ZATERDAG 26 MEI 2012

Het ergste op aarde: Duitse popmuziek
vrijdag 23 april 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Media

In Der Spiegel treffen we een belangrijke voetnoot aan bij de geschiedens van de popmuziek. Het is een donkere bladzijde in het reusachtige boek van de pop, maar laten we er desondans heel even bij stilstaan.
Om redenen van platte geldzucht werden artiesten als Marvin Gaye, Diana Ross, Cliff Richard en Johnny Cash in de jaren zestg geprest om Duitse versies van hun hits op te nemen. Om zo ook in het grote Duitse rijk een hitje te scoren.
Of ze wel wisten wat ze zongen? Vermoedelijk viel de boodschap te decoderen, omdat de Duitse verse van een liedje inhoudelijk natuurlijk wel in de buurt moest blijven van het origineel. Maar dan nog...
Dit kregen Diana Ross en haar Supremes bijvoorbeeld te verstouwen:
"...Baby, Baby, komm wieder 
verlass mich nicht, sie war ein Wunder, unsere Liebe"
Ter verduidelijking: we hebben hier de Duitse versie van 'Where Did our Love Go' te pakken.
Nu we bijna een halve eeuw verder zijn, is deze Duitse soul opnieuw uitgebracht op de cd die heet: 'Motown: Around The World.' Met de Four Tops, Smokey Robinson's Miracles, Martha Reeves, Stevie Wonder, The Temptations en Marvin Gaye.
Op deze plaat zingen ze niet alleen in de Duise taal, maar ook Spaans, Italiaans en Frans. Over de latijnse versies zouden we bij voorbaat niet laatdunked willen doen. Maar over de Duitse soul kan eigenlijk geen misverstand bestaan. 
Overigens zijn de originele platen met deze muziek inmiddels veel geld waard, zo beweert Der Spiegel. Alsof dat een verzachtende omstandigheid is.

Bron: Der Spiegel

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (5)
Het lijkt erop dat de heer Steenhuis een zekere antipathie tegenover onze oosterburen heeft. Nadat we eerder al konden vernemen dat Duitsland niet bestaat, wordt Duitse popmuziek nu het ergste op aard genoemd. Terwijl het artikel helemaal niet gaat over Duitse popmuziek, maar over Duitstalige popmuziek van Motownartiesten. De Golden Earring maakt ook geen Amerikaanse popmuziek, maar Nederpop.
Geplaatst op: vrijdag 23 april 2010 | Door: Jacques Jour

Duitse popmuziek erg? Wat een geleuter. Kraftwerk en Nena hebben hun sporen verdiend, dacht ik zelf. Die Toten Hosen en de Scorpions dito, maar dan moet je wel van vette Duitse rock houden. Reine Geschmacksache, verstehste??
En om het ietsje rustiger te houden: Roger Cicero valt beslist niet tegen!
Tschüss!
Geplaatst op: vrijdag 23 april 2010 | Door: F.Immerschwanger

Ik vermoed dat de heer Steenhuis doelt op de esthetische kant van het nagesynchroniseer. Uiteraard is smaak persoonlijk. Maar er bestaat geen twijfel over dat het nogal pijn aan je oren moet doen. Duitse soul? Maar iedere liefhebber van echte Duitse muziek voelt zich aangevallen en beticht de heer Steenhuis van anti-Duitse sentimenten. Het is niet altijd wat het lijkt.
Geplaatst op: vrijdag 23 april 2010 | Door: N. Davidson

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: woensdag 7 juli 2010 | Door: wade ()

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 17 september 2010 | Door: kellygreen



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Nieuwe studio voor Journaal: De NOS houdt het 'lopende' nieuws bij
Het NOS-Journaal ziet er vanaf zondag anders uit. Hetzelfde logo - met de rode cirkel - maar veel wordt ook anders. De [...]

foto
Miss Travel: voor wie reislust heeft
Als je vroeger geen geld voor vakantie had, ging je met een beschreven stuk karton of met alleen je duim, langs de weg [...]

foto
Zo staat Sacha de Boer er voortaan bij in het Journaal
Het publiek van het journaal vergrijst en dus komen er veranderingen. De taal wordt populairder, de uitstraling [...]

foto
Na de cover van Time: Waar is Aisha nu?
In 2010 verscheen ze op de omslag van Time. De foto van het verminkte gezicht van de jonge Afghaanse vrouw ging de [...]

foto
Er zijn meer mobieltjes op de wereld dan tandenborstels
Een van de CEO’s van SAP, een van de grootste bedrijfssoftware leveranciers, kwam in een van zijn recente [...]

foto
CNN-presentator gooit gast uit live-show: "Je bent vreselijk"
CNN's sterpresentator Anderson Cooper had er na een paar vragen schoon genoeg van: "Ik heb werkelijk niks meer om [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
ADVERTENTIE
Nu actueel op Twitter:
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 17:52:37 +0200 (Sat, 26 May 2012 15:52:37 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 17:52:37 +0200 (Sat, 26 May 2012 15:52:37 GMT) 
Procestijd pagina: 0.302 sec.