ZATERDAG 26 MEI 2012

Willem Mulder
Wouter Buikhuisen, de Nederlandse Darwin
woensdag 28 april 2010
Categorie: HET BLOG

Ik beschouw professor Wouter Buikhuisen een heel klein beetje als een Nederlandse Darwin

Het leuke aan wetenschap is dat elke vraag kan én mag worden gesteld. Vervolgens kunnen er experimenten gedaan worden om het antwoord op die vraag , ook wel hypothese genoemd, te vinden. Wetenschappers met de beste vragen en de meest originele experimentele aanpak zijn over het algemeen het succesvolst.

In de politiek heeft een partij, een stroming of een individu een mening en gebruikt argumenten om haar kracht bij te zetten. Meestal is er voor alle argumenten wat te zeggen, maar bepaalt de prioritering van de argumenten de politieke kleur. De VVD legt meer nadruk op economie dan milieu, terwijl Groenlinks precies het omgekeerde doet.

Wanneer politiek en wetenschap (te veel) mengen worden wetenschappelijke vragen geprioriteerd en dat kan tot onzinnige en soms  zelfs verwerpelijke situaties leiden.
Toen Charles Darwin in 1859 zijn boek ‘On the Origin of Species’ publiceerde leidde dat tot een enorm maatschappelijk debat. Zijn evolutietheorie werd door velen, met uiteraard de kerk voorop, verguisd, maar levert tot op heden de best mogelijke verklaring voor de ontwikkeling van leven.

De recent overleden Dr. Judah Folkman was de grondlegger van de theorie dat tumoren afhankelijk zijn van angiogenese, de vorming van nieuwe bloedvaten, omdat deze vaten de tumor van voedingsstoffen voorzien. Deze theorie werd met veel scepsis ontvangen, maar fungeert tegenwoordig nog steeds als bruikbaar uitgangspunt voor het ontwikkelen van nieuwe medicijnen tegen kanker. Robert Langer, hoogleraar aan het prestigieuze Massachusetts Institute of Technology en een van de meest succesvolle en geciteerde biomedisch onderzoekers in de Verenigde Staten, werkte in zijn jonge jaren in het laboratorium van Folkman.



lees verder

Bron: De Volkskrant

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (3)
Darwin werd tegengewerkt door de gevestigde orde: de Kerk. Darwins ontdekking was zeer bedreigend voor een fundament van de kerk: het scheppingsverhaal.
Door welke gevestigde orde werd Buikhuisen tegengewerkt ? Per slot was Buikhuisen's stelling nu niet echt revolutionair te noemen: al sinds mensenheugnis gaat men in alle culturen er van uit dat karakter-eigenschappen behoorlijk erfelijk zijn. Niet omdat dit ooit wetenschappelijk bewezen is, maar omdat de ervaring dit ons altijd weer leert.
Hoe kon het dat we in die jaren, toen Brandt Corstius met succes Buikhuisen verdreef, allemaal dachten dat qua erfelijkheid alle mensen gelijk waren?

Wie hadden dat idee bedacht, wie hadden het gepromoot, en wie hadden er baat bij ?

Volgens mij is het door Franz Boas bedacht, en vanuit de door hem gestichte Antropologie heeft het zich door de universitaire wereld verbreid tot een idyllisch wereldbeeld: alle mensen, alle rassen zijn in wezedn gelijk. Allemaal even slim of dom, allemaal even law-abiding danwel crimineel in aanleg.
Richard Lewontin, Stephen Jay Gould en anderen overtuigden iedereen dat er geern rasverschillen zijn, en dat IQ niet bestaat.

Wat was hun motivatie voor deze onwaarschijnlijke theorie?
Ik denk dat het voor hen een manier was om:
1) Hun eigen volk meer vrijheid te geven en elke discriminatie de kop in te kunnen drukken.
2) Zoveel mogelijk landen tot multi-etnische landen te laten veranderen, waardoor het voor hun volk allemaal veel gemakkelijker zou zijn. ( zie: http://www.cis.org/Steinlight )

Ik ben erg benieuw naar theoriën die een beter en geloofwaardiger verklaring bieden dan de mijne.
Geplaatst op: donderdag 29 april 2010 | Door: K.W.

K.W. we weten inmiddels wel dat jouw verklaring voor alle is dat "de joden hebben het gedaan en manipuleren iedereen". Maar ik wordt er een beetje moe van dat je elk soort artikel aangrijpt om het vuilnis van je racistische obsessie te spuien.

In de tijd van Buikhuizen waren de universiteiten en de media (veel meer nog dan nu) linkse bolwerken waar erg veel werdt gedacht vanuit de communistische/socialistische grondgedachte "alle menschen werden bruder". Vanuit die gedachte is er een sterke motivatie om iedereen als gelijk te zien. Vandaar de weerstand tegen onderzoek die dat probeert onderuit te halen.
Geplaatst op: donderdag 29 april 2010 | Door: thinkfree

Ach, Thinkfree, als de joden even veel kritiek zouden moeten ontvangen als ze zelf aan anderen hebben gegeven, dan heb ik nog heel veel werk te doen. Het lijkt me voor de wereld heel gezond dat ook deze groep eens echt bekritiseert wordt.

Nu over naar jouw verklaring: ‘de universitaire wereld dacht egalitair omdat ze do communistisch en socialistisch angehaucht was in die jaren. ‘
Niet mee eens. Het communisme en socialisme zijn wel egalitairistische ideologieeën, maar vooral voor wat de rechten en de status betreft.
(Dus: Arbeiders hebben even veel recht op 'the goodies', en doen qua status niet onder voor artsen of professoren.)

Het onrecht dat de sterkste alles krijgt en de zwakste te weinig, dat werd bestreden door deze ideologiën. Dat geeft al aan dat ze er van uit gaan dat er sterken en zwakken zijn, en dat we niet allemaal gelijk geboren zijn.
Geplaatst op: donderdag 29 april 2010 | Door: K.W.



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Bas Heijne
Rutte blijft volhouden dat het mooi weer is zelfs wanneer het plenst
Afgelopen donderdag keek ik naar het verantwoordingsdebat in de Tweede Kamer. Ik ben er nog niet van hersteld.
[...]

Youp van 't Hek
Geen nieuws
Ver van huis. San Francisco. De lobby van een hip hotel. Ik zoek nieuws op mijn iPad en vind het niet. Robben na [...]

Bert Brussen
Subsidie voor Joop.nl is belachelijk
Onlangs bepleiten Philippe Remarque (hoofdredacteur van deze krant), Frank Volmer van TMG (De Telegraaf) en Sander [...]

Bert Wagendorp
Je weet dat iedereen die zegt dat Europa zich níet voorbereidt op de grexit, liegt
Demissionair minister van Financiën De Jager zei gisteren in het debat over het ESM dat de PVV met alle [...]

Beatrijs Ritsema
Facebook, het moderne poesiealbum
De aandelen Facebook zijn kort na de beursgang achteruit gekacheld van 38 naar 34 dollar. Beleggers zijn dus alweer [...]

Sylvain Ephimenco
Laat Hare Majesteit dan een mooi gebaar maken in deze zware tijden
Het begrotingsakkoord, dat mensen hard treft, is de inzet bij de volgende verkiezingen. De neopopulisten zullen geen [...]
ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 18:03:09 +0200 (Sat, 26 May 2012 16:03:09 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 18:03:09 +0200 (Sat, 26 May 2012 16:03:09 GMT) 
Procestijd pagina: 0.297 sec.