ZATERDAG 26 MEI 2012

Verkoop iPad valt tegen
dinsdag 6 april 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Media

Je kunt hypen wat je wilt, maar uiteindelijk beslist de consument of hij toehapt. Dat de iPad zou gaan verkopen was geen raadsel, maar hoeveel tabletten zouden er wel niet over de toonbank gaan na een maandenlange campagne die de eetlust tot grote hoogte deed stijgen? Niet zoveel als gedacht werd, zo concludeert The Wall Street Journal.
Apple zelf beweerde dat de eerste dag, zaterdag, 300.000 stuks over de toonbank waren gegaan. Zou het? Les 1 in de journalistiek is dat je nooit zomaar ronde getallen moet geloven. 
Hoe dan ook: volgens een kenner van deze markt die in de krant aan het woord komt, is dit aantal aan de lage kant. Met de huizenhoge verwachtingen die geschapen waren, hadden 400.000 tot 500.000 stuks meer voor de hand gelegen. Een tweede marktanalist noemt zelfs het aantal van 700.000 exemplaren. Er moeten dit jaar echt 7 miljoen stuks worden verkocht om van een geslaagde introductie te kunnen spreken. 
Van de iPhone werden gedurende de eerste 30 uur 270.000 stuks verkocht. Het totaal aantal Apple-telefoons staat nu op 42,5 miljoen.
Op zich kan het Welingelichte Kringen niet veel schelen hoeveel tabletten Steve Jobs aan de man gaat brengen - zij het dat we hem net als iedereen natuurlijk het allerbeste wensen. Interessanter is de vraag of iPad een nieuwe wending geeft aan de journalistiek. 
Gaat iPad de papieren krant kapot maken, omdat de forens voortaan op zijn scherm gratis de krant kan lezen (onderweg had de papieren krant immers nog bestaansrecht)? Of komt er een iPad-betaalmodel waar de consument iets voor wil neertellen, en leidt dit apparaat tot een betaalde uitweg die de papieren media tot dusver niet kenden? 
De schaal waarop de iPad straks gebruikt gaat worden, kan dus van groot belang zijn voor de toekomst van de journalistiek.

Bron: The Wall Street Journal

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (9)
Iemand zal die gratis krant toch vol moeten schrijven. Als dat geen betaalde journalist is, dan keren we terug naar het elektronische huis-aan-huisblad.
Geplaatst op: dinsdag 6 april 2010 | Door: Aad van Rooijen

van apple koop ik sowieso niks. Apple gebruikers lijken nog het meest op leden van een sekte. Met puur emotionele argumenten verdedigen zij waarom ze 3 keer zoveel voor eigenlijk het zelfde bereid zijn uit te geven. De gemiddelde Apple gebruiker doet niet meer dan een beetje typen en internetten, maar betaald daar wel 3 keer zoveel voor als een pc gebruiker. Iets als een pc op maat, meer geheugen zware videokaart enz hoef je bij de brave Apple gelovigen al helemaal niet mee aan te komen. Misschien is het succes van Apple door dure marketing vooral een computer voor mensen met weinig tot geen verstand van computers.
Geplaatst op: dinsdag 6 april 2010 | Door: Zambezi

zeker geen apple nemen zambezi, we houden het graag exclusief.
Geplaatst op: dinsdag 6 april 2010 | Door: janb

een krant op bv de ipad is als de bok op de eerste auto's, dus doordenken in de oude techniek, dat wordt op den duur niks.
Geplaatst op: dinsdag 6 april 2010 | Door: janb

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 6 april 2010 | Door: Bas

Ben er de hele morgen al mee aan het spelen en ik moet als Apple-scepticus toch zeggen dat het een fraai apparaatje is.
Hij is ietsje zwaarder dan ik had verwacht, maar het is zeker een plezier om mee te werken.
Het heeft weinig zin om hem te vergelijken met een netbook, dit is een apparaat dat je echt altijd direct voorhanden wilt hebben en waarvoor de PDA/smartphone eigenlijk altijd net te klein was. Zoals een echt overzichtelijke agenda, het lezen van documenten en internetten.
Dit zou heel goed de doodsteek voor de dode bomenmedia kunnen betekenen.
Ik zit zelf in de leermiddelenbranche en het is echt een prachtig platform voor digitale leermiddelen. Ben alleen bang dat niet alle grote educatieve uitgeverijen in Nederland staan te popelen om hier direct content voor te gaan ontwikkelen. Maar dat biedt nieuwkomers weer uitstekende kansen.
Geplaatst op: woensdag 7 april 2010 | Door: Rood

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: donderdag 24 juni 2010 | Door: JiMI

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: donderdag 8 juli 2010 | Door: asfsaf ()

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: zaterdag 7 augustus 2010 | Door: replica watches



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Miss Travel: voor wie reislust heeft
Als je vroeger geen geld voor vakantie had, ging je met een beschreven stuk karton of met alleen je duim, langs de weg [...]

foto
Zo staat Sacha de Boer er voortaan bij in het Journaal
Het publiek van het journaal vergrijst en dus komen er veranderingen. De taal wordt populairder, de uitstraling [...]

foto
Na de cover van Time: Waar is Aisha nu?
In 2010 verscheen ze op de omslag van Time. De foto van het verminkte gezicht van de jonge Afghaanse vrouw ging de [...]

foto
Er zijn meer mobieltjes op de wereld dan tandenborstels
Een van de CEO’s van SAP, een van de grootste bedrijfssoftware leveranciers, kwam in een van zijn recente [...]

foto
CNN-presentator gooit gast uit live-show: "Je bent vreselijk"
CNN's sterpresentator Anderson Cooper had er na een paar vragen schoon genoeg van: "Ik heb werkelijk niks meer om [...]

foto
'Volkskrant wil Joop.nl verbieden'
Philippe Remarque, sinds 2010 hoofdredacteur van de Volkskrant, wil dat de overheid Joop verbiedt, schrijft Joop. Hij [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
ADVERTENTIE
Nu actueel op Twitter:
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 15:56:13 +0200 (Sat, 26 May 2012 13:56:13 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 15:56:13 +0200 (Sat, 26 May 2012 13:56:13 GMT) 
Procestijd pagina: 0.309 sec.