ZATERDAG 26 MEI 2012

Duitsland rukt op, Europa siddert
donderdag 20 mei 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Politiek

Grote paniek onder Europese ministers om de plannen van Angela Merkel. 
Uit angst voor een verdere val van de euro wil de Duitse Bondskanselier strakkere begrotingsregels die grote tekorten bij de lidstaten moeten voorkomen. Merkel is uit op een 'stabiliteitscultuur' en zegt: de regels voor de financiële huishouding mogen zich niet op de zwakke landen zijn afgestemd, maar moeten zich tot de sterken richten. Eventueel wil ze in haar land de regulering van financiële markten zonder internationale afstemming doorvoeren.
De dramatisch manier waarop Merkel in de Bondsdag optrad, brengt tot in de uithoeken van de EU ophef. Uiteraard is Frankrijk ontstemd over deze alleingang; Duitsland doet zich nu gelden en intussen wordt de onrust op de financiële markten groter. The Times houdt er rekening mee dat Aziatische investeerders vandaag enorme hoeveelheden euro's op de markt gaan dumpen. Om te kijken wat er van over blijft...

Bronnen: The Times, Financial Times

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (5)
De Euro kan niet zonder een primus inter pares. Alleen Duitsland kan zich die rol toeeigenen. En dat is precies wat er nu ook gebeurd. Ik denk op zich niks verkeerd mee. Ook NATO was succesvol voor 60 jaren omdat er een primus inter pares was.

Blijft natuurlijk 1 vraag: tot in hoeverre hebben de Duitsers, in casu Helmut Kohl en de zijnen, dit scenario voorzien? De Franse minister voor financien wist indertijd dat met de introductie van de Euro het eeuwenoude "correctie mechanisme" van devaluatie van de nationale munt en daarmee een eenvoudige en geaccepteerde adaptatie van de nationale economie in de internationale context (een brood kost namelijk de volgende dag nog hetzelfde en de salarissen blijven ook hetzelfde) voorbij was. En hij wist dat dit problemen zou gaan geven. Dus denk ik dan maar: de Duitsers wisten het ook.

Dus dan, als dit het geplande scenario is, tot in hoeverre hebben onze mensen in Nederland dit voorzien? Of zijn we met zijn allen veel te licht in dit grote geweld? En wordt er met onze voeten en die van Jan Kees gespeeld?

Hoe het ook zij: de dynamiek zal bepalen (dat is namelijk altijd zo) waar het centrum van de macht ligt. Dat is nu ook zo. Nederland is klein in dit spel. Laat Nederland dit goed begrijpen als het zijn strategie uitstippelt.
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: Informatie freak

Deutschland, Deutschland uber alles...
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: Jaap Punter ()

Ik probeer Merkel te begrijpen, ga ervan uit dat ze niet in paniek handelt. Wat wil ze bereiken met deze ramkoers?
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: Aad van Rooijen

In de VS zijn genoeg regios die economisch onder de maat presteren.

Europa moet dan ook toe naar een federale structuur. Als Duitsland hierin het voortouw neemt is dat best, maar om over de eigen culturele schaduw heen te springen is het wel belangrijk dat 1 land niet te dominant wordt.
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: Adanedhel

Duitsland ís de EU, zonder Duitsland geen levensvatbare Unie op dit subcontinent.
Duitsland in z'n ééntje was tot voor kort al de op twee na grootste exporteur ter wereld, één van de grootste economiën ter wereld, laat staan wat dit land binnen Europa is.

Ik blijf voor een samenvoeging van Duitsland en z'n buurlanden, plus Scandinavië, om een écht sterke en stabiele Unie te vormen. Op termijn Rusland er bij, en dan ontstaat er een volledig autarkisch gebied in alle denkbare opzichten voor minstens 10 of 12 eeuwen.
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: Hans Langbroek ()



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Van dit Sharia-filmpje voor het monument op de Dam gaat veel gedoe komen
.

foto
Niet artsen, maar politici besturen ziekenhuizen en de zorg
Het zijn opvallend vaak oud-politici die als bestuurder een flinke vinger in de pap hadden bij de verdeling van 23 [...]

foto
Vaticaan-gate: de butler als boef, de gelekte geheimen, de groeiende chaos
Het is de man die de paus 's morgens helpt met aankleden, die aanwezig is bij de ochtendmis en voorin de Pausmobiel [...]

foto
Verkiezingen worden een duel tussen Mark Rutte en Emile Roemer
De VVD en de SP hebben de meeste kans op succes bij de komende verkiezingen, althans datblijkt uit een kiezersonderzoek [...]

foto
Gebruiken Republikeinen dit tegen Obama? Hij was gretige 'pot'-roker
De jonge Barack Obama hield wel van een jointje. Geen probleem zou je zeggen, maar in de VS was en is het illegaal. In [...]

foto
Lenteakkoord: er worden massaal rollators gehamsterd
Er worden massaal rollators gehamsterd. En dat ligt waarschijnlijk aan het Lenteakkoord. Premis Medical, de grootste [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 18:44:58 +0200 (Sat, 26 May 2012 16:44:58 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 18:44:58 +0200 (Sat, 26 May 2012 16:44:58 GMT) 
Procestijd pagina: 0.375 sec.