ZATERDAG 26 MEI 2012

Conflict Sauer-NRC spitst zich toe (en Sauer zal winnen)
maandag 31 mei 2010
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Media

Media-tycoon Derk Sauer zei bij zijn aantreden als mede eigenaar van NRC dat hij zich nergens mee ging bemoeien. Sindsdien heeft hij de hoofdredacteur en directeur ontslagen, een kwartaalblad (Focus) opgeheven en de Engelstalige nieuwssite van NRC de nek omgedraaid.
Maar de (interim)hoofdredactie van NRC neemt  wraak: de samenwerking met TV-zender Het Gesprek, de bloedeloze zender die ook van Sauer is, is door NRC afgebroken. Dat schrijft plaatsvervangend hoofdredacteur Sjoerd de Jong zaterdag in NRC Handelsblad. ‘Bij samenwerking zijn , wie weet, interessante mogelijkheden  te verzinnen, maar in elk geval voorlopig hebben die voor ons geen prioriteit’. Sauer is in zijn leven nog voor niets geweken - eerst niet voor de democratie toen hij nog maoïst was, toen niet voor het kapitaal toen hij van Nieuwe Revu was, daarna niet voor de mafia, toen hij in Rusland ondernemer was, daarna niet voor de werknemer, toen hij in Nederland ondernemer werd -zodat niet valt aan te nemen dat een ander dan Derk zal winnen.

Bron: Villamedia

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (9)
Redactie is verantwoordelijk voor de inhoud, directie voor de bedrijfsvoering. Redacties willen wel eens denken dat hun persen op stille uren geld bijdrukken; dat is niet zo.
Geplaatst op: maandag 31 mei 2010 | Door: Frits B

Sauer is zelf bezig om NRC de nek om te draaien, door zijn kritiek destijds op de redactie. Dat zal zijn uitwerking niet missen. Terwijl zelfs bij Welingelichte Kringen duidelijk werd dat zijn kritiek niet klopte.
En op BNR zei onlangs de blasé-ogende Harrie de Winter, medefinancier van Het Gesprek en leveraar van het zouteloze programma 'Wintertijd', dat Het Gesprek te vergelijken is met NRC. Ook dat was geen reklame voor NRC.

Opnieuw verdwijnt er een kwaliteitskrant door investeerders met snelverdiend geld.
Ik hoop dat Sjoerd de Jong mijn vrees zal logenstraffen.
Geplaatst op: maandag 31 mei 2010 | Door: Goudje

"Opnieuw verdwijnt er een kwaliteitskrant door investeerders met snelverdiend geld".
De NRC is bedenkelijk aan het afglijden naar links. Dat kost de meeste lezers. De oude lezerskring voelt zich er niet meer thuis en de nieuwe wordt bij andere kranten even goed of beter bediend. Dat is eerder de redactie aan te rekenen dan de directie.
Geplaatst op: maandag 31 mei 2010 | Door: Frits B

Helemaal juist, Frits. Het partijblad van de VVD is ook gratis, dus voor het partijblad van de PvdA moet je ook geen geld gaan vragen.
Geplaatst op: maandag 31 mei 2010 | Door: Cor

@Frits B; "bedenkelijk aan het afglijden naar links" ? hoezo?
Geplaatst op: maandag 31 mei 2010 | Door: veer

Derk Sauer is nog altijd een Maoïst. Tegenwoordig heet dat SP, maar dat verandert niets aan het feit dat het nog altijd Maoïsten zijn. Als Sauer de NRC geen journalistieke vrijheid geeft, is het blad ten dode opgeschreven.
Niet dat je er tegenwoordig iets aan zal missen, overigens.
Geplaatst op: maandag 31 mei 2010 | Door: Angus McPhart ()

@veer " "bedenkelijk aan het afglijden naar links" ? hoezo?"

Als je het NRC jaren 90 vergelijkt met het NRC van na 2000 zie je een enorm verschil.De positie destijds (ergens tussen D66 en VVD in) en de huidige (richting Volkskrant).

Niet prettig om te lezen als je van liberale huize komt. Kom je uit je socialistische hoek dan is de jas waarschijnlijk alleen maar lekkerder gaan zitten.
Geplaatst op: maandag 31 mei 2010 | Door: Jeroen

Niet zo somber heren! NRC/Handelsblad wordt verbouwd, is mijn indruk. Dat hoeft helemaal niet slecht uit te pakken. Dat ,,bleeders'' - zoals NRC Focus, NRC International en NRC tv - worden gestopt en de aandacht en capaciteit in de eerste plaats uitgaan naar het versterken van de kranten lijkt mij niet verkeerd. En als berichten kloppen dat de redactie, al of niet onder druk van die uitstekende nieuwe directeur en wie weet Derk Sauer een tandje bij gaat zetten bij het maken van de doordeweekse krant - die soms best wat pittiger en verrassender kan en wat minder ,,paper of record'' hoeft te spelen voor academisch en politiek Nederland - kan de lezer alleen maar plezier doen. Zolang Harry de Winter geen printversie gaat maken van Wintertijd, vind ik het voorlopig best.
Geplaatst op: dinsdag 1 juni 2010 | Door: Bob Lagaaij

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: vrijdag 17 september 2010 | Door: kellygreen



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Nieuwe studio voor Journaal: De NOS houdt het 'lopende' nieuws bij
Het NOS-Journaal ziet er vanaf zondag anders uit. Hetzelfde logo - met de rode cirkel - maar veel wordt ook anders. De [...]

foto
Miss Travel: voor wie reislust heeft
Als je vroeger geen geld voor vakantie had, ging je met een beschreven stuk karton of met alleen je duim, langs de weg [...]

foto
Zo staat Sacha de Boer er voortaan bij in het Journaal
Het publiek van het journaal vergrijst en dus komen er veranderingen. De taal wordt populairder, de uitstraling [...]

foto
Na de cover van Time: Waar is Aisha nu?
In 2010 verscheen ze op de omslag van Time. De foto van het verminkte gezicht van de jonge Afghaanse vrouw ging de [...]

foto
Er zijn meer mobieltjes op de wereld dan tandenborstels
Een van de CEO’s van SAP, een van de grootste bedrijfssoftware leveranciers, kwam in een van zijn recente [...]

foto
CNN-presentator gooit gast uit live-show: "Je bent vreselijk"
CNN's sterpresentator Anderson Cooper had er na een paar vragen schoon genoeg van: "Ik heb werkelijk niks meer om [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
ADVERTENTIE
Nu actueel op Twitter:
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 19:38:03 +0200 (Sat, 26 May 2012 17:38:03 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 19:38:03 +0200 (Sat, 26 May 2012 17:38:03 GMT) 
Procestijd pagina: 0.289 sec.