ZATERDAG 26 MEI 2012

De ANWB is vóór rekeningrijden - de leden niet
donderdag 1 april 2010
Door: Dirk Jan van Baar
Categorie: Opinie

Welingelichte Kringen heeft ook meegedaan aan de ledenenquete over de plannen van Camiel Eurlings. Wat er is ingevuld, zullen we niet zeggen, maar dat er enige reserve doorklonk tegen het 'spionagekastje' dat de minister in onze auto dacht te plaatsen, willen we wel verklappen.
De verbazing was dan ook groot toen de ANWB met grote koppen meldde dat een grote meerderheid van de leden (68 procent) rekeningrijden wel ziet zitten. Nadere lezing leerde dat het genuanceerder, en misschien wel andersom ligt, al blijft er een meerderheid voor het (weinigzeggende) principe dat er niet voor het autobezit, maar voor het autogebruik moet worden betaald. Over hoe dat moet gebeuren, en of we dat niet al voor een groot deel doen, lopen de meningen uiteen. En werkend Nederland is tegen de spitsheffing, de kern van het plan. De politici kunnen met het ANWB-onderzoek verder elk 'draagvlak' vinden dat ze willen. Kijk zelf naar de uitkomsten van het onderzoek om te ontdekken hoe het werkelijk zit en of u het bevalt.

Bron: ANWB

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (10)
Voor de hoeveelste keer: de heffing zit al in de benzineprijs. Wie meer rijdt betaalt meer. Simpel.
Wat kan toch de beweegreden zijn van Van Woerkom om zo raar de wensen van de leden te verdraaien? Is er een van Woerkomworst?
Geplaatst op: donderdag 1 april 2010 | Door: Maarten

De ANWB is door de overheid gechanteerd met het wegnemen van de contracten voor wegbewijzering, de privileges van de Wegenwacht en nog wat andere kleine zaken. Daarnaast is aan de ANWB de worst voorgehangen dat ook zij extra opdrachten zouden krijgen voor het invoeren van de mobiliteitsspionnage.

Wat mij betreft heeft de ANWB zijn leden verraden. Ik heb mijn lidmaatschap dus ook opgezegd. Ik raad eenieder die rekeningrijden ook niet ziet zitten om hetzelfde te doen.
Geplaatst op: donderdag 1 april 2010 | Door: Frans

@martijn "Voor de hoeveelste keer: de heffing zit al in de benzineprijs. Wie meer rijdt betaalt meer. Simpel."

In die redenatie is brandstof nog steeds te goedkoop en zouden de accijnzen dus dusdanig verhoogd moeten worden, als men wil dat de hinder van file niet uit de hand loopt.

Automobilisten zijn echter irrationeel. Het idee, dat op een bepaald traject op een bepaald moment rijden duurder kan zijn, beïnvloed (vermoed ik) het gedrag vele malen meer dan een minder zichtbare beprijzing als die van accijnzen. En is daarmee doeltreffender.

Desalniettemin ben ik nog geen voorstander van de kilometerheffing, omdat ik nog niet overtuigd ben dat mijn privacy gewaarborgd is.
Geplaatst op: donderdag 1 april 2010 | Door: Leks

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 2 april 2010 | Door: Anders

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: zaterdag 3 april 2010 | Door: dream on ()

Ben benieuwd wanneer dat oeverloze gemèkker(van wie dan ook!) over de kilometerheffing eens stopt. Ergo, de kilometerheffing bestaat al sinds de uitvinding van de accijns op autobrandstoffen en die is dit jaar weer verhoogd..!!!
Alle andere informatie + updates vindt u op:
http://www.hetvrijevolk.com/?pagina=10699
Geplaatst op: zondag 4 april 2010 | Door: J.van Hessen

Ik vind dat automobilisten maar op 1 enkele manier moeten betalen voor hun vervuiling en weggebruik. Zei het door een vorm van rekeningrijden, zei het door (hogere) accijnzen of wegenbelasting. Niet 3-4 systemen parallel, dat kost alleen maar onnodige ambtenaren. Komen we ook weer wat dichter bij de 29 Miljard.
Geplaatst op: maandag 5 april 2010 | Door: JS ()

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: maandag 5 april 2010 | Door: HB

Kijkesaan: de redactie werkt zelfs op 2e paasdag: al te kritische reacties(over fietsen en zo) worden verwijderd. Wellicht zijn de welingelichtekringen-jongens PRO-kilometerheffing.
Sorry jongens: 't onderwerp is controversieel verklaard, 't lost niks op en de files al helemaal niet. En jullie moeten nou echt tussen de oortjes krijgen dat al dat overheidsgeleuter niks met het klimaat te maken heeft: dàt is nl. niet maakbaar.
Toedeledokie!
Geplaatst op: maandag 5 april 2010 | Door: J.Hamstra

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: maandag 5 april 2010 | Door: Aad van Rooijen



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Rotterdam krijgt uitkeringstrekkers niet aan het werk
In november 2011 berichtte

foto
Vakantievilla 'De Gelukkige Olifant' van Bernhard plat
Vanaf eind jaren ’50 bracht de koninklijke familie vakanties door (

foto
Laat de SP en de PVV fuseren: een tomaat met bruin randje
SP en PVV moeten doen wat logisch is: fuseren, meent schrijver en columnist Stefen ter Borg in NRC Next (nog niet [...]

foto
'Nederland is zijn zelfstandigheid allang kwijt aan Brussel'
Het begrotingsdebat toont aan dat Nederland een groot deel van zijn soevereiniteit is kwijtgeraakt aan Europa. Het [...]

foto
Arianna Huffington: De Griekse Tragedie
Griekenland moet en zal uit de eurozone stappen als Europa's strenge besparingsbeleid blijft aanhouden, schrijft de [...]

foto
FD: Brussel vindt (vermoedelijk) dat Nederland teveel bezuinigt
Het zou een rare ontknoping zijn. Niet Nederland vraagt aan Brussel om souplesse voor het halen van de [...]
Ook in Nederland dreigen Griekse Toestanden
Opiniepeiler Maurice de Hond verbaast zich over politici: Ze praten bevlogen over de toekomst zonder verantwoording af te laggen over [...]
Door: Maurice de Hond
Na 12 september is Kunduz-akkoord niks meer waard
In zijn blog gaat Emile Roemer [...]
Door: Emile Roemer
Het belang van het belangeloze
Wanneer wij als burgers blijven vasthouden aan onze kleine brokjes eigenbelang, zullen wij als een runaway train blijven doorgaan op de huidige heilloze koers. Wij hebben echter de keuze.

Door: Erik Robertson
Van Marwijk moet nu zwijgen over Robben; hij heeft andere zorgen
Spelers van het Nederlands elftal rouwden mee met Arjen Robben en wondden zich op over het gefluit van Duitse fans bij elke actie van hun teamgenoot in de Allianz Arena. Het typeerde andermaal het [...]
Door: Lex Muller
Afvallen? Onze eigen hersenen werken ons tegen
Ivan Wolffers, arts en publicist, over onze hersenen die ons ernstig tegenwerken als we weer eens (vergeefs?) proberen af te vallen. Wolffers: [...]
Door: Ivan Wolffers
Leiders voor het thuisfront
De NAVO, de machtigste defensieorganisatie ter wereld, staat in Afghanistan voor het beëindigen van de langste missie uit haar geschiedenis. Na de verdrijving van de Taliban, in november 2001, [...]
Door: Dirk-Jan van Baar
Rijk
Toen Arjen Robben na de verloren Champions League finale op het veld in elkaar zakte van ontzetting, kon ik tot mijn eigen verbazing nauwelijks medelijden met hem hebben. Jammer natuurlijk dat hij [...]
Door: Henk Jan Kamsteeg
Waarom willen we zo graag op elkaar lijken?
Het privéleven is de basis van onze vrijheid, tegelijkertijd is het de oorzaak van onverschilligheid naar elkaar en derhalve een krachtige impuls die tot eenzaamheid kan leiden. We [...]
Door: Etienne Kuypers
ADVERTENTIE
HET BLOG
het blog
Bert Brussen
Subsidie voor Joop.nl is belachelijk

Onlangs bepleiten Philippe Remarque (hoofdredacteur van deze krant), Frank Volmer van TMG (De Telegraaf) en Sander Stallinga (nu.nl) tijdens een hoorzitting in de Tweede Kamer voor het afschaffen van subsidie op websites als NOS.nl en Joop.nl van de VARA. De concurrentie die zij ondervinden van een nieuwssite als NOS.nl en [...]

HET BLOG
het blog
Bert Wagendorp
Je weet dat iedereen die zegt dat Europa zich níet voorbereidt op de grexit, liegt

Demissionair minister van Financiën De Jager zei gisteren in het debat over het ESM dat de PVV met alle bangmakerij over dat fonds de euro in gevaar brengt. Hij verzocht de partij dringend daarmee op te houden.

De Jager is de afgelopen tijd natuurlijk veel in het buitenland geweest. Ook stond zijn hoofd [...]

ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 15:45:24 +0200 (Sat, 26 May 2012 13:45:24 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 15:45:24 +0200 (Sat, 26 May 2012 13:45:24 GMT) 
Procestijd pagina: 0.314 sec.