ZATERDAG 26 MEI 2012

Derde Wereld komt Eerste Wereld te hulp
donderdag 20 mei 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Politiek

Brazilië wil Portugal uit het slop halen. President Lula, die recentelijk nog zijn vriendschap met Iran onderstreepte door een overeenkomst af te sluiten over het verrijken van uranium, heeft nu zijn oog laten vallen op het oude moederland. 
De verbazing is nog niet helemaal geweken om de act van Lula, die samen met de Turkse premier Erdogan zijn vriendschap met president Ahmadinedjad in Teheran onderstreepte. Volgens de Neue Zürcher Zeitung had dat tafereel veel weg van de prijsuitreiking van de Tour de France, maar Lula gaat stug door.
188 jaar nadat zijn land onafhankelijk werd van Portugal, wil Lula als het ware iets terugdoen. Portugal verkeert in een heuse crisis en als Brazilië op grote schaal in Portugal zou investeren, kan het financiële onheil als het aan Lula ligt worden afgewend.
De afgelopen jaren is in dit deel van de wereld zeer kritisch en zelfs afkeurend geschreven over het verschijnsel ontwikkelingshulp. Misschien is het goed daar toch iets langer bij stil te staan.

Bron: Neue Zürcher Zeitung

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (6)
Brazilie derde wereld? heb ik zeker even niet opgelet.
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: besserwessie

Braziliië wordt in de komende eeuw één der wereldmachten. Ze hebben de potentie, de ontwikkeling, de levenskracht, de niet-gebondenheid aan gedachtengangen als politieke correctie, hebben gigantische olievelden op hun zeegebied, en worden dus rijk en onafhankelijk.
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: Hans Langbroek ()

Brazilie, het nieuwe Noorwegen, wil onder geen enkel beding lid van het Europese armenhuis worden.
De rijkste en slimste Europese landen zitten ook niet in de E.U..
Geplaatst op: donderdag 20 mei 2010 | Door: Bertus

Correctie, de rijkste en meest egoistische landen zitten niet in de EU. Maar dat kan verkeren. Zweden wilde 2 jaar geleden ineens heel graag in de Euro, en ook Ijsland staat te trappelen. Als de olie op is in Noorwegen, dan zullen ze wel aankloppen.

recept voor het creeeren van een wereldmacht blijft nog altijd: babies maken, heel veel babies maken, en de armen uitknijpen met lage lonen.
Geplaatst op: vrijdag 21 mei 2010 | Door: Adanedhel

Portugal heeft Brazilie toen leeggerooft achtergelaten. Dat ze nu willen helpen is wellicht met een knipoog.
Geplaatst op: zondag 23 mei 2010 | Door: Anders

Ps. beetje dom inderdaad om Brazlie (in alles groter dan NL) een derdewereldland te noemen.
Geplaatst op: zondag 23 mei 2010 | Door: Anders



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

Van dit Sharia-filmpje voor het monument op de Dam gaat veel gedoe komen
.

foto
Niet artsen, maar politici besturen ziekenhuizen en de zorg
Het zijn opvallend vaak oud-politici die als bestuurder een flinke vinger in de pap hadden bij de verdeling van 23 [...]

foto
Vaticaan-gate: de butler als boef, de gelekte geheimen, de groeiende chaos
Het is de man die de paus 's morgens helpt met aankleden, die aanwezig is bij de ochtendmis en voorin de Pausmobiel [...]

foto
Verkiezingen worden een duel tussen Mark Rutte en Emile Roemer
De VVD en de SP hebben de meeste kans op succes bij de komende verkiezingen, althans datblijkt uit een kiezersonderzoek [...]

foto
Gebruiken Republikeinen dit tegen Obama? Hij was gretige 'pot'-roker
De jonge Barack Obama hield wel van een jointje. Geen probleem zou je zeggen, maar in de VS was en is het illegaal. In [...]

foto
Lenteakkoord: er worden massaal rollators gehamsterd
Er worden massaal rollators gehamsterd. En dat ligt waarschijnlijk aan het Lenteakkoord. Premis Medical, de grootste [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
Tip en volg ons!
ADVERTENTIE
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 18:45:38 +0200 (Sat, 26 May 2012 16:45:38 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 18:45:38 +0200 (Sat, 26 May 2012 16:45:38 GMT) 
Procestijd pagina: 0.347 sec.