ZATERDAG 26 MEI 2012

Wilders heeft gelijk: Marokkanen echt veel vaker verdacht van misdrijf
dinsdag 18 mei 2010
Door: Marcia Nieuwenhuis
Categorie: Politiek

In de aanloop naar de Tweede ?Kamerverkiezingen van 9 juni heeft De Pers extra oog voor mooimakerij, halve waarheden, leugens en fabeltjes.
Wat is de bewering? ‘Veertig procent van alle bijstandsuitkeringen gaat naar niet-westerse allochtonen. Marokkanen in Nederland zijn vijf keer vaker verdachte van een misdrijf dan autochtonen.’ Wie zegt dat? PVV-leider Geert Wilders. Waar zei hij dat? In het nieuwste verkiezingsspotje van de Partij voor de Vrijheid, dat sinds 10 mei online is en op tv te zien is in de zendtijd voor politieke partijen.
Navraag bij het ministerie van Justitie leert dat Marokkanen in Nederland inderdaad veel vaker verdachte zijn van een misdrijf dan autochtonen. ‘Meestal wordt gesteld dat dat vijf à zes keer zo hoog is’, beaamt woordvoerder Ivo Hommes. Het is dus nog een tikkeltje vaker dan de PVV-leider in het spotje stelde.

Ook gegevens van de Erasmus Universiteit en de gemeente Rotterdam – waar sinds 2002 de etniciteit van verdachten wordt geregistreerd – wijzen in die richting. Hoogleraar criminologie Frank Bovenkerk onderzocht hoe groot de kans is dat iemand van 24 met de politie in aanraking is geweest als verdachte van het plegen van een of meerdere delicten. ‘Het gaat daarbij om serieuze misdrijven, niet om het rijden door rood licht’, aldus Bovenkerk bij zijn afscheidsrede in de zomer van 2009.

Van de Marokkaans-Nederlandse mannen in Rotterdam van 18 tot 24 jaar is dat meer dan de helft (54,7 procent). Voor Antilliaanse en Surinaamse Rotterdammers van die leeftijd is dat 40 procent, voor Turks-Nederlandse mannen 36 procent, en voor autochtone Rotterdammers 18,4 procent.
Lees verder in De Pers

Bron: De Pers

Tags:

 


  < 
 > 

Meer berichten met de tag Marokkanen:

Reacties (20)
Verdacht?? Waarom kijken we niet gewoon naar veroordelingen? In Nederland ben je toch onschuldig tot het tegendeel bewezen is? Dus verdacht zijn kun je niet gebruiken om te suggereren dat iemand schuldig is.

Dat het aantal verdachten hoog is kan ook komen doordat er vanuit de politie (ongewild) wordt gediscrimineerd. Pas als iemand veroordeeld is mag je ervan uitgaan dat er overtuigend bewijs is geleverd.

In een rechtstaat mag je "verdacht zijn" niet als bewijs aanvoeren dat iemand schuldig is. Dat soort praktijken zie je alleen in "politiestaten" en dictaturen.
Geplaatst op: dinsdag 18 mei 2010 | Door: Ab

Ja duh. Ik word ook regelmatig aangehouden omdat ik voldoe aan het signalement: +/- 1.80, lichtgetint en donker haar. Zoals 75% van alle Marokkanen en Antillianen.
"Jullie zien er toch allemaal hetzelfde uit" aldus de voormalig wijkagent in Kanaleneiland.
Geplaatst op: dinsdag 18 mei 2010 | Door: Mo ()

ja en nederlanders moorden en verkrachten er op los, en als ze stelen blijft het niet bij ee paar duizend euro.
Geplaatst op: dinsdag 18 mei 2010 | Door: jaja ()

ja en vertel mij, wie vermoorden er en verkrachten er het meest
Geplaatst op: dinsdag 18 mei 2010 | Door: kippeboutje

de priesters
Geplaatst op: dinsdag 18 mei 2010 | Door: kippeboutje

Diep, diep triest dat de Pers niet het niveau heeft om onderscheid te maken tussen verdacht en veroordeeld. Kritiach nadenken en dieper onderzoek is klaarblijkelijk teveel gevraagd.
Geplaatst op: dinsdag 18 mei 2010 | Door: RobH

Fijne reacties allemaal. Leuk om te zien hoe niets van wat er over Wilders wordt geschreven neutraal geanalyseerd kan worden. Wat de Pers deed is een uitspraak van Wilders controleren. Hij had het over verdachten dus moet dat gecontroleerd worden. Als De Pers het aantal veroordeelden had onderzocht hadden ze appels met peren vergeleken. Goed stukje van De Pers dus.
Geplaatst op: dinsdag 18 mei 2010 | Door: Bierneus

Of de Pers had haar lezers erop kunnen wijzen, dat er in een rechtstaat een groot verschil is tussen verdacht en veroordeeld. En dat voor Wilders (die toch al niet bekend staat om zijn nuance) ook hier verdachtmakingen blijkbaar belangrijker vind dan veroordelingen.

Waarschijnlijk omdat voor een verdachtmaking de onderbuik voldoende is, maar voor een veroordeling moet je je hoofd gebruiken en echt met bewijzen komen.
Geplaatst op: dinsdag 18 mei 2010 | Door: Ab

De huidige exacte cijfers heb ik niet bij de hand, maar enige jaren geleden heb ik berekend aan de hand van cijfers van dat jaar dat gerekend naar het aantal veroordeelden de criminaliteit van jonge Marokkanen een veelvoud was van de criminaliteit onder blanke Nederlanders. Denk hierbij aan een cijfer dat hoger is dan de factor tien. Ik heb daar toen de kanttekening bijgezet dat het wellicht vertekende cijfers waren, een veroordeling is vaak het gevolg van een arrestatie. Die veroordeling volgt alleen na een zitting waarbij de feiten op tafel komen. Maar omdat er meer misdrijven worden gepleegd waarbij geen enkele arrestatie volgt (en dus ook geen veroordeling) zijn de cijfers niet accuraat. Slechts de helft van alle misdaden wordt opgelost. Als van alle onopgeloste misdaden blanke Nederlanders de dader zouden zijn, en alle Noord Afrikaanse daders van misdaden zouden voor 100% worden gearresteerde en veroordeeld dan nog zou de criminaliteit onder Marokkanen meer dan vijf keer hoger zijn, gerekend vanuit het aantal dat werkelijk moet zitten.
Maar of Marokkanen werkelijk een slechtere moraal hebben, crimineler zijn en een slecht karakter hebben is zelfs hier niet mee aanwijsbaar. Omdat de meeste Marokkanen moslim zijn en misdaden als moord (van niet moslims) en afpersing (van niet moslims), ontvoering (van niet moslims) en beroving (van niet moslims) niet door de islam worden veroordeeld gedraagt de jonge Marokkaan zich keurig volgens zijn eigen islamitische normen en waarden.
Feitelijk hebben we dus te maken met een grote groep mensen dat het geen bliksem kan schelen hoe de maatschappij naar de gallemiezen gaat. Die cijfers zijn misschien wel schrikbarender dan het percentage dat werkelijk in de gevangenis zit.
Geplaatst op: dinsdag 18 mei 2010 | Door: vanhetgoor ()

Afshin Ellian heeft het al keurig verwoord: "Niet Wilders, maar de werkelijkheid die Wilders aan de orde stelt, is een politiek probleem."
Als er nou eens bij meer politici de ogen open gingen, en niet alleen tijdelijk, tot 9 juni...
Geplaatst op: dinsdag 18 mei 2010 | Door: Cor

Als ik een schaaltje M&Ms voor me heb en ik haal er 2 blauwe uit, hoeft het nog niet te betekenen dat alle M&M's blauw zijn. Wat een flut stuk van dePers. Waar is de kritieke journalistiek gebleven?
Geplaatst op: dinsdag 18 mei 2010 | Door: Sjef ()

De journalistieke kwaliteiten van De Pers zijn vaak genoeg twijfelachtig. Desalniettemin moeten mensen die zich hier aangesproken voelen (ook wel gediscrimineerd, beledigd, bevooroordeeld, etc.) niet meteen in hun schulp van schaamte schieten en daadwerkelijk erkennen dat er een groot probleem bestaat. Dit probleem zullen deze bevolkingsgroepen zelf moeten oplossen omdat de pogingen van de overheid misbruikt worden en de maatschappelijke onvrede alleen maar vergroot (anders was er geen draagvlak voor Wilders).
Geplaatst op: dinsdag 18 mei 2010 | Door: R...

Zie hier het resultaat van het 25 jaar geleden in gezette tolerantie beleid,aan mensen onder en boven de wet word getwijfeld , de politie word door de zelfde cartegorie veacht en door vele anderen niet voor vol aan gezien , wetten en regels wordne niet meer na geleefd en gecontroleerd, ook in de controle van wetten en regels is men in nederland TOTAAL de weg kwijt.
Geplaatst op: dinsdag 18 mei 2010 | Door: Robert de Haas ()

Ik praat ( jammerlijk ) uit eigen ervaring.

Ik bedoel bied de jongens een serieus perspectief, en laat ze niet baten met de behoud van hun uitkering!! Want nederland is een land waar je het kunt maken, maar je kunt ook falen. Ik meen hier mee te zeggen. Je hebt coffeeshops in overvloed, je kunt heel gemakkelijk aan drugs geraken. En een adoscelent denkt meestal niet verder dan zijn teen is. Pas op een gegeven tel komt ie ze eigen tegemoet, maar dan is het meestal te laat, veel te laat om er nog iets van te maken.
Dan denkt ie weet je wat fuck it, thug life!!

Mvg, Rach.
Geplaatst op: dinsdag 18 mei 2010 | Door: Met god's gunst insallah Islamsterdam. ()

FAkK ALL YAA!!!!!


Groetjes, mocrolicious
Geplaatst op: dinsdag 18 mei 2010 | Door: Mocrolicious ()

zucht*

mvg,

Een marokkaanse student AC.
Geplaatst op: woensdag 19 mei 2010 | Door: Rachid ()

Rachid. Ik begrijp dat je hier moe van wordt. Persoonlijk heb ik niets met discriminatie en geef ik mensen graag het voordeel van de twijfel.

Tegelijk ben ik er ook erg voor dat mensen / gemeenschappen verantwoordelijkheid nemen voor hun gedrag. En dat is wel wat ik vaak mis.

Jij kiest er blijkbaar ook voor om "moe te worden van de media" ipv een keertje heel erg "moe te worden van de criminaliteit in je eigen gemeenschap".

Verander de wereld begin bij jezelf. Zolang jij de media de schuld blijft geven zul je inderdaad blijven hangen in "zuchten" en weer stil in je verongelijkte hoekje gaan zitten.
Geplaatst op: woensdag 19 mei 2010 | Door: Ab

Vervelend dat binnen een groep veel meer "problemen" voorkomen dan in een andere. Maar hoe lossen we dat op? Wat gaan we er aan doen?

Als je blieft niet van de voorstellen als "stuur maar naar een eiland".
Want als we het hu eens anders meten: komt het nu vaker voor bij jongens of meisjes; worden dan alle jongens weg gestuurd?
Laatst werd ik ook eens lastig gevallen door een groep jongens.
HEEL VERVELEND kan ik je zeggen.

Het waren allemaal autochtonen.....
Geplaatst op: woensdag 19 mei 2010 | Door: Sam

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 9 juli 2010 | Door: song062 ()

Weer spam, door een geregistreerde gebruiker? Dat is toch kras.
Geplaatst op: vrijdag 9 juli 2010 | Door: Aad van Rooijen



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Van dit Sharia-filmpje voor het monument op de Dam gaat veel gedoe komen
.

foto
Niet artsen, maar politici besturen ziekenhuizen en de zorg
Het zijn opvallend vaak oud-politici die als bestuurder een flinke vinger in de pap hadden bij de verdeling van 23 [...]

foto
Vaticaan-gate: de butler als boef, de gelekte geheimen, de groeiende chaos
Het is de man die de paus 's morgens helpt met aankleden, die aanwezig is bij de ochtendmis en voorin de Pausmobiel [...]

foto
Verkiezingen worden een duel tussen Mark Rutte en Emile Roemer
De VVD en de SP hebben de meeste kans op succes bij de komende verkiezingen, althans datblijkt uit een kiezersonderzoek [...]

foto
Gebruiken Republikeinen dit tegen Obama? Hij was gretige 'pot'-roker
De jonge Barack Obama hield wel van een jointje. Geen probleem zou je zeggen, maar in de VS was en is het illegaal. In [...]

foto
Lenteakkoord: er worden massaal rollators gehamsterd
Er worden massaal rollators gehamsterd. En dat ligt waarschijnlijk aan het Lenteakkoord. Premis Medical, de grootste [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 18:40:35 +0200 (Sat, 26 May 2012 16:40:35 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 18:40:35 +0200 (Sat, 26 May 2012 16:40:35 GMT) 
Procestijd pagina: 0.448 sec.