ZATERDAG 26 MEI 2012

Niet gluren!!!
dinsdag 1 juni 2010
Door: Henk Steenhuis
Categorie: Media

Gluren is verboden. Stiekem in andermans leven kijken zonder toestemming hoort niet, maar je hebt mensen die er geen genoeg van krijgen. Een deel van het plezier zal er ongetwijfeld in zitten dat degene die begluurd wordt zich onbespied waant. En wie weet dingen doet die niet voor de buitenwereld zijn bestemd.
Dat laatste moet wel een sterke emotie zijn want stel, in een film zet de hoofdpersoon zijn verrekijker op statief in de kamer om eens even goed naar binnen te kijken bij de vrouw aan de overkant, dan gaat iedere toeschouwer rechtop zitten. Nu gaat het beginnen.
De vleesgeworden gluurder is de paparazzo. Hij probeert bekende mensen voor zijn telekanon te krijgen, liefst in weinig flatteuze omstandigheden, en als hij raak schiet, verdient hij veel geld. 
Vandaag vraagt The Daily Telegraph aandacht voor een expositie in de Londense Tate Modern onder de titel: 'Voyeurism, Surveillance and the Camera.' Het gaat over de manier waarop de camera binnendringt in andermans levens. Fotografie is bij uitstek de kunstvorm die voyeuristisch is en het is opvallend, zo schrijft de krant, dat zelfs oude foto's nog steeds een gevoel van gene kunnen geven, omdat de kijker denkt: hier hoor ik niet thuis.
Er komen op de expositie de nodige beroemde fotografen langs die speelden met het idee een voyeur te zijn (Helmut Newton) of die het domweg waren (Weegee).
Ook wordt niet voorbij gegaan aan de meest moderne vorm van voyeurisme die alle vorige vormen overtreft in haar onbeschaamdheid: de veiligheidscamera die ons de hele dag bespiedt en onze handel en wandel vastlegt. 

 

Bron: The Daily Telegraph

  < 
 > 

Meer berichten:

Reacties (8)
Veiligheidscamera's met micorfoon hebben wel degelijk een moreel hoogstaander doel: te monteren in elke vertrek van ieder moskee. En door een betrouwbaar team af te luisteren, woord voor woord. Dus: een dikke bonus premie voor iedere op afkomst gecheckte student in moslim talen. En een fors deel van de huidige rechercheurs op dezelfde taalcursus. Strafbare feiten vast stellen, ingrijpen.
Geplaatst op: donderdag 3 juni 2010 | Door: wim haal

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: zaterdag 7 augustus 2010 | Door: replica watches

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: yueyan

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: yueyan

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: yueyan

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: yueyan

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: yueyan

Weggewikt door de redactie.
Geplaatst op: dinsdag 7 september 2010 | Door: prada handbags



Reageren

Om te kunnen reageren moet u zich eerst hier registeren.
Reacties die niet voldoen aan de huisregels worden verwijderd.

Wachtwoord   

Vink aan als u niet wilt dat uw emailadres gepubliceerd wordt

foto
Nieuwe studio voor Journaal: De NOS houdt het 'lopende' nieuws bij
Het NOS-Journaal ziet er vanaf zondag anders uit. Hetzelfde logo - met de rode cirkel - maar veel wordt ook anders. De [...]

foto
Miss Travel: voor wie reislust heeft
Als je vroeger geen geld voor vakantie had, ging je met een beschreven stuk karton of met alleen je duim, langs de weg [...]

foto
Zo staat Sacha de Boer er voortaan bij in het Journaal
Het publiek van het journaal vergrijst en dus komen er veranderingen. De taal wordt populairder, de uitstraling [...]

foto
Na de cover van Time: Waar is Aisha nu?
In 2010 verscheen ze op de omslag van Time. De foto van het verminkte gezicht van de jonge Afghaanse vrouw ging de [...]

foto
Er zijn meer mobieltjes op de wereld dan tandenborstels
Een van de CEO’s van SAP, een van de grootste bedrijfssoftware leveranciers, kwam in een van zijn recente [...]

foto
CNN-presentator gooit gast uit live-show: "Je bent vreselijk"
CNN's sterpresentator Anderson Cooper had er na een paar vragen schoon genoeg van: "Ik heb werkelijk niks meer om [...]
De Koppensneller
Oorlogsmisdadiger Klaas Faber (90) dood. (14:47) De Nieuwe Pers

Sigaretten in Nieuw-Zeeland worden 40% duurder (08:54) de Volkskrant

Job Cohen heeft een nieuwe baan (16:13) AT5

Mooi weer houdt lang stand (12:19) De Telegraaf

NS vreest lege treinen door Lenteakkoord (09:25) de Volkskrant

Nederlander geeft minder uit aan Oranjegekte (19:22) Nos

Ungerecht und überflüssig:Bayern-Fans pfeifen bei Robben (18:02) Die Welt

Beter geen Spelen: Grote toernooien schaden de economie (17:34) Powned

Vandaag eerste zomerse dag. (16:05) Het Parool

PVV-Eurofractie naar vlaggetjesdag in Urk (12:06) Visserijnieuws

ADVERTENTIE
ADVERTENTIE
Nu actueel op Twitter:
VoorpaginaArchiefOver onsContactAdverteren Huisregels RSS-FeedPDAIPhone
Laatste wijziging: Sat, 26 May 2012 19:41:05 +0200 (Sat, 26 May 2012 17:41:05 GMT)
Pagina gegenereerd: Sat, 26 May 2012 19:41:05 +0200 (Sat, 26 May 2012 17:41:05 GMT) 
Procestijd pagina: 0.289 sec.