ZATERDAG 26 MEI 2012

Floyd Landis: Lance weet alles van doping
donderdag 20 mei 2010
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Samenleving

Floyd Landis, de Amerikaanse wielrenner die in 2006 in Parijs als winnaar van de Tour werd gehuldigd, om een paar dagen later te worden geschorst omdat hij de overwinning had behaald dankzij het gebruik van EPO, geeft eindelijk toe dat hij inderdaad een EPO-gebruiker was. In gedetailleerde email aan wielerofficials en sponsors legt hij heel precies uit hoe hij het in zijn loopbaan aanpakte.
En tegelijkertijd onthult hij dat er nog veel meer renners zijn zoal hij. Belangrijkste naam die hij onthult: Lance Armstrong.
In de mails zegt Landis dat hij zijn biecht doet om de wielersport een dienst te bewijzen. En daarom frustreert het hem ook dat Armstrong wegkomt met zijn gebruik.
Volgens Landis is ploegleider Johan Bruyneel een van de hoofdschuldigen: hij zorgt dat zijn renners drugs gebruiken om te winnen. Volgens Landis wist Bruyneel zoveel af van doping dankzij Lance Armstrong: dat is de echte expert op het gebied van doping.

Bron: The Wall Street Journal

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (15)
Oud nieuws.
Is in het wereldje zelf al jaren bekend dat Lance de grootste gebruiker is.
Hij heeft alleen het voordeel van zijn "ziekte" waardoor hij alles legaal mag gebruiken.

Of denken mensen hier dat het toeval is dat hij na zijn genezing plotseling jaar in jaar uit de tour wint terwijl hij daarvoor nooit verder kwam dan een dagoverwinning??
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: LOL

@LOL

Je reactie kan ik niet helemaal plaatsen. Vind je kanker geen ziekte of denk je dat hij dat allemaal verzonnen heeft?
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: Wouter

De moraal in het wielerpeloton is: doping gebruiken mag zolang het niet wordt ontdekt. Volgens mij geldt dat algemeen en is dat niet veranderd door het zogenaamde "nieuwe wielrennen". Het valt wel op als een wielrenner tijdens een ronde ineens veel beter gaat rijden, zoals Landis in 2006.
Vergeet niet dat elke wielrenner zich moet prepareren met allerlei middelen en behandelingen, en dus is de grens tussen doping en niet-doping een kwestie van verhoudingen.
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: Aad van Rooijen

@Wouter Het is algemeen bekend dat Lance Amstrong, na zijn genezing van kanker, medicijnen moe(s)t slikken. Als andere renners die medicijnen zouden gebruiken, zonder dokters voorschrift, dan zouden ze bij een dopingcontrole, positief worden bevonden. In hoeverre Lance Amstrong daar misbruik van heeft gemaakt, dat is moeilijk te zeggen. Overigens ben ik, als wieler en sport fan, wel van mening dat (bijna) alle topsporters doping gebruiken, het is de kunst om het te maskeren.
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: Bert

Wielrennen is een artsensport en deze krijgen te weinig erkenning. Mijn suggestie, hijs artsen het podium op na een overwinning. Ere wie ere toekomt.
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: Den Beterweter

@LOL

Door de chemokuren is zijn lichaam van bouw veranderd waardoor hij een hele andere wielrennen is geworden. Voor de ziekte was het al een talentvolle hardrijder! Daarbij komt ook nog eens dat hij door de ziekte een hele hoge pijngrens heeft zodat het langer duurt voor die bijvoorbeeld bergop echte verzuring voelt. Daarbij komt ook nog eens dat hij na zijn ziekte vele malen harder is gaan trainen en sindsdien ook veel specifieker op klimmen en tijdrijden. En daarbij komt ook dat Armstrong een zeldzaamheid bezit en dat is de kunde om op wedstrijdniveau te trainen. Daarbuiten sluit ik het niet uit dat Armstrong wel 'gepakt' heeft maar jouw redenatie is wel heel kortzichtig.
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: TxBone

@beterweter

Laten we dit dan ook doen bij tennis, athletiek, de sneeuwsporten(dan stond er bij de OS in Vancouver een delegatie Oostblokkers bij zowat elk onderdeel), enzovoort...
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: Allesweter

Als Floyd Landis de sport een dienst had willen bewijzen had hij in 2006 kunnen bekennen in plaats van zweren op het woord van God dat het een hetze gespeeld op zijn persoontje vanuit de Franse dopingcontrole maffia. Nou, God weet wel raad met een Yehova's getuige die Zijn naam zo bedoezeld.
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: Cor Sleutel ()

Landis is gepakt op testosteron, niet op EPO. Volgens mij zitten alle grote wielrenners aan dat spul. Vinokoerov heeft ook weer een kastje Sovjet-injecties ontdekt tijdens zijn schorsing, anders zou hij nooit van die blozende wangetjes hebben.
Helaas weten veel Nederlanders sinds Rooks en Theunissen niet de goede dokters te vinden, anders zouden ze wel weer eens een Tour gewonnen hebben.
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: adriaan

dat alles geeft weer een extra dimensie aan de komende tour de france.

we zijn ingelicht, de officials staan op scherp en dan komt de tour op gang, iedereen bang om gepakt te worden, kijkers benieuwd wie er door de mand gaat vallen.

al met al mooie extra reclame, of het slecht is voor de sport, ik geloof niet dat de sport nog zonder doping kan, we verlangen BOVENmenselijke prestaties en gaan daar ook naar kijken, erger, we verwachten ook deze bovenmandelijke prestaties.

een beetje het verhaal van het kip en het ei...

met genoegen ga ik de tour volgen en kijken hoe het gaat verlopen, in alle facetten van de wielersport.

doping of geen doping, het blijft een leuk spectacle.
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: freek

Al blijft het onuitstaanbaar dat Ballerini, Torteletoni, Potdotti en al die anabole-spaghetti mannetjes onze cleane Rabo-ploeg er weer af gaan rijden.
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: adriaan

Doping is passé. De moderne wielrenner zet gewoon een motortje in zijn fiets. Wel zo handig.

http://www.elsevier.nl/web/Nieuws/Sport/266139/Profwielrenners-rijden-rond-met-motor-in-fiets.htm
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: Jacques Jour

Zolang er topsporters zijn, zal er ook altijd doping zijn. Niemand wordt op een broodje "gezond" Europees, Wereldkampioen en/of Olympisch kampioen.
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: Bert

als wielrenner verlang ik helemaal niet naar bovenmenselijke sporters!!!! en vbolgens mij velen met mij !!! een klassement maar ook een etappe is juist interessant als het menselijke meer te zien is....dat iemand wegfietst maar later terugvalt...of juist iemand die zijn krachten hervind en weer terrein/tijd terugwint....al helemaal niet wil ik zien dat er een ploeg is die elke in princiepe mooie bergrit verpest door continu het tempo te bepalen.....juist dit laatste moet het grote vermoeden bevestigen dat bepaalde ploegen stelselmatig doping hebben gebruikt.....7 jaar lang vrijwel geen enkele slechte dag als ploeg en als klassementrenner hebben....floyd spreekt denk ik de gehele waarheid nu.....en omdat hij eerder gelogen heeft betekent niet dat hij nu weer raaskalt....dat is slechte argumentatie....
Geplaatst op: vrijdag 21 mei 2010 | Door: rob verhagen

@Rob Verhagen
Een doping-loze Tour zou waarschijnlijk heel grillig zijn, met renners die uitvallen als niet lekker zijn, of tientallen minuten verliezen op een slechte dag.
Geplaatst op: vrijdag 21 mei 2010 | Door: Aad van Rooijen



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Deze vrouw kleedde zich als Obama voor de lol van Berlusconi
Nu hij geen macht meer heeft, is de aandacht voor de fratsen van Silvio Berlusconi verslapt, maar uit de processen [...]

foto
Brazilië ontzet: kerk veroordeelt abortus bij 9-jarig meisje, maar niet de verkrachter
Brazilië staat op zijn kop over de kwestie rond een 9-jarig meisje dat - zwanger na verkrachting door haar [...]

foto
Fast Food: De megaporties die miljoenen elke dag verorberen
Iedereen weet en ziet het: Porties bij Fast Food restaurants worden steeds groter en de klanten steeds dikker. [...]

foto
De Roma-familie Nicolich kreeg van Wolfsen ook enveloppen met geld
Vorige week moest burgemeester Aleid Wolfsen onder druk van onthullingen in het AD opbiechten dat hij bijna 30.000 euro [...]

foto
Amsterdam is de onveiligste stad van het hele land
Amsterdam is de minst veilige gemeente van Nederland. Nergens is de kans (per inwoner) om beroofd, vermoord of [...]

foto
Dit is de nieuwe woning van Vestia-baas Eric Staal
Hier woont hij binnenkort schrijft De Telegraaf.  De gewezen Vestiatopman Erik Staal. In een zeer [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 18:45:15 +0200 (Sat, 26 May 2012 16:45:15 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 18:45:15 +0200 (Sat, 26 May 2012 16:45:15 GMT) 
Procestijd pagina: 0.333 sec.