...]

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]

foto
Dit is de nieuwe woning van Vestia-baas Eric Staal
Hier woont hij binnenkort schrijft De Telegraaf.  De gewezen Vestiatopman Erik Staal. In een zeer [...]

foto
Zeven veel voorkomende verwondingen tijdens het barbecuen
Zwoele zomeravond. Kooltjes aan en vlees zijn ontdooid. Biertje in de hand en al drie achter de kiezen. Helemaal klaar [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 15:31:30 +0200 (Sat, 26 May 2012 13:31:30 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 15:31:30 +0200 (Sat, 26 May 2012 13:31:30 GMT) 
Procestijd pagina: 0.351 sec.