ZATERDAG 26 MEI 2012

Breaking: Heidi komt uit Duitsland
donderdag 29 april 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Media

Opnieuw staat een Zwitsers cultuurgoed onder grote druk: het bankgeheim dreigt te verdwijnen en nu blijkt dat Heidi, het bergmeisje dat zoveel uren met haar vriend Peter doorbracht in de Alpen, niet eens Zwitsers te zijn geweest.
Het weesje sprong maar door de bergen dat het een aard had, net zoveel als de schrijver Johanna Spyri goeddunkte sinds ze haar kinderboeken in 1880 begon te schrijven. Onschuld, liefde voor het hooggebergte, bescheidenheid en een diepe, diepe liefde voor haar opa, het was allemaal onmiskenbaar Zwitsers en leverde zo een waardig aandeel aan het Zwitserse zelfbeeld.
Heidi zou het meest bekende Zwitserse merk zijn, meer nog dan Swatch, Maggi en Rolex. 
Maar nu is vanuit de bergen het nieuws gekomen dat Heidi vermoedelijk een Duitse is. Johanna Spyri zou allerlei ideeën en gegevens hebben gepikt van de 19e eeuwse schrijver Hermann Adam von Kamp. Zijn boek 'Adelaidi, het meisje van de Alpen' dat 50 jaar eerder was verschenen, zou vakkundig zijn gekopieerd door Spyri.
In The Times komt een researcher aan het woord die ontdekte dat in beide boeken sprake is van dezelfde narratieve structuur: klein meisje wordt grootgebracht door opa, het woordgebruik is bij vlagen identiek en ook Adelaide is steeds maar bloemen van de Alpenwei aan het plukken.
In Zwitserland zelf is weinig enthousiast gereageerd op de Duitse onthullingen. De banden tussen beiden landen zijn de laatste tijd ietsjes koeler sinds de Duitse minister van Financiën voorstelde Zwitserland te bezetten als het bankgeheim intact bleef. 
Nee, van Heidi moet iedereen afblijven en het themapark Heidi-land blijft gewoon open, wat de Duitsers verder ook zeggen.

Bron: The Times

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (1)
Het Zwitserse bankgeheim gaat niet verdwijnen, daar het kanton dit zelf kan bepalen. De algemene belastingen blijven wel op hetzelfde niveau. Dacht u nu echt dat al die Haat preachers uit het Midden Oosten dit toelaten en hun invloed niet gebruiken om het bankgeheim te handhaven.
Geplaatst op: donderdag 29 april 2010 | Door: cavallo18 ()



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Nieuwe studio voor Journaal: De NOS houdt het 'lopende' nieuws bij
Het NOS-Journaal ziet er vanaf zondag anders uit. Hetzelfde logo - met de rode cirkel - maar veel wordt ook anders. De [...]

foto
Miss Travel: voor wie reislust heeft
Als je vroeger geen geld voor vakantie had, ging je met een beschreven stuk karton of met alleen je duim, langs de weg [...]

foto
Zo staat Sacha de Boer er voortaan bij in het Journaal
Het publiek van het journaal vergrijst en dus komen er veranderingen. De taal wordt populairder, de uitstraling [...]

foto
Na de cover van Time: Waar is Aisha nu?
In 2010 verscheen ze op de omslag van Time. De foto van het verminkte gezicht van de jonge Afghaanse vrouw ging de [...]

foto
Er zijn meer mobieltjes op de wereld dan tandenborstels
Een van de CEO’s van SAP, een van de grootste bedrijfssoftware leveranciers, kwam in een van zijn recente [...]

foto
CNN-presentator gooit gast uit live-show: "Je bent vreselijk"
CNN's sterpresentator Anderson Cooper had er na een paar vragen schoon genoeg van: "Ik heb werkelijk niks meer om [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
ADVERTENTIE
Nu actueel op Twitter:
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 18:04:47 +0200 (Sat, 26 May 2012 16:04:47 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 18:04:47 +0200 (Sat, 26 May 2012 16:04:47 GMT) 
Procestijd pagina: 0.307 sec.