ZATERDAG 26 MEI 2012

Krijgt Goldman Sachs zijn trekken thuis?
donderdag 22 april 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Economie

Het lijkt er op dat de verschillende overheden wat assertiever voor de dag komen bij malversaties van banken. Dat beweert The Wall Street Journal naar aanleiding van de laatst bekend geworden schandalen rondom Godman Sachs.
Wat Britse en Duitse politici betreft, worden alle banden met de Amerikaanse bank verbroken; oproepen in deze sfeer zijn inmiddels aan de respectievelijke overheden gedaan. Goldman Sachs zit in allerlei landen op sleutelposities waar het gaat om economische en financiële adviezen aan de overheid. 
Nick Clegg, de opkomende premierskandidaat in Groot-Brittannie, zei: "Goldman should now be suspended in its role as one of the advisers to the government until these allegations are properly looked into." In Duitsland vallen soortgelijke geluiden te beluisteren.
Goldman is op allerlei manieren doende om de kwalijke geur van frauduleus handelen van zich af te schudden en daarbij gaat topman Lloyd C. Blankfein voorop, edoch, tot op heden lijkt de firma hierin niet bijzonder succesvol.
Aan beide zijden van de Atlantische Oceaan heeft Goldman sinds tientallen jaren veel moeite gedaan zich in te vechten in het politieke milieu en al die inspanningen lijken nu in enkele dagen te worden weggespoeld.
Wat ook al niet hielp, was de verdenking dat Goldman Griekenland bijzonder goed heeft bijgestaan om de laatste jaren dermate creatief te boekhouden dat de EU min of meer kon worden verrast met een record begrotingstekort.

Bron: The Wall Street Journal

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (3)
Malversaties? Bankiers spreken liever over innovaties.
Geplaatst op: donderdag 22 april 2010 | Door: Jacques Jour

De Bayerische Landesbank (BL), de tweede grootste bank in Duitsland heeft zijn relaties met Goldman Sachs Group verbroken
Geplaatst op: donderdag 22 april 2010 | Door: Harold ()

ABN/AMRO en IKB schijnen in Europa de meeste schade te hebben opgelopen. Ik had via IKB € 39.000 belegd in perpetuals bij de IKB bank. Al tientallen jaren l;eek dit een veilige belegging. Maarja omdat IKB niet goed uit keek, was ik mijn € 39.000 kwijt. Wat mij betreft mogen ze zowel aan IKB zijde als aan de zijde van G & S gewoon in de gevangenis. Ik was immers niet de enige die zijn geld kwijt was. Maar het is verbazingwekkend dat die lui nog niet in de gevangenis zitten. Of zijn de Overheden door hun gebrekkige toezicht bijna net zo schuldig. Eerlijk gezegd denk ik van wel. Als toch onze Harry Borghouts bijna €100 milj weg maakt bij de Prov N.H. en hij wordt dan nog voorgesteld om voorzitter te worden bij het ABP, dan bewijst dat wel hoe fout of het ook in Ned zit. Tja je schiet als gewoon werkzame burger woorden te kort.
Geplaatst op: zaterdag 24 april 2010 | Door: piet ()



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
'Help de Grieken alsjeblieft'
Nu toeristen het massaal laten afweten, komen de Nederlanders in Griekenland in het geweer. Ze zijn bezorgd over de [...]

foto
Saai! Alle telefoons lijken nu op een iPhone
Het tomeloze succes van Apple leidt er toe dat alle telefoons er nu hetzelfde uitzien. Zwart, glanzend hoekig, bijna [...]

foto
De Telegraaf: 'Vakantiegeld verdwijnt bij faillissement eurolanden'
Wat kost het de gemiddelde Nederlander als de redding van de zwakste eurolanden, Portugal en Ierland en Griekenland, [...]

foto
7 vragen die je zelf kunt stellen in je sollicitatiegesprek
1. Wat is de grootste opgaven waar uw bedrijf/organisatie mee zit, en wat is het aandeel van uw afdeling om die opgave [...]

foto
Nu gaat het echt mis met de Nederlandse economie
Toen de economische teruggang na de crisis van 2008 meeviel haalden we opgelucht adem. Te vroeg, constateert het FD. De [...]

foto
3 ton boete voor stoute bankier Deuss
De Nederlandse oliehandelaar/bankier John Deuss is vandaag schuldig bevonden aan illegaal bankieren en het niet melden [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 17:51:54 +0200 (Sat, 26 May 2012 15:51:54 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 17:51:54 +0200 (Sat, 26 May 2012 15:51:54 GMT) 
Procestijd pagina: 0.334 sec.