ZATERDAG 26 MEI 2012

Arnold Heertje
Maatschappelijke verontwaardiging werkt niet tegen Telegraaf-journalistiek
zaterdag 15 mei 2010
Categorie: HET BLOG

Nog maar enkele weken geleden maakte ik attent op de gewoonte van fatsoenlijke kranten als Het Parool en De Volkskrant de kolommen te openen voor bijdragen van redactie en columnisten van De Telegraaf, een krant die van oudsher een bedenkelijke traditie heeft opgebouwd. .

De fout van de fatsoenlijke media treedt aan het daglicht, nu De Telegraaf haar bedenkelijke traditie een  nieuwe impuls geeft door het publiceren van een interview met een jongetje, dat door het lot in diepe ellende is gestort en dat alleen al vanwege zijn lichamelijk herstel recht heeft op rust.

Duizenden mensen zeggen hun abonnement op het ochtendblad op. Velen roepen op tot een boycot. De hoofdredacteur houdt zich schuil. De betrokken journaliste kan voorlopig de straat niet meer op.

Men moet echter niet de illusie hebben dat van een maatschappelijke verontwaardiging enige corrigerende werking uitgaat.

Pas wanneer vijftigduizend lezers een einde hebben gemaakt aan hun relatie met de foute krant, is er een kans dat commissarissen ingrijpen en de hoofdredacteur naar huis sturen.

lees verder

Bron: De Joop

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag journalistiek:

Reacties (2)
Die ouwe Heertje - vader van de politiek o zo correcte jonge Heertje - heeft een punt: deze riooljoernaliste ging te ver. Sjuul Paradijs en diens onderchefs zaten of te slapen, of keurden deze rattigheid goed.

Anderzijds is Heertjes reactie van morele verontwaardiging is verdacht - als Joodse econoom is hij nog altijd boos op de stellingname van de Telegraaf in de jaren dertig, zeer fel en categorisch TEGEN het oprukkende Sovjet communisme. En dan was je - wegens het heel grote aandeel van Joodse politieke figuren in het wereldomvattende Sovjet/Duitse communisme - al gauw te bestempelen als anti-semiet. Het zal hem ingesijpeld zijn door zijn ouders.

De Telegraaf ging hier inderdaad over een bijna-lijkje om een joet extra omzet te halen. Ik ken er meer die voor minder dan een grijpstuiver (mooie jiddische dieventaal uitdrukking) hun zaken tot voorbij het gaatje voeren, zonder enige scrupule.



Heertje
Geplaatst op: zondag 16 mei 2010 | Door: PinaColada

Ik weet niet waar ik dit anders aan kan kaarten, maar onderstaand riekt toch wel erg naar censuur.
Waar is de uitslag van deze peiling van gisteren, 19-05-2010, namelijk gebleven?
Nu staat er ineens dat de zon een zonnig humeur bezorgt!?

Legaliseren van drugs onzinnig idee

Het verbod op soft- en harddrugs moet ’onder voorwaarden’ worden afgeschaft. Dat vinden oud-ministers Frits Bolkestein en Els Borst-Eilers en enkele hoogleraren, juristen en drugsdeskundigen. Volgens deze deskundigen kost het verbod op drugs miljarden. De criminaliteit die het verbod op harddrugs, zoals cocaïne, xtc en heroïne veroorzaakt, kost de Nederlandse belastingbetaler 924 euro per jaar. Ook leidt het drugsverbod tot misdaad en is het slecht voor de volksgezondheid. Bovendien zijn “de gevaren van drugs véél kleiner dan die van alcohol en tabak”. Het reguleren van de productie en verkoop van drugs zou “een weldadige opluchting” zijn.

De redactie van De Telegraaf wil graag uw mening weten. Het invullen van de vragen duurt maximaal twee minuten. Bij voorbaat dank voor uw medewerking.

Wat U Zegt redactie




De Stelling van de Dag luidt: Legaliseren van drugs onzinnig idee

Eens
Oneens
Weet niet / Geen mening
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: Jochem Staal



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Bas Heijne
Rutte blijft volhouden dat het mooi weer is zelfs wanneer het plenst
Afgelopen donderdag keek ik naar het verantwoordingsdebat in de Tweede Kamer. Ik ben er nog niet van hersteld.
[...]

Youp van 't Hek
Geen nieuws
Ver van huis. San Francisco. De lobby van een hip hotel. Ik zoek nieuws op mijn iPad en vind het niet. Robben na [...]

Bert Brussen
Subsidie voor Joop.nl is belachelijk
Onlangs bepleiten Philippe Remarque (hoofdredacteur van deze krant), Frank Volmer van TMG (De Telegraaf) en Sander [...]

Bert Wagendorp
Je weet dat iedereen die zegt dat Europa zich níet voorbereidt op de grexit, liegt
Demissionair minister van Financiën De Jager zei gisteren in het debat over het ESM dat de PVV met alle [...]

Beatrijs Ritsema
Facebook, het moderne poesiealbum
De aandelen Facebook zijn kort na de beursgang achteruit gekacheld van 38 naar 34 dollar. Beleggers zijn dus alweer [...]

Sylvain Ephimenco
Laat Hare Majesteit dan een mooi gebaar maken in deze zware tijden
Het begrotingsakkoord, dat mensen hard treft, is de inzet bij de volgende verkiezingen. De neopopulisten zullen geen [...]
ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 18:35:48 +0200 (Sat, 26 May 2012 16:35:48 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 18:35:48 +0200 (Sat, 26 May 2012 16:35:48 GMT) 
Procestijd pagina: 0.337 sec.