ZATERDAG 26 MEI 2012

Mark en Job hebben elkaar nodig
donderdag 22 april 2010
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Politiek

Job en Mark hebben elkaar hard nodig, de komende weken tot de verkiezingen. En dat weten ze.  Als het even kan, houden ze het bij een wedstrijdje ‘Twee mannen onder elkaar’. De campagnestrategen van Job Cohen (PvdA) en Mark Rutte (VVD) hebben allang afgesproken dat hun voormannen het liefst met elkaar in het strijdperk treden, analyseert de Volkskrant vandaag.
De keuze is niet zo vreemd. Er is amper overloop tussen de kiezers van de VVD en PvdA. Terwijl de tegenstellingen tussen de partijen wel lekker groot zijn, zodat Cohen en Rutte zich flink kunnen profileren. Nóg een voordeel: zo lang ze met elkaar debatteren houdt Rutte Geert Wilders uit beeld, en Cohen Jan Peter Balkenende.
De tv-debatten in de weken voor de verkiezingen zijn van groot belang. Bij de campagneteams ligt het verkiezingsdebat van 2003 nog vers in het geheugen. Dik twee miljoen Nederlanders keken in januari naar ‘het grote debat’ op de commerciële zender RTL. Een commentator wees PvdA-lijsttrekker Wouter Bos aan als winnaar.
Prompt stegen de sociaal-democraten in de peilingen.  Bos boekte een megawinst van 42 zetels (19 meer dan de verkiezingen daarvoor).
Dinsdag maakte RTL bekend een premiersdebat te houden. Op 23 mei is dat een discussie van drie uur tussen Balkenende, Rutte, Cohen en Wilders.
Voor de partijen die niet worden uitgenodigd, zijn de druiven zuur. GroenLinks, D66, SP en ChristenUnie krijgen een enorme achterstand, alleen al omdat zij hun verhaal niet op het grote RTL-platform kunnen houden.

Een goede campagnestrategie is zilver, zegt een Haagse spindokter in de Volkskrant. Maar goud heb je pas als je goed op onverwachte situaties inspeelt. Ook Hans Dijkstal (VVD) en Ad Melkert (PvdA) hadden voor de campagne van 2002 afspraken gemaakt. Maar dat bleek buiten Pim Fortuyn om gerekend, die in het televisiedebat gehakt maakte van de twee paarse politici. Jan Peter Balkenende viel Fortuyn niet aan, en ging er met de winst vandoor. 

    
       

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (5)
Goeiemorgen Gerard!
Als nou die vermaledijde versmade papieren Volkskrant niet bestond, met betaalde journalisten, waar 200.000 mensen trouw hun abonnementsgeld voor betalen, dan had jij dit fijne stukkie niet.
Geplaatst op: donderdag 22 april 2010 | Door: Aad van Rooijen

Goed stukkie Gerard.

Als de partij van Aad de verkiezingen wint krijgt de Volkskrant subsidie, hebben ze die vraag en aanbod problematiek ook niet meer.
Geplaatst op: donderdag 22 april 2010 | Door: Joost

Aad, die trouwe aanhang wordt wel steeds kleiner (nu 190.000). De afgelopen 5 jaar hebben ruim 50.000 mensen besloten geen abonnementsgeld meer te betalen. Dit ondanks alle gratis reclame en aanbevelingen in tv-programma's en websites.
Geplaatst op: donderdag 22 april 2010 | Door: John S

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: woensdag 14 juli 2010 | Door: sadasd ()

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: zaterdag 25 september 2010 | Door: gaolin



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Van dit Sharia-filmpje voor het monument op de Dam gaat veel gedoe komen
.

foto
Niet artsen, maar politici besturen ziekenhuizen en de zorg
Het zijn opvallend vaak oud-politici die als bestuurder een flinke vinger in de pap hadden bij de verdeling van 23 [...]

foto
Vaticaan-gate: de butler als boef, de gelekte geheimen, de groeiende chaos
Het is de man die de paus 's morgens helpt met aankleden, die aanwezig is bij de ochtendmis en voorin de Pausmobiel [...]

foto
Verkiezingen worden een duel tussen Mark Rutte en Emile Roemer
De VVD en de SP hebben de meeste kans op succes bij de komende verkiezingen, althans datblijkt uit een kiezersonderzoek [...]

foto
Gebruiken Republikeinen dit tegen Obama? Hij was gretige 'pot'-roker
De jonge Barack Obama hield wel van een jointje. Geen probleem zou je zeggen, maar in de VS was en is het illegaal. In [...]

foto
Lente-akkoord: er worden massaal rollators gehamsterd
Er worden massaal rollators gehamsterd. En dat ligt waarschijnlijk aan het Lenteakkoord. Premis Medical, de grootste [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 17:49:22 +0200 (Sat, 26 May 2012 15:49:22 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 17:49:22 +0200 (Sat, 26 May 2012 15:49:22 GMT) 
Procestijd pagina: 0.345 sec.