ZATERDAG 26 MEI 2012

Niet alleen onze paus is controversieel
woensdag 14 april 2010
Door: Maarten Muns
Categorie: Samenleving

Steeds verder wordt er gezaagd aan de stoelpoten van Josef Ratzinger, beter bekend als paus Benedictus XVI. Het schandaal van seksueel misbruik van kinderen door katholieke geestelijken wereldwijd heeft inmiddels de Roomse burelen van Benedictus bereikt. Deze week alleen al kwamen er oproepen van toonaangevende denkers - zoals de immer tegen religie ten strijde trekkende Richard Dawkins - om de paus, de Grootste Bruggenbouwer tussen hemel en aarde, te arresteren en voor een seculiere rechtbank verantwoording te laten afleggen. De mooie reputatie van Ratzinger is voorgoed verstierd en de kans is groot dat hij als uiterst controversieel geestelijk leider de geschiedenis in zal gaan.
Echter, dit is nog niks vergeleken met andere controversiele pausen die we kennen uit de bijna tweeduizend jaar oude geschiedenis van de christelijke kerk. Time Magazine biedt een vermakelijk overzicht van de top 10 controversiele heilige vaders.
Met stip op één: Stephen VI (896-897). Om duistere redenen had hij zoveel moeite met zijn voorganger, paus Formosus, dat zijn dood voor hem niet voldoende was. Hij wilde openlijke boetedoening van zijn voorganger. Dus liet hij na negen maanden zijn rottende lichaam opgraven, trok het opnieuw de pauselijke kleding aan en zette het op de Heilige Stoel om een proces te beginnen. Het lijk had weinig verweer tegen wat hem ten laste werd gelegd en werd schuldig bevonden aan alle aantijgingen van Stephan. Als straf werden erdrie vingers van de rechterhand afgehakt (waarmee zegens worden gegeven). Daarna werden de pauselijke kleren van het lijk afgetrokken, werd het met pek en veren door Rome gevoerd en in de Tiber gegooid. Een gruwelijke bladzijde in de geschiedenis van de kerk.          
Opmerkelijk is dat de meeste pausen uit dit lijstje slechts enkele jaren van hun macht konden genieten. Wellicht een voorbode voor hoe het de komende jaren met Benedictus zal gaan...  

Bron: Time

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (6)
Stephen? Niet zo gemakzuchtig meneer Muns; in die tijd bestond het Engels nog nauwelijks. Stephanus ....
Geplaatst op: woensdag 14 april 2010 | Door: Frits B

Tja, wie gelooft er dan ook nog in deze tijd?
Dan moet je echt wel heel erg dom zijn.

Bejaarde mannen in soepjurken... En daar moet je dan naar luisteren... En dan zeggen ze dat de Islam achterlijk is. Dat is natuurlijk ook zo, maar het gristendom kan er ook wat van.

Koning trouwens, die Dawkins.
Zijn boek is mijn bijbel. Al meerdere keren verslonden. En dan heb ik het natuurlijk over "The God Delusion" a.k.a. "God als Misvatting".
Wat een held.
Geplaatst op: donderdag 15 april 2010 | Door: HB ()

The ego delusion = very actuel too
Geplaatst op: donderdag 15 april 2010 | Door: Punter ()

Macht corrumpeert. Dat is algemeen bekend. Daar waar kerk en staat niet goed worden gescheiden gaat het altijd ten koste van de integriteit van de kerk. Helaas heeft Europa een geschiedenis waarin er wat dat betreft veel fout is gegaan.

Wat interessant is, is dat als mensen kritiek leveren op de kerk, dat dat in 99% van de gevallen komt, omdat de kerk in tegenspraak met de bijbel handelt. (En in de andere 1 % blijkt de kerk later vaak toch gelijk te hebben gehad.)

De verontwaardiging over misbruik in de kerk (hoe selectief ook bij sommigen) is natuurlijk bijbels volkomen terecht. Interessant is, dat Jezus eigenlijk alleen maar ruzie had met de kerkleiders van zijn tijd.
Witgepleisterde graven noemde hij ze. Van buiten de mooie schijn ophouden, maar van binnen verrot zijn.

Helaas is er soms nog weinig veranderd.
Geplaatst op: vrijdag 16 april 2010 | Door: thinkfree

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 6 juli 2010 | Door: vbcv ()

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 17 september 2010 | Door: kellygreen



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter
Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...]

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]

foto
Dit is de nieuwe woning van Vestia-baas Eric Staal
Hier woont hij binnenkort schrijft De Telegraaf.  De gewezen Vestiatopman Erik Staal. In een zeer [...]

foto
Zeven veel voorkomende verwondingen tijdens het barbecuen
Zwoele zomeravond. Kooltjes aan en vlees zijn ontdooid. Biertje in de hand en al drie achter de kiezen. Helemaal klaar [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 16:17:14 +0200 (Sat, 26 May 2012 14:17:14 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 16:17:14 +0200 (Sat, 26 May 2012 14:17:14 GMT) 
Procestijd pagina: 0.337 sec.