ZATERDAG 26 MEI 2012

De laatste vrouw van Norman Mailer
maandag 5 april 2010
Door: Dirk Jan van Baar
Categorie: Media

Mooi interview in The New York Times met Norris Church Mailer, de laatste echtgenote van de zeer New Yorkse schrijver Norman Mailer, die zoals het een Amerikaanse held betaamt ook 'larger than life' was en uiteraard een groot vrouwenverslinder. Norris Curch trouwde in 1975 met de twee keer zo oude schrijver, die toen aan zijn zesde huwelijk begon. Norris zelf was toen 26, gescheiden van haar eerste man en was al moeder van een kind van drie. Ze kwam uit Arkansas, net als Bill Clinton, met wie ze ook nog iets 'gehad' heeft (de oud-president had voor het stuk in de NYT geen commentaar). Geen wonder; Norris Church was ooit ook 'Miss Little Rock' geweest.
Haar huwelijk kwam haar op de opgetrokken wenkbrouwen van de culturele elite aan de Oostkust te staan. Ethel Kennedy vroeg haar ooit of ze ook met deze man getrouwd zou zijn als hij geen Norman Mailer was. Maar Norris Church hield vol, week niet van Mailers zijde, en stuitte pas na acht jaar op zijn aanhoudende neiging tot overspel. Dat was een klap, en lokte opnieuw misprijzend commentaar uit. Wat dacht ze nu eigenlijk als 'de zoveelste vrouw van'? Daaronder waren nogal wat vrouwen van Mailers eigen leeftijd (zeventig plus); volgens Church kon Norman eenvoudig geen weerstand bieden aan vrouwen die hem vertelden wat voor een geweldige schrijver hij was.
Toch bleef Norris Church (na eerst bijna te zijn weggelopen) hem verdedigen en ook op zijn oude dag (Mailer stierf in 2007 op 84-jarige leeftijd) verzorgen. Die prestatie is des te groter omdat zij de laatste tien jaar tegen kanker vocht en na diverse hersentumoren al drie keer door de doktoren is opgegeven. Het belemmerde haar niet ook nog twee boeken te schrijven over haar leven met de grote schrijver. Daaruit komt een beeld naar voren dat duidelijk maakt dat ook Norris Church zelf een niet te onderschatten dame is. Kijk ook naar haar foto op nu 61-jarige leeftijd, omringd door statige schemerlampen en volle boekenkasten. Niet bepaald een dom type uit het Amerikaanse Zuiden, maar een persoonlijkheid in haar eigen recht. Ook Mailers negen kinderen die hij bij andere vrouwen verwekte zijn van haar onder de indruk.

Bron: New York Times

  < 
 > 

Meer berichten:



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Miss Travel: voor wie reislust heeft
Als je vroeger geen geld voor vakantie had, ging je met een beschreven stuk karton of met alleen je duim, langs de weg [...]

foto
Zo staat Sacha de Boer er voortaan bij in het Journaal
Het publiek van het journaal vergrijst en dus komen er veranderingen. De taal wordt populairder, de uitstraling [...]

foto
Na de cover van Time: Waar is Aisha nu?
In 2010 verscheen ze op de omslag van Time. De foto van het verminkte gezicht van de jonge Afghaanse vrouw ging de [...]

foto
Er zijn meer mobieltjes op de wereld dan tandenborstels
Een van de CEO’s van SAP, een van de grootste bedrijfssoftware leveranciers, kwam in een van zijn recente [...]

foto
CNN-presentator gooit gast uit live-show: "Je bent vreselijk"
CNN's sterpresentator Anderson Cooper had er na een paar vragen schoon genoeg van: "Ik heb werkelijk niks meer om [...]

foto
'Volkskrant wil Joop.nl verbieden'
Philippe Remarque, sinds 2010 hoofdredacteur van de Volkskrant, wil dat de overheid Joop verbiedt, schrijft Joop. Hij [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
ADVERTENTIE
Nu actueel op Twitter:
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 15:52:13 +0200 (Sat, 26 May 2012 13:52:13 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 15:52:13 +0200 (Sat, 26 May 2012 13:52:13 GMT) 
Procestijd pagina: 0.341 sec.