ZATERDAG 26 MEI 2012

Clinton vreest anti-overheids geluiden
zaterdag 17 april 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Politiek

Bill Clinton, voormalig president, is bang voor de oplaaiende anti-overheids retoriek die in de Verenigde Staten aan kracht wint. Hij verwees daarbij naar de bomaanslag in Oklahoma City in 1995, begaan door ultra-liberalen, en wilde daarmee aangeven dat iets dat begint met woorden kan eindigen met geweld.
De aanslag in 1995 werd gepleegd op een overheidsgebouw onder leiding van Timothy McVeigh en leidde tot een enorme ravage en talloze slachtoffers (168 doden, 800 gewonden). McVeigh werd kort na de aanslag (toevallig) aangehouden, want hij reed in een auto zonder kenteken.
McVeigh sympathiseerde met anti-overheidsbewegingen en wilde wraak nemen, omdat de overheid in zijn ogen enkele keren de belangen van individuen had gebruuskeerd. Tijdens de aanslag droeg hij een t-shirt met het volgende opschrift. "The tree of liberty must be refreshed time to time with the blood of patriots and tyrants."  Enkele jaren na de aanslag is hij ter dood veroordeeld.
Bill Clinton is ook beducht voor de Tea Party Movement die opruiende taal uit tegen het zittende bewind, ook wel aangeduid als 'gangster government.' 
"Woorden hebben altijd gevolgen," zo hield Clnton zijn gehoor voor. "Dat weten we sinds Oklahoma City."

Bron: AP News

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (9)
Het omgekeerde is natuurlijk ook het geval. Ook veel overheden zijn begonnen met woorden en geëindigd met geweld tegen de eigen bevolking. De geschiedenisboekjes staan er vol van.
Geplaatst op: zaterdag 17 april 2010 | Door: Jacques Jour

Clinton haalt oorzaak en gevolg door elkaar.
Geplaatst op: zaterdag 17 april 2010 | Door: Fukkov

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: zaterdag 17 april 2010 | Door: Bertus

Gangster government?, heeft Bill de ladelichter het over onze regering of over zichzelf?
Geplaatst op: zaterdag 17 april 2010 | Door: Bertus

Clinton heeft gelijk. Overheden dienen we zeer kritisch te volgen met checkes, maar we dienen daarbij de balances niet te vergeten.
In mijn beleving worden we gemanipuleerd door nieuwe maatschappij mechanismes. Grootindustriëlen bezitten particuliere media, ondersteunen spraakmakende programma's en larderen de berichten met onware propagande tegen democratische partijen. Zie Fox en Murdoch. Daar zou men wettelijk iets tegenin moeten brengen.
Geplaatst op: zaterdag 17 april 2010 | Door: Goudje

Clinton EN Obama zijn inmiddels compleet irrelevant geworden. Leve de Tea Party.
Geplaatst op: zaterdag 17 april 2010 | Door: Marjo

Timothy McVeigh een ultra-liberaal?
Dat verzin je toch niet?
Geplaatst op: zaterdag 17 april 2010 | Door: De Snotverlosser

Inderdaad. Terrorist lijkt mij meer van toepassing.
Geplaatst op: zaterdag 17 april 2010 | Door: N. Davidson

@Bertus: Bill Clinton een ladenlichter, een dief dus? Vertel daar eens iets meer over zeg. Tot nu toe wist ik alleen dat hij nogal van de dames hield, maar op zich is daar niets mis mee, toch? Dus nu jij nieuws hebt over Bill Clinton die ook nog eens zijn hand in de kas heeft gestoken, zou ik het mooi vinden als je daarover nader zou willen uitwijden.
Geplaatst op: zondag 18 april 2010 | Door: Bram



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Van dit Sharia-filmpje voor het monument op de Dam gaat veel gedoe komen
.

foto
Niet artsen, maar politici besturen ziekenhuizen en de zorg
Het zijn opvallend vaak oud-politici die als bestuurder een flinke vinger in de pap hadden bij de verdeling van 23 [...]

foto
Vaticaan-gate: de butler als boef, de gelekte geheimen, de groeiende chaos
Het is de man die de paus 's morgens helpt met aankleden, die aanwezig is bij de ochtendmis en voorin de Pausmobiel [...]

foto
Verkiezingen worden een duel tussen Mark Rutte en Emile Roemer
De VVD en de SP hebben de meeste kans op succes bij de komende verkiezingen, althans datblijkt uit een kiezersonderzoek [...]

foto
Gebruiken Republikeinen dit tegen Obama? Hij was gretige 'pot'-roker
De jonge Barack Obama hield wel van een jointje. Geen probleem zou je zeggen, maar in de VS was en is het illegaal. In [...]

foto
Lente-akkoord: er worden massaal rollators gehamsterd
Er worden massaal rollators gehamsterd. En dat ligt waarschijnlijk aan het Lenteakkoord. Premis Medical, de grootste [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 17:41:26 +0200 (Sat, 26 May 2012 15:41:26 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 17:41:26 +0200 (Sat, 26 May 2012 15:41:26 GMT) 
Procestijd pagina: 0.336 sec.